$
סטארט-אפים והון סיכון

קרן קטליסט גייסה 50 מיליון דולר להשקעה בישראל

רוסננו הרוסית תשקיע בקרן הישראלית, שמגייסת 200 מיליון דולר עבור קרן חדשה: "10% יושקעו בחממות ברוסיה ובישראל"

מאיר אורבך 12:1611.01.12

קרן ההשקעות הרוסית רוסננו תשקיע 50 מיליון דולר בקרן ההון סיכון החדשה של קטליסט הישראלית. הקרן הישראלית, שאותה ייסדו ומנהלים אדי קוקרמן, יאיר שמיר ובועז הראל, מגייסת קרן חדשה של 200 מיליון דולר להשקעות ברוסיה. ההתחייבות של רוסננו להשקיע 50 מיליון דולר תתווסף לגיוס מתוכנן

של 50 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים, בעיקר זרים. מטרת קטליסט היא להשלים סגירה ראשונה כבר במהלך המחצית הראשונה של שנת 2012.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אומר קוקרמן שהוא מאמין שלא תהיה בעיה להשלים את הגיוס. הקרן החדשה אף גייסה שותף שינהל את הפעילות ברוסיה - ולדימיר ברנשטיין, פעיל בתעשיית ההון סיכון הרוסית.

 

"אנו מתכוונים להשקיע בישראל בחברות בשלות וגם בחברות ציבוריות שיהיו מוכנות לקבל השקעה פרטית. החברות שיקבלו השקעה יהיו מחויבות להשקיע מחצית ממנה בפעילות ברוסיה", אומר קוקרמן.

 

"10% מהקרן נשקיע בחממה בישראל וברוסיה מתוך מטרה ליצור חברות צעירות. לאחר שנשקיע בחממות יש לנו כוונה להנפיקן בשוק ברוסיה או בישראל בהתאם למצב השוק. אני מאמין שזאת תהיה הדרך הטובה ביותר לאקזיט של החממה. אנחנו בוחנים השקעה בחממות אשר מופרטות בקרוב, אבל זה עדיין שלב מוקדם מדי", הוסיף קוקרמן.

 

קטליסט הוקמה ב־1999 ומנהלת כ־100 מיליון דולר. בימים אלה מנסה הקרן להקים גם קרן חדשה לטובת השוק הסיני, שאמורה לנהל כ־150 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x