שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

ירידה של 95% ברווח הנקי של מלם-תים

החברה מציגה רווח של מיליון שקל בלבד ברבעון השלישי של השנה, על רקע שורת רכישות וזכייה במכרזים. ההכנסות עלו ל-402 מיליון

אסף גלעד 10:4625.11.10

מלם-תים יורדת במדדי הרווחיות שלה, במקביל לסדרה של רכישות המגדילות את מחזור ההכנסות שלה. הרווח הנקי של החברה ירד מ-13.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ל-926 אלף בלבד, ירידה של 95%. הרווח התפעולי של מלם-תים ברבעון השלישי של השנה נחתך בקרוב למחצית והוא עומד כיום על 11.7

מיליון שקל, כ-3% מהמכירות, בהשוואה ל-21 מיליון שקל ברבעון המקביל, 5.5% מהמכירות.

 

במקביל מדווחת מלם-תים על עלייה של 4.1% מיליון שקל בהכנסות, מ-386 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-402 מיליון שקל ברבעון השלישי. עיקר הגידול נרשם במגזר התשתיות והחומרה. בראייה שנתית, הכניסה מלם-תים מאז תחילת השנה 1.2 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 1.1 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 8.6%.

 

"מחזור המכירות של החברה מעיד על צמיחה אורגנית של פעילות הקבוצה", מסביר שלמה איזנברג, מנהל העסקים הראשי של מלם-תים, "הרכישות שביצענו בחודשים האחרונים, חברת SRL ומרטנס הופמן, כמו גם המשך מגמת הזכיות במכרזים, ירחיבו את תחומי פעילות הקבוצה בשנים הקרובות".

 

בינואר השנה חתמה מלם-תים על הסכם להתקנת ותחזוקת מערכת SAP בבנק ישראל בהיקף של 14 מיליון שקל, ובחודש יוני השנה זכתה מלם במכרז להקמת תשתית מחשוב ברשות הטבע והגנים בהיקף של 70 מיליון שקל. חודש לאחר מכן היא זכתה במכרז של המשרד לביטחון הפנים לאספקת מערכת מחשוב למצלמות המהירות שהוצבו בכבישים.

 

אלא שהזכייה במכרזים עולה למלם תים ברווחיות שלה: מתחילת השנה ירד הרווח התפעולי של מלם-תים ל-47 מיליון שקל, ביחס ל-61 בתקופה המקבילה אשתקד והרווח הנקי ירד בכ 34% לרמה של 18.5 מיליון שקל. בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת חל שיפור: הוא מסתכם כעת ב-41 מיליון שקל לעומת 3.1 בתקופה המקבילה. מלם תים תחלק דיבידנד של 6.4 מיליון שקל, 3 שקלים למניה, כאשר מתחילת השנה חילקה החברה דיבידנד של כ-11 מיליון שקל במחיר של כ 5 שקלים למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x