• תפריט
סטארט-אפים והון סיכון

השקעה ראשונה לקרן הרוסית של בית ההשקעות תמיר פישמן

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן תשקיע 4 מיליון דולר בחברת Superphone הרוסית, המפתחת טכנולוגיה לדחיסת מולטימדיה ברשתות סלולר

אסף גלעד 11:0227.09.10

שנה וחצי לאחר השקת קרן ההון סיכון ברוסיה של בית ההשקעות תמיר פישמן ביצעה הקרן השקעה ראשונה. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן שגייסה עד היום 70 מיליון דולר השקיעה 4 מיליון דולר בחברה הרוסית Superphone, אשר מפתחת טכנולוגיה לדחיסת מולטימדיה ברשתות סלולר.

 

בתמיר פישמן מעוניינים

לבצע שתי השקעות נוספות עד סוף השנה, ולשמור על קצב השקעות קבוע של שתיים עד שלוש השקעות מדי שנה ברוסיה. ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלו בוחנת הקרן חמש השקעות אפשריות ברוסיה, והיא אף חתמה על הסכמים ראשונים בנושא. בין התחומים שבהם שוקלת הקרן להשקיע: ציוד רפואי, שבבי ASIC מתקדמים ותהליכי ייצור חדשניים של מעגלים מודפסים.

 

תמיר פישמן רוסיה מנוהלת בידי אלדד תמיר ודניאל גיטלין עם חברת ההשקעות הרוסית CIG ומשרד הכלכלה הרוסי, המשקיע בקרן באמצעות Russian Venture Company. תמיר פישמן זכתה במכרז להקמת הקרן כבר ב־2007, אך לא היתה פעילה עד סוף 2008 בגלל מחלוקת עם אחד השותפים אולג שוורצמן.

 

למרות המשבר הכלכלי ברוסיה, גיטלין משדר אופטימיות: "מה שקורה ברוסיה היום מזכיר את מה שהיה בישראל לפני עשור. ברוסיה צמחה רשת של מרכזי פיתוח של חברות כמו אינטל, גוגל ומיקרוסופט, ודור שלם של יזמים כבר הספיקו לפרוש ממנה ולהקים מיזמים חדשים. זה טרנד שעלינו להשתלב בו".

 

בתוך כך, זירת ההשקעות המשותפת לישראל ולרוסיה החלה להתחמם באחרונה עם הכרזת חברת ההשקעות רוסננו על כוונתה לבחור עד סוף אוקטובר בשותף חדש לקרן ההון סיכון בת 100 מיליון הדולר שהקימה. הקרו תשקיע בחברות ישראליות שייצרו ברוסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x