$
התעשייה

מנהלי אנוביט הודיעו לעובדים בהרצליה: העסקה עם אפל נסגרה

ענקית הטכנולוגיה נכנסת לישראל בגדול: הושלמו המגעים לרכישת הסטארט-אפ בסכום המוערך בעד חצי מיליארד דולר, כפי שנחשף ב"כלכליסט". נתניהו בירך בטוויטר: "ברוכה הבאה לישראל, אפל"

מאיר אורבך 11:0920.12.11

מנהלי אנוביט כינסו את עובדי החברה בהרצליה כדי להודיע להם על השלמת העסקה עם חברת אפל. חברת הענק הבינלאומית תבצע בכך את הרכישה הראשונה שלה בישראל: ב"כלכליסט" נחשפו המגעים בין החברה לסטארט-אפ, בסכום המוערך ב-500-400 מיליון דולר.

 

אנוביט, הממוקמת בהרצליה פיתוח, מפתחת שבב המתמחה בייעול עבודת זיכרונות פלאש באמצעות טכנולוגיה ייחודית לעיבוד אותות (DSP). השבב משולב כבר כיום במכשירים הפופולריים של אפל, בהם האייפון, האייפד ומחשבי מקבוק אייר. ככל הנראה, אפל מעוניינת לרכוש את היכולת הזאת כדי להגדיל את כמות הזיכרון בכל מכשיר וכדי לשפר את אמינותו של הזיכרון.

 

המרוויחים מהעסקה הנרקמת הם בראש ובראשונה מייסדי החברה פרופ' אהוד (אודי) וינשטיין, אריאל מייסלוס ואופיר שלוי. עוד צפויים לגזור קופון הגופים שהשקיעו בחברה 76 מיליון דולר בארבע השנים האחרונות: קרן פיטנגו הישראלית, קרן באטרי האמריקאית וקרנות ההון סיכון של יצרניות השבבים אינטל ומיקרון. בדירקטוריון אנוביט יושבים מלבד שלושת מייסדיה גם רמי ברכה מקרן פיטנגו וסקוט טובין מקרן באטרי.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מיהר לברך היום את אפל על העסקה. "ברוכה הבאה לישראל, אפל, בעקבות הרכישה הראשונה שלך כאן", כתב נתניהו באנגלית בחשבון הטוויטר שלו. "אני בטוח שפירות הידע הישראלי רק יועילו לך".

 

הציוץ של נתניהו הציוץ של נתניהו צילום: Twitter

 

אפל מגיעים לחיפה

 

במקביל לרכישה, שעל השלמתה דיווח אתמול האתר "ניוזגיק", תקים אפל את מרכז הפיתוח הראשון שלה בארץ: המרכז, הראשון שמקימה ענקית הטכנולוגיה מחוץ לארה"ב אי פעם, ימוקם כנראה במת"מ חיפה. משלחת של החברה, בראשות סגן הנשיא אד פרנק, הגיעה לביקור בישראל וערכה מפגשים עם כמה חברות הייטק מקומיות. בין השאר הגיע פרנק למשרדי אינטל במת"מ חיפה.

 

מיקום זה מעניין את אפל, בין השאר בגלל קרבתו היחסית לטכניון. בכך עשויה אפל להצטרף לרשימה ארוכה של חברות בינלאומיות שמפעילות מרכז מו"פ במת"מ שמדרום לחיפה, ובהן: אינטל, גוגל, מיקרוסופט, יאהו וקוואלקום. גם אלביט ונטוויז'ן הישראליות פעילות שם.

 

כמו כן נודע לאחרונה כי אפל ממנה למנהל הפיתוח בישראל את אהרון אהרון, לשעבר מנהל מרכז המו"פ של צורן. אהרון הוא איש חומרה ותיק, ששימש במשך 14 שנה בתפקידים בכירים במרכז המו"פ של יבמ בחיפה, ולאחר תקופה בצורן הקים וניהל את קמרו, סטארט-אפ שפיתח מערכת המאפשרת לכוחות הבטחון לצפות בעצמים דרך קירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x