שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

פרסום ראשון: מגדל מקדימה את סיום חוזה מיקור החוץ עם נס

החוזה, בהיקף של 250 מיליון שקל, אמור היה להסתיים רק בסוף השנה. ככל הנראה מגדל מעוניינת להחזיר לעצמה את השליטה על מערכות המחשוב

מאיר אורבך 15:5002.01.11

חברת הביטוח מגדל מקדימה את סיום חוזה מיקור החוץ שלה עם חברת נס טכנולוגיות, כך נודע ל"כלכליסט". החוזה בין מגדל לנס טכנולוגיות ל-8 שנים נחתם ב-2003, בשווי מוערך של 250 מיליון שקל. החוזה אמור היה להסתיים בסוף השנה, אך ייגמר כבר ברבעון הראשון.

 

על פי הערכות, הסיבה

להפסקת החוזה היא רצונה של מגדל להחזיר את השליטה על מערכות המחשוב לעצמה כחלק מתפיסת ניהול חדשה של מנהל מערכות המחשוב החדש בחברה, שי בסון. ככל הנראה מגדל אינה מתכוונת לצאת בחוזה מיקור חוץ חדש, אלא להשתמש בשירותי חברות המחשוב על פי צורך. כיום ממשיכה נס טכנולוגיות במספר פרוייקטים אחרים בחברת מגדל. בשעתו הועלו תהיות בנוגע לחוזה בין נס למגדל, כיוון שיו"ר מגדל באותה תקופה היה אהרון פוגל, שהיה גם יו"ר נס טכנולוגיות.

 

בחברת מגדל עבדו כ-100 עובדי נס טכנולוגיות: חלקם הגדול צפוי להיקלט בתוך מגדל כעובדי החברה. נס טכנולוגיות זכתה השנה במספר חוזים למיקור חוץ, בהם חוזים במשרד הפנים, במשרד לקליטת עליה, בלאומי קארד, ובמיטב. לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" שחברת נס טכנולוגיות בוחנת להציע עצמה למכירה למספר קרנות זרות.

 

ברבעון האחרון רשמה נס טכנולוגיות הכנסות של 141.3 מיליון דולר שהיו עליה של 15% לעומת הרבעון המקביל ב-2009 . רווחי החברה המשיכו לרדת, וברבעון השלישי של השנה צנחו רווחי החברה ב-41% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. גם הרווח התפעולי, נתון משמעותי מאוד בענף ה-IT, ירד ב 5% בהשוואה לרבעון המקביל ועמד על 6.6 מיליון דולר. תחזיות הכנסות חברת נס טכנולוגיות לשנת 2010 עומדות על רף תחתון של 585-575 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x