• תפריט
סטארט-אפים והון סיכון

Quixey מגייסת 3.8 מיליון דולר - גם מהקרן של אריק שמידט

חברת הסטארט-אפ האמריקאית של תומר כגן וליאור שפירא עוסקת בפיתוח מנוע חיפוש לאפליקציות, ומשלימה סבב גיוס גדול ראשון

אסף גלעד 16:2929.08.11

חברת הסטארט-אפ האמריקאית Quixey של הישראלים תומר כגן וליאור שפירא, המפתחת מנוע חיפוש לאפליקציות, מגייסת 3.8 מיליון דולר. זהו סבב ההשקעה השני בחברה והראשון בהיקף גדול, והובילה אותו קרן USVP, קרן ותיקה שמרבה להשקיע בחברות בניהול ישראלי.

 

אל USVP הצטרפה גם קרן הסיכון של יו"ר גוגל אריק שמידט, Innovation Endeavors, שבניהולו של הישראלי דרור ברמן. רק באפריל גייסה קויקסי מאריק שמידט ומקרן ארכימדס סכום של 400 אלף דולר כהשקעת "סיד". בסבב הנוכחי השתתפו גם קרנות כגון WI Harper וקבוצת ההשקעות Webb.

את ההשקעה מטעם קרן USVP בחברה מוביל סטיבן קראוז, משקיע ותיק בחברות ישראליות שאחת מהשקעותיו הראשונות נעשתה בחברת צ'קפ וינט. קראוז נחשב
למשקיע מרכזי בין השאר בחברות הישראליות אימפרבה וטראסטיר, שתיהן חברות פורטפוליו של שלמה קרמר, ממייסדי צ'ק פוינט.

 

קוויקסי מפתחת מנוע חיפוש לאפליקציות, המתבסס לא רק על חנויות האפליקציות המוכרות של אפל, אנדרואיד ובלקברי, אלא גם עושה שימוש בסריקה של בלוגים, אתרי ביקורות, פורומים ורשתות חברתיות, במטרה למצות מהם מידע רב על כל אפליקציה. המנוע איננו מיועד רק לאפליקציות סלולריות אלא גם לאפליקציות למחשב הנייד, כולל תוספים לדפדפנים.

 

את החברה הקימו שני ישראלים המתגוררים בעמק הסיליקון: תומר כגן, בוגר אוניברסיטת סנטה קרוז בקליפורניה, וליאור שפירא, בוגר אוניברסיטת ברקלי. היא מעסיקה כיום 10 עובדים במאונטן-ויו, שם יושבת גם גוגל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x