שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

מלם תים רוכשת את מרטנס הופמן

רכישת בית התוכנה תוכל לשמש למלם תים דריסת רגל במכרז החשכ"ל, לאחר שהצעתה הרשמית למכרז המחשוב הממשלתי נדחתה. סכום הרכישה מוערך בכמה מיליוני שקלים

אסף גלעד 11:2826.08.10

חברת האינטרגציה ושירותי המחשוב מלם תים רוכשת את מרטנס הופמן, כך הודיעה החברה בדו"ח שהגישה אמש (ד') לבורסה באחד העם. בית התוכנה מרטנס הופמן היה מהזוכים במכרז החשכ"ל, ובזכות רכישתו תוכל מלם תים להיכנס "בדלת האחורית" למכרז המחשוב הממשלתי, לאחר שהצעתה הישירה נדחתה.

 

במרטנס

הופמן מועסקים כ-100 עובדים, מחציתם במגזר הממשלתי. סכום הרכישה לא נמסר אך הוא מוערך בכמה מיליוני שקלים.

 

בתוך כך, הבוקר פרסמה מלם תים את תוצאותיה לרבעון השני של השנה. בתקופה זו הכניסה החברה 420 מיליון שקל - עלייה של 10.7% מהרבעון המקביל אשתקד, אז הכניסה החברה 379 מיליון שקל.

 

יחד עם זאת, הרווח התפעולי ירד ב-10% לרמה של 18 מיליון שקל, והוא מגלם כרגע 4.2% מהמכירות, בעוד שברבעון המקביל גילם 5.3% מהמכירות. במלם תים מסבירים את הירידה ברווח התפעולי בקיטון ברווח הגולמי, הגידול בהוצאות, ומהכללת פרויקט הבחירות בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי ברבעון השני ירד גם הוא, מ-7.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2009  ל-7.2 מיליון שקל ברבעון האחרון.

 

אלא שמרבית הרווח הנקי המדווח מיוחס למעשה להסדר משפטי שהגיעה אליו מלם תים עם אמבלייז בחודש מאי השנה, שהניב לחברה רווח נקי של 4.3 מיליון שקל. לפיכך שיעור הרווח הנקי בניכוי מקרה אמבלייז נאמד בפועל ב-0.6% אחוז בלבד.

 

"החולשה שהתבטאה בחציון הראשון בתזרים המזומנים השלילי שהציגה החברה נובעת בעיקר מעונתיות שמקורה בפעילות הנרחבת של הקבוצה מול גורמים ממשלתיים", אומר שלמה אייזנברג, מנהל העסקים הראשי של מלם תים. "אנחנו מצפים לשיפור התזרים לקראת סוף השנה. מלבד זאת, מתחילת השנה שומרת הקבוצה על המשך מגמת הזכיות במכרזים בתחום הפרויקטים כמו הזכייה במכרז רשות הטבע והגנים, וזאת אף על פי שלא היינו הזולים ביותר. באופן דומה זכינו גם בפרויקט SAP במע"צ".

 

עוד מדווחת מלם על השלמת רכישת SRL ב-15 מיליון שקל, על רכישת חברת שח טופז טכנולוגיות מדי המפרק שמונה לה, רכישת פעילות התוכנה של דטהסייף, גם היא חברה בפירוק, 51% מחברת דטה מיין ו 16% מחברת KCL ניהול ידע. במקביל, מינה הדירקטוריון את שלמה אייזנברג, מנהל העסקים של החברה, לחבר דירקטוריון וליו"ר שלה. זאת לאחר שעזבו את החברה פרופ' אליהו אייזנברג ועו"ד אהוד ברזילי, מי שכיהן כיו"ר החברה עד יולי האחרון.

 

נתון שמעלה סימני שאלה באשר להתנהלות החברה הוא ההכפלה בהתחייבויותיה במהלך הרבעון ביחס לרבעון המקביל. סך ההתחייבויות עומד כרגע על 27.4 מיליון שקל לרבעון השני, ו-87.4 מיליון שקל לכל החציון הראשון. לשם השוואה, בחציון המקביל אשתקד עמד סך ההתחייבויות של החברה על 39.7 מיליון שקל. כל זאת קורה במקביל לתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת, שהסתכם הרבעון ב 10.7 מיליון שקל, לעומת תזרים מזומנים חיובי של 200 אלף שקל ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x