$
אייפד

מדריך "כלכליסט": רגע לפני השקת האייפד 2 - לאילו מגזינים כדאי לעשות מינוי?

למרות המחלוקת שמעורר מודל המינויים של אפל, יש כבר כמה מגזינים שמאפשרים ללקוחותיהם להירשם אליהם בתשלום קבוע, מ"הדיילי" של מרדוק ועד לירחון האופנה Elle. "כלכליסט" עם 5 המלצות למי שמחפשים קצת חומר קריאה בתוך ים האפליקציות

שי ענבל 16:5101.03.11

בתוך כל ההמולה סביב מודל המינויים החדש של אפל והקשחת התנאים באפסטור, קל לשכוח את האפליקציות שכבר עושות שימוש במודל הזה, ומאפשרות ללקוחותיהן להירשם כמנויים בתשלום קבוע. אמנם המבחר אינו גדול, לפחות כרגע, אבל ניתן כבר לומר שמדובר בתכונה ייחודית עבור האייפד, שיכולה להתגלות כאטרקטיבית.

 

בעשיית מינוי, אם לחודש ואם לשנה, הסכום יורד באמצעות ה-iTunes כאילו קניתם אפליקציה. המינוי מתחדש אוטומטית בתום התקופה שהגדרתם לתקופה זהה, אלא אם כן בחרתם אחרת. כדי לבטל מינוי, היכנסו להגדרות האפליקציה ביישום האפסטור במכשיר. פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן. בינתיים, הנה חמישה מגזינים מומלצים לטאבלט, שהגרסה החדשה שלו תוצג לראשונה מחר (ד').

 

1. The Daily

 

מגזין האייפד היומי של רופרט מרדוק, שהושק בתחילת החודש, הוא העיתון שהציג לראשונה מודל מינויים בטאבלט של אפל - ובטאבלטים בכלל. פתיחת האפליקציה מורידה אוטומטית את העיתון המעודכן לאותו יום, כך שניתן יהיה לצפות בו גם ללא חיבור לרשת.

 

לאפליקציה לא מעט חסרונות, אך יכולות השיתוף בפייסבוק, טוויטר ואימייל, וכן האפשרות לשמור כתבות לקריאה מאוחרת, הופכים את חוויית הקריאה לנוחה למדי. מאז השקתה האפליקציה הציגה שיפורים מסוימים, כמו האפשרות לדפדף בעיתון עוד לפני שהוא סיים לרדת במלואו. בעיה משמעותית שכדאי שתתוקן היא חוסר התמיכה בריבוי משימות באפליקציה - כשיוצאים וחוזרים העמוד שעיינו בו נעלם ואנו מוקפצים חזרה להתחלה.

 

 

פינות ההמלצות על אפליקציות בולטות במיוחד לטובה. כתבות הצבע ומדור הדעות גם לא רעים, אבל מדור החדשות רחוק מלהיות מקיף, ולמרבה הצער ממוקד בעיקר בזווית אמריקאית ושמרנית. כנראה שזו הסיבה העיקרית לכך שהאפליקציה זמינה רק באפסטור האמריקאי. מה שכן, כיף לפתור את הסודוקו והתשבץ היומי.

 

מחיר:  עד ה-21 במרץ העיתונים זמינים בחינם. בהמשך יעמוד המחיר על 0.99 דולר לשבוע ו-39.99 דולר לשנה.

 

(להורדת The Daily)

 

2. Newsweek
אפליקציית ניוזוויק אפליקציית ניוזוויק צילום מסך

 

ניוזוויק הוא אחד מהשבועונים האמריקאיים המצליחים והמוצלחים ביותר, והאפליקציה שלו גם היא מצוינת. בנוסף לעדכוני חדשות ותצלומים מאתר האינטרנט של העיתון המוצגים ביישום בחינם, תוכלו גם לרכוש מינוי על העיתונים עצמם. הגליונות מוצגים בצורה פשוטה במכשיר ומאפשרים להתקרב לטקסט כמו בדף אינטרנט. לפעמים טקסט נקי הוא כל מה שדרוש.

 

שני חסרונות שבכל זאת הציקו לנו: חוסר התמיכה בריבוי משימות, והעובדה שאי אפשר לשתף עמודים מתוך העיתונים ברשתות חברתיות ובמייל (גם לא מאחורי חומת תשלום כלשהי), או לשמור אותם לקריאה מאוחרת. את העדכונים מהאתר ניתן לשתף ברשת.

 

מחיר: 2.99 דולר לגיליון בודד, 9.99 דולר למינוי ל-12 שבועות, 14.99 למינוי ל-24 שבועות

 

(להורדת Newsweek)

 

3. Popular Science

  

הירחון Popular Science (או "מדע פופולרי", אם תרצו), הוא אחד המגזינים הפופולריים בתחום ועוסק בחידושים בתחומי המחשוב, הטכנולוגיה, החלל, הרפואה ועוד. התמונות נראות נהדר ובלחיצה על המסך תוכלו להסתיר את הטקסט כדי לראות אותן טוב יותר. הממשק קצת מוזר ודרוש זמן כדי להתרגל אליו, אבל מכל בחינה אחרת מדובר באפליקציה פשוטה ומוצלחת.

 

מחיר: 4.99 עבור הגיליון האחרון ו-2.99 דולר עבור הקודמים. 14.99 למינוי שנתי

 

(להורדת Popular Science)

 

4. New York Post

 

הטבלואיד היומי, אחד העיתונים הוותיקים והפופולריים בארה"ב, הוא מהראשונים שיצאו עם אפליקציה שתומכת במודל המינויים החדש. בהתחשב בעובדה שמדובר בכלי תקשורת שנמצא בבעלות תאגיד ניוז קורפ של מרדוק, אין מדובר במהלך מפתיע.

 

כיאה לטבלואיד, "הניו יורק פוסט" מתמקד בעיקר בנושאי בידור, ספורט ורכילות. כותרותיו וידיעותיו הסנסציוניות גרמו לרבים להכתיר אותו כצהובון - במידה לא מבוטלת של צדק. עם זאת, הביקורת כלפי "הפוסט" מעולם לא פגמה בהצלחתו. אולי אפילו להיפך.

 

מחיר: 1.99 דולר להורדת היישום לקבלת מינוי לחודש. לאחר מכן יש לשלם 6.99 דולר למינוי של חודש נוסף, 39.99 דולר למינוי לחצי שנה ו-74.99 דולר למינוי לשנה

 

(להורדת New York Post)

 

5. Elle
אפליקציית Elle אפליקציית Elle צילום מסך

  

ירחון האופנה והטיפוח האמריקאי לא נשאר מאחור, והוסיף לאפליקציית האייפד הרשמית שלו אפשרות לעשות מינוי. בגליונות עצמם תוכלו למצוא מגוון כתבות העוסקות בעיצוב, נעליים, בגדים, איפור ומערכות יחסים - לא בהכרח בסדר הזה.

 

לאפליקציה גם פיצ'רים ייחודיים, כמו קניית והזמנת מוצרים דרכה (אם כי לא ניתן לצפות למשלוחים לישראל בזמן הקרוב), וקטעי וידיאו המצורפים לכתבות.

 

מחיר: 3.99 דולר לגיליון בודד, 2.99 דולר למינוי חודשי (מתחדש אוטומטית), 18.99 דולר למינוי שנתי.

 

(להורדת Elle US)

 

מדריכים נוספים:

 

הפנקס הדיגיטלי: 5 דרכים לנהל ולסנכרן רשימות

 

מדריך: כך תהפכו את האייפוד טאץ' שלכם לאייפון
בטל שלח
    לכל התגובות
    x