• תפריט
סטארט-אפים והון סיכון

קרן ויולה משקיעה 15.5 מיליון דולר במוביילאקסס

זהו סבב הגיוס השני לחברה בתוך פחות משנה. מוביילאקסס מפתחת מערכות המאפשרות לשפר את הקליטה הסלולרית במקומות ובמבנים שבהם היא חלשה

אסף גלעד 11:0227.04.10

גיוס שני בתוך שנה לחברת הסטארט-אפ הוותיקה מוביילאקסס. קרן ויולה פרייבט אקוויטי מובילה השקעה בהיקף של 15.5 מיליון דולר לחברה, המפתחת מערכות המאפשרות קליטה סלולרית במקומות ובמבנים שבהם היא חלשה. את הסיבוב הובילו השותפים הכלליים סמי תותח והראל בית-און בשיתוף עם המשקיעים

הקיימים: קרן הרבורווסט, פינטגו ופועלים שוקי הון.

 

בתוך הסבב כלולה הלוואת הון בגובה 7 מיליון דולר שהשקיעו בעלי המניות הקיימים - פיטנגו, זיגלר מדיטק, יורופאנד ו-DeA - וזאת על מנת לשמור על מעמדם בחברה. הסיבוב האחרון מביא את היקף ההון שגייסה מוביילאקסס מאז הקמתה ב-1998 לכ-66 מיליון דולר. החברה ביטלה את תכניותיה לצאת להנפקה בשנת 2009, והיא אינה צופה הנפקה באופק. עם זאת, ייתכן שסבב ההשקעה הנוכחי יהווה גשר לפני הנפקה עתידית. לפני כן על מוביילאקסס להראות רווחיות עקבית למשך כמה רבעונים, ולחזור לרמת הכנסות צומחת. כיום מוערכות הכנסותיה של מובייל-אקסס ב-60-50 מיליון דולר.

 

"מובייל אקסס פונה לשוק של בניינים גדולים ומגדלים, ולכן המשבר העולמי, שהתמקד בשוק הנדל"ן, פגע בה". אומר ל"כלכליסט" סמי תותח, שותף כללי בויולה. "אלא שכיום החברה נמצאת במומנטום של צמיחה, עם מוצר חדש שמוזיל עלויות התקנה, ודרישה הולכת וגואה לחיבוריות לתקשורת אלחוטית בכל מקום.

 

לטענת החברה, היא היתה הראשונה לספק פתרון ארגוני לכיסוי WiFi לצד כיסוי סלולרי, והראשונה להציע פתרון משולב לשירות מדידה רפואית אלחוטי בבתי חולים. עם לקוחותיה נמנות ספקיות סלולר בינלאומיות כגון ורייזון, ספרינט, AT&T וכן תאגידים כגון ג'נרל אלקטריק, רויאל דאץ', נייקי, וארגון הצלב האדום.

  

לפני כחודש הודיעה קרן ויולה על השקעה בהיקף של 6 מיליון דולר תמורת 20% מחברת אורעד מערכות, המפתחת תוכנה לאולפני טלוויזיה. ויולה השקיעה גם בעמיעד מערכות סינון וחברת המל"טים אירונאוטיקס. הקרן, המנוהלת בידי הראל בית-און, סמי תותח, אוסנת רונן ויונתן קולבר, מנהלת בסך הכל 164 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x