שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדעי החיים וקלינטק

BotanoCap - מדבירים חרקים ופטריות באמצעים טבעיים

ב-BotanoCap פיתחו חומרי הדברה ירוקים, המשמשים כחלופה לחומרי ההדברה הקיימים בחקלאות הרגילה ובחקלאות האורגנית

אסף גלעד וליאור בן דוד 14:3505.07.11
BotanoCap

מוצר: חומרי הדברה וחומרים משמרים טבעיים

שנת הקמה: 2005

מספר עובדים: 5

משקיעים: אוניברסיטת בן־גוריון, חממת אשקלון ומשקיעים פרטיים

השקעות: 2.7 מיליון דולר

מייסדים: פרופ' אריה מרקוס, פרופ' צ'ארלס לימבר, גב' פנינה סטרונגין

מנכ"ל: יגאל גזונטהייד

 

משמאל: פרופ' אריה מרקוס, ממייסדי BotanoCap משמאל: פרופ' אריה מרקוס, ממייסדי BotanoCap צילום: ישראל יוסף

 

חברת BotanoCap צמחה דווקא מהצד השני, זה של התעשיות הנחשבות מזיקות לסביבה. מייסדי החברה עבדו בפיתוח חומרי הדברה סטנדרטיים לחברות כמו מכתשים אגן, שם נחשפו לכל הנזקים שלהם יכולים לגרום החומרים שבהם משתמשת התעשייה. אז עלה בהם הרעיון לחפש פתרון חלופי לחומרים הכימיים הקיימים, ולאחר חיפושים איתרו את התשובה דווקא בשמן לבנדר, קורנית, רוזמרין ובתמציות צמחים נוספות.

החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לארוז את השמנים במיקרו־קפסולות בקוטר של ננומטר עד מיקרומטר, שעשויות גם הן מחומרים טבעיים מתכלים ושניתן לשלוט בקצב השחרור שלהן. התוצאה הסופית היא חומרי הדברה ירוקים, המשמשים כחלופה לחומרי ההדברה הקיימים בחקלאות הרגילה ובחקלאות האורגנית. בנוסף, לחומרים שפותחו מגוון שימושים בתעשיית הקוסמטיקה והמזון, כמו בתעשיית אריזות הפלסטיק החכמות. שילוב החומרים בשקיות פלסטיק המשמשות לאריזת ירקות מונע הצטברות חיידקים בשקיות ומעכב ריקבון. כמו כן ניתן להיעזר בחומרים למציאת פתרונות לתחזוקה של צנרת, כדי למנוע כניסת שורשים לתוך הצינורות.

 

שוק ההדברה העולמי מגלגל 52 מיליארד דולר בשנה ושוק ההדברה האורגני מוערך בסדר גודל של 6–7 מיליארד דולר. חומרי ההדברה של BotanoCap נמצאו כבר יעילים בגידול תפוחי אדמה, וכן סייעו למגדלי גפנים. החברה נמצאת בקשר עם חברת מקורות במטרה לפתח חומר הדברה למאגרי מים, ועם חברת נטפים לגבי תחזוקת טפטפות ואמצעים למניעת כניסת שורשים אל תוך הטפטפות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x