שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

One1 רוכשת את הראל טכנולוגיות ב-12 מיליון שקל

בעלי השליטה בחברה הנרכשת, דני מועלם ושמי אלדור, ימשכו במקביל דיבידנד של 15.4 מיליון שקל מקופת המזומנים של הראל טכנולוגיות

אסף גלעד 10:3624.10.10

מיזוג נוסף בענף מערכות המידע: וואן תוכנה (One1) רוכשת את הראל טכנולוגיות מידע תמורת 12 מיליון שקל. הרכישה מתבצעת באמצעות חברת הבת וואן שילוב מערכות ובתוספת ההון העצמי של הראל.

 

כחלק מהרכישה תקבל One1 גם שליטה בחברות הבנות של חברת הראל שהעיקריות שבהן הן 2BSecure

וטראסטנט. לשתי חברות אבטחת מידע אלה מחזור מצרפי המוערך בכ-70 מליון שקל. המרוויחים העיקריים מהעסקה הם בעלי המניות של הראל טכנולוגיות, דני מועלם ושמי אלדור, אשר במקביל לעסקה יקבלו דיבידנד של 15.4 מיליון שקל, וירכשו מהראל את אקטיבפאט תמורת 771 אלף שקל.

 

להראל מחזור עסקים מאוחד של למעלה מ-300 מליון שקל והיא מעסיקה כ-300 עובדים בחברה ובחברות הבנות. היא עוסקת במכירה והטמעה של מערכות מחשוב מורכבות, כגון שרתים ארגוניים ומערכות אחסון וגיבוי. כמו כן היא מתמחה בפרויקטים בתחום הווירטואליזציה וההתאוששות מאסונות, במתן שירותי תמיכה מקצועיים ובשירותי מיקור חוץ. החברה פועלת גם בביצוע פרויקטים, ייעוץ, שיווק והטמעה של מוצרי תוכנה בתחום זה, בעיקר באמצעות חברות בנות בתחום אבטחת המידע.

 

לטענת One1, המחזור השנתי של החברה המאוחדת צפוי לעמוד על כמיליארד שקלים, ומספר העובדים על 2,500. הכנסות הראל טכנולוגיה עמדו על 325.7 מיליון שקל בשנת 2009, ירידה קלה ביחס להכנסותיה בשנת 2008 - 327.1 מיליון שקל. החברה עברה מרווח תפעולי של 3.55 מיליון שקל בשנת 2008 לרווח תפעולי של 10.3 מיליון שקל בשנה שעברה. הרווח התפעולי של הראל, ללא חברות הבת והחברות הנרכשות עמד בחציון הראשון של השנה על כ-8 מיליון שקל, וזאת לעומת רווח תפעולי של 7.6 מיליון שקל בכל שנת 2009.

 

רכישת הראל מצטרפת לרכישות נוספות שביצעה וואן בחודשים האחרונים. בחודש יוני רכשה וואן את השליטה בכלנית כרמון העוסקת באספקת שירותים מנוהלים תמורת 20 מיליון שקל. וואן התרחבה גם למגזר הביטחוני באמצעות רכישת 75% ממניות ארכיסופט, העוסקת בפיתוח מערכות מבצעיות וביטחוניות, לפי שווי החברה של 2 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x