$
התעשייה

בלעדי ל"כלכליסט": הנקמה המתוקה של פאנאיה בקרן ג'מיני

סירבה בימים האחרונים להשקעה נוספת של קרן ג'מיני, אחת המשקיעות הראשונות בחברה, לאחר שזו סירבה להשקיע בחברה בזמנים קשים

אסף גלעד 22:4621.02.10

חברת התוכנה פאנאיה (Panaya) סירבה בימים האחרונים לצרף בחזרה את קרן ג'מיני לרשימת משקיעיה. ג'מיני היתה אחת המשקיעות הראשונות בחברה אך דוללה בסבבי גיוס מאוחרים יותר, כיוון שלא השקיעה בחברה בזמנים קשים. בימים אלה, נודע ל"כלכליסט", החברה מנהלת משא ומתן עם SAP על מכירתה ואם זו תצא לפועל - לא תוכל ג'מיני להנות מפירות האקזיט. עד כה הושקעו בפאנאיה 15 מיליון דולר.

 

ג'מיני השתתפה ב-2006 בסבב הגיוס הראשון של פאנאיה, חברת תוכנה מרעננה, סבב שהסתכם ב-5 מיליון דולר, לצד קרן בנצ'מרק, וקיבלה ממנה נתח משמעותי של עשרות אחוזים. את הסבב אז הובילה טלי אבן, ממקימות ג'מיני, שעזבה את הקרן בתחילת שנת 2008. למרות סבב הגיוס דישדשה פאנאיה וכשנזקקה לסבב גיוס נוסף במהלך 2008, ויתרה קרן ג'מיני על השתתפותה.

 

למרות המשבר הכלכלי, החל מצבה של החברה להשתפר ובחודש מאי הצטרף להשקעה בה פויו זבדלוביץ' באמצעות קרן ההשקעות שלו, תמארס, והוביל השקעה של 5 מיליון דולר ביחד עם בנצ'מרק. בימים האחרונים פתחה קרן ג'מיני במגעים להצטרפות להשקעה חדשה בפאנאיה, שהחלה להראות הכנסות של מיליוני דולרים בודדים בשנה האחרונה, אבל נתקלה בסירוב.

 

חברת פאנאיה, אותה הקים יוסי כהן, מי שמכר את חברת אלכסנדריה לבלופיניקס, מפתחת תוכנה המשדרגת ומתחזקת מערכות SAP קיימות בחצי מהמחיר שמציעה חברת SAP עצמה, ועושה זאת מרחוק באמצעות שירותי תוכנה מקוונים (SaaS). החברה לא ייצרה הכנסות עד השקת המוצר באמצע שנת 2008, ומאז גדלה החברה מדי רבעון בכ-50% במונחי הכנסות. בין לקוחותיה הגדולים חברות ענק המנהלות מערכות ERP גדולות של SAP (מערכות ניהול משאבים ארגוניים) כגון ג'נרל מוטורוס, סוני, של, מיצובישי וסימנס. במשרדי החברה ברעננה מועסקים כיום כ-45 עובדים והיא נמצאת כיום בשלב מואץ של גיוס עובדים, מרביתם אנשי מכירות.

 

החברה נמצאת במשא ומתן ראשוני ולא מחייב על רכשיתה בידי SAP, אשר מנהלה הכללי בגרמניה פרש לאחרונה בגלל אותן הבעיות שהיא פותרת: מחירי התחזוקה והשדרוג הגבוהים במערכות ERP קיימות.

 

עדי כהן-מינץ מקרן ג'מיני מסר כי "פאנאיה היא חברה מצוינת, והלוואי ויהיו עוד כמוה". פאנאיה ו־SAP לא מסרו תגובה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x