שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדעי החיים וקלינטק

נרבומטריקס גייסה 3.5 מיליון דולר ממשקיעי חממת טרגטק

החברה שפיתחה מכשיר רפואי לטיפול בכאבי גב תחתון גייסה את הכספים מקרן Everett Partners שבבעלות המשקיעים בחממה הטכנולוגית

מאיר אורבך 13:4325.09.11
חברת נרבומטריקס (Nervomatrix) מחממת טרגטק בנתניה השלימה גיוס של 3.5 מיליון דולר. את ההשקעה ביצעה קרן Everett Partners האמריקאית שבבעלות המשקיעים בחממת טרגטק. נרבומטריקס פיתחה מכשיר רפואי למיפוי וטיפול בכאבי גב תחתון. החברה הוקמה ביולי 2007 ע"י ד"ר מיגל גורנברג, יחד עם
החממה הטכנולוגית.

 

המכשיר שפיתחה נרבומטריקס מבוסס על טכנולוגיה המאפשרת מדידת פרמטרים חשמליים על פני העור וטכנולוגית עיבוד תמונה. המכשיר מאתר, באופן אוטומטי, אזורי קצות עצבים המושפעים פיזיולוגית מהכאב והקשורים למערכת האנדורפינית (משכך הכאבים הטבעי של הגוף).

 

לאחר תהליך האיתור, קצות עצבים אלו מגורים ע"י פעימות חשמל באופן נקודתי. המרצה חשמלית ממוקדת זו נועדה להפחית באופן משמעותי את הכאב ע"י האצה של הפרשת האנדורפינים. פיתוח הטכנולוגיה מבוסס בין השאר על מחקרים שהראו כי תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגוף בעת המצאות כאב, מאופיינים בשינוי של פרמטרים חשמליים הניתנים למדידה.

 

במהלך פעילותה במסגרת חממת טרגטק, החברה פיתחה את הטכנולוגיה, בנתה ארבעה מכשירים קליניים וביצעה מחקר קליני במרכז רפואי בני ציון בחיפה. בנוסף לכך החברה הצליחה בדצמבר 2010 לקבל אישור שיווק בארה"ב (FDA) ולמכור שני מכשירים לחברה אמריקאית בקליפורניה, אשר בבעלותה מספר מרפאות לטיפול בכאב. החברה מתעתדת להתקין מכשיר נוסף באוניברסיטה בארה"ב לביצוע ניסוי קליני מבוקר שמטרתו תמיכה בחדירה לשוק האמריקאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x