• תפריט
התעשייה

אמזון ומיקרוסופט חתמו על הסכם פטנטים

במסגרת ההסכם תשלם אמזון למיקרוסופט על הזכות להשתמש בפטנטים הרשומים על שמה, ומיקרוסופט תקבל גישה לפטנטים של אמזון. העסקה מעוררת דאגה בקהילת הקוד הפתוח

יוסי גורביץ 10:1523.02.10
ענקית התוכנה מיקרוסופט וקמעונאית הרשת המובילה אמזון הודיעו אמש (ב') כי חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום הפטנטים. שתי החברות מיעטו למסור פרטים, אך בין השאר נמסר כי במסגרת העסקה אמזון היא שתשלם למיקרוסופט. היקף הסכום שתעביר אמזון לא נמסר.

 

עסקאות פטנטים כאלו מיועדות
למנוע הסתבכות משפטית בין חברות, והעובדה שאמזון היא שמשלמת למיקרוסופט נתפסה בעיני פרשנים כראיה לכך שאמזון מודעת לכך שהיא הפרה פטנטים של מיקרוסופט. כתוצאה מן ההסכם, שתי החברות יוכלו להשתמש בפטנטים זו של זו ללא חשש.

 

אף שההסכם לא נקב בפטנטים המדויקים שעשויים היו לשמש כעילה לסכסוך, הידיעה מעוררת דאגה בקהילת הקוד הפתוח. אמזון משתמשת תכופות במערכת ההפעלה הפתוחה לינוקס, בין השאר בשרתי הענן שלה,, ובעבר טענה מיקרוסופט כי לינוקס מפרה כ-200 פטנטים הרשומים על שמה.

 

אף שטענת מיקרוסופט לא הגיעה עד כה לבחינה בבית המשפט, החברה פתחה חזית מול קהילת הקוד הפתוח כשתבעה בתחילת 2009 את יצרנית מערכות הניווט TomTom, לאחר שזו השתמשה בחלקים של לינוקס שלטענת מיקרוסופט פוגעים בפטנטים הרשומים על שמה. מיקרוסופט הדגישה אז שאין להסיק מכך שהיא שוקלת להגיש תביעה כנגד משתמשי גרעין לינוקס עצמו. כחודש לאחר התביעה, מיהרה TomTom להגיע להסכם עם מיקרוסופט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x