$
סטארט-אפים והון סיכון

קרן ג'נסיס מובילה גיוס של 4 מיליון דולר בחברת הבינה העסקית SiSense

בהשקעה משתתפים גם קרן אופוס קפיטל ואלי פרקש. סייסנס הישראלית מספקת שירותי BI במודל של "תוכנה כשירות", ובין לקוחותיה נמנות סמסונג ארה"ב, פירמת ראיית החשבון PWC ועוד

אסף גלעד 12:0413.07.10

חברת הסטארט-אפ SiSense השלימה סבב גיוס הון של 4 מיליון דולר. את ההשקעה הובילה קרן ההון סיכון ג'נסיס באמצעות הקרן הרביעית שלה, והשתתפו בה קרן אופוס קפיטל והאנג'ל אלי פרקש. Sisense פעילה בענף הבינה העסקית (BI), תחום שמושך לאחרונה עניין רב בעולם התוכנה הארגונית.

 

בשונה

ממערכי BI קיימים, שהזמן הנדרש להטמעתם מתמשך עד כדי כמה חודשים, המוצר שפיתחה סייסנס ניתן להטמעה, על פי טענתה, בתוך שעות ספורות. כמו כן מאפשר הפיתוח של סייסנס לבצע יותר חישובים ושאילתות מורכבות בזמן נתון בהתבסס על המחשב האישי, ובכך חוסך את הצורך בהתקנת שרתים. סייסנס מספקת את שירותיה במודל של "תוכנה כשירות" (SaaS) באמצעות האינטרנט, ובכך חוסכת עלויות של רכיבי חומרה ואנשי שירות. עם לקוחותיה נמנות ענקית הקמעונות Target; פירמת ראיית החשבון PWC בקנדה; סמסונג ארה"ב; כרומגן ו-WIX הישראליות.

 

Sisense נוסדה בשנת 2005 בידי אלדד פרקש ואלעד ישראלי, המכהן כמנכ"ל החברה, ועד כה גייסה כ-1.5 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. בעבר ייסדו פרקש וישראלי את חברת הסטארט-אפ BiSense ושימשו כבכירים בחברת התוכנה AnySoft. ישראלי עצמו גם שימש כמנהל מוצר ב-Ness. אלי פרקש, אחד המשקיעים בחברה, שימש שנים רבות כסמנכ"ל התפעול של מפעילת הסלולר הגדולה בבולגריה, MobilTel. בעקבות ההשקעה יצטרפו לדירקטוריון החברה גרי גנות מג'נסיס ודן אבידע מאופוס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x