$
סטארט-אפים והון סיכון

הישג לגיפטס פרוג'קט הישראלית: eBay תאמץ את הטכנולוגיה שפיתחה

הסטארט-אפ מסייע בקניית מתנות משותפת דרך פייסבוק. ענקית המסחר האלקטרוני הודיעה כי כל מי שיבקש לרכוש מתנה באתר שלה, ולהתחלק בתשלום עם חבריו, יופנה לגיפטס פרוג'קט - שעשויה להרוויח מיליוני דולרים מעמלות

אסף גלעד 17:4720.01.11

הישג לסטארט-אפ הישראלי גיפטס פרוג'קט: ענקית המסחר האלקטרוני eBay הודיעה היום (ה') על אימוץ הטכנולוגיה של החברה הישראלית, המאפשרת קנייה משותפת של מתנות בפייסבוק.

 

פרטיה הפיננסיים של העסקה טרם נמסרו, אך הכנסותיה של גיפטס פרוג'קט מהעמלות שתקבל עבור העסקאות באיביי

עשויות להגיע למיליוני דולרים. הבלוג הטכנולוגי טק-קראנץ' חשף גם כי קרן ההון סיכון האירופית אינדקס מצטרפת למשקיעים הקיימים בחברה: קרן ג'מיני, יוסי ורדי ואייל גורה.

 

במסגרת העסקה כל מי שיבקש לרכוש מתנה באתר איביי, ולהתחלק בתשלום עם חבריו, יופנה לאתר הישראלי של גיפטס פרוג'קט, אם כי הממשק עצמו לא יעיד על מעבר בין אתרים שונים.

 

באמצעות הממשק ניתן יהיה לפנות לכל החברים הרשומים בפייסבוק, ולבקש מהם להצטרף לתשלום המתנה. בסיום ההזמנה, תועבר למקבל מתנה משליח, ועליה ברכה ובה תמונותיהם של כל המשתתפים ברכישה, וברכה אישית מכל אחד מהם, שנכתבה באמצעות פייסבוק.

 

לאחרונה גייסה גיפטס פרוג'קט מיליון דולר מקרן ג'מיני. מנכ"ל החברה, רון גורה, רמז בדברים שאמר ל"כלכליסט" לפני כשבוע וחצי על העסקה הצפויה: "אנחנו מקבלים מאות פניות מאתרי מסחר אלקטרוני בכל העולם, לצד שיתוף פעולה אסטרטגי שאנחנו רוקמים עם אחת הקמעונאיות הגדולות", ציין.

 

גורה הוסיף כי "מארגני מתנות בדרך כלל מרגישים מתוסכלים - הם צריכים לרדוף ולנדנד, ועליהם לחשוב על מתנה שבאמת תתאים למקבל. אצלנו אפשר לסגור תהליך כזה בתוך שתי דקות בלבד".

 

בגיפטס פרוג'קט מתכננים להציע את חבילת התמיכה שלהם לרכישות קבוצתיות גם לאתרי מסחר אלקטרוני נוספים, ובקרוב תשיק החברה אפליקציה ייעודית לעסקים קטנים יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x