שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

הרווח הנקי של נס ממשיך לרדת: צנח ב-40% ביחס לרבעון המקביל אשתקד

עם זאת, ממשיכה נס טכנולוגיות להציג עלייה בהכנסות: מכירות החברה הסתכמו ברבעון השלישי ב-141.3 מיליון דולר, 15% יותר מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה

אסף גלעד 11:0927.10.10

רווחי חברת נס טכנולוגיות ממשיכים לרדת: ברבעון השלישי של השנה צנחו רווחי החברה ב-41% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. גם הרווח התפעולי, נתון משמעותי מאוד בענף ה-IT, ירד ב 5% בהשוואה לרבעון המקביל ועמד על 6.6 מיליון דולר. ברבעון הקודם הציגה החברה ירידה של 60% ביחס לתקופה המקבילה

בשנת 2009.

 

יחד עם זאת, נס ממשיכה להראות עלייה במכירות ביחס לשנה שעברה. ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו ב 141.3 מיליון דולר, 15% יותר בתקופה הזהה ב-2009. גם ברבעון הקודם הציגה נס עלייה ביחס לרבעון המקביל ב-2009, שהסתכמה בכ-10%.

 

בנס מדווחים על עלייה בצבר ההזמנות, שבסוף החודש שעבר עמד על 633 מיליון דולר, עלייה של 2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך ירידה של 4% בהשוואה לרבעון הקודם. בחברת ה-IT מסבירים זאת בכמות הזמנות נמוכה יחסית לרבעון קיץ.

 

"ההזמנות ברבעון השלישי היו נמוכות יחסית, אך אנו מצפים שיחזרו לרמתן הרגילה ברבעון הקרוב", אומר עופר שגב, סגן נשיא בכיר וסמנכ"ל הכספים של נס טכנולוגיות. "הירידה בגביה היא זמנית בלבד ואנו פועלים לשיפורה. שיפרנו את הביצועים במגזר שילוב המערכות ופיתוח היישומים, וגם מגזר שירותי פיתוח התוכנה המשיך להראות תוצאות טובות. בהסתכלות קדימה, אנו צופים שהרבעון הרביעי, שהינו בדרך כלל הרבעון החזק ביותר שלנו בשנה, יהיה אף הוא רבעון טוב".

 

"ברבעון השלישי עמדנו ביעדי ההכנסות והרווח", אמר שכי גרליץ, נשיא ומנכ"ל נס טכנולוגיות, " זה היה רבעון טוב מאוד, הן במגזר שירותי פיתוח התוכנה והן במגזר שילוב המערכות. אנו ממשיכים להיות אופטימיים בכל הקשור להמשך ההתאוששות במרכז ובמזרח אירופה, ואכן המרווח התפעולי שם הוא הגבוה בחמשת הרבעונים האחרונים. גם מספר העובדים בהודו הוא בשיאו. ב-2011 נמשיך להתמקד בהרחבת המרווח התפעולי ובצמיחה אורגנית".

 

נס מותירה בעינה את תחזיתה לשנת 2010, וחוזה הכנסות מפעילות נמשכת בטווח שבין 575 מיליון דולר ל- 585 מיליון דולר, אך נוטה לרף התחתון של התחזית בגלל היחלשות המטבעות האירופיים ביחס לדולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x