שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

מפרק אקסאנט: החברה תימכר תמורת יותר מ-15 מיליון דולר

לטענת ארז חבר, שמונה למפרק חברת אחסון המידע, כמה חברות בינלאומיות מעוניינות ברכישתה, והוא מעריך כי הסכום שיקבל עבורה יכסה את כל חובותיה, המסתכמים ב-13 מיליון דולר

אסף גלעד 17:1917.01.10

כמה חברות בינלאומיות מעוניינות ברכישת אקסאנט, כך טוען עו"ד ארז חבר, מפרק החברה. חבר אמר ל"כלכליסט" כי להערכתו אפשר יהיה למכור את החברה בשווי של 15 מיליון דולר ואף יותר, סכום שיאפשר לכסות את כל חובותיה, העומדים על 13 מיליון דולר.

 

אחת מהחברות המעוניינות ברכישת

אקסאנט היא ענקית המחשוב דל, שהציעה בעבר להשקיע בה 10 מיליון דולר, אך בסופו של דבר הסיגה את הצעתה לאחר שבעלי המניות הישראלים לא הצליחו להגיע להסכמה על השתתפותם בסבב ההשקעה. עו"ד חבר סירב להתייחס לנושא זה.

 

חברת אחסון המידע אקסאנט נכנסה להליכי פירוק בחודש דצמבר האחרון לאחר כישלון סבב גיוס ההון שאליו היתה אמורה להצטרף דל, על רקע מחלוקת בין בעלי המניות גיורא ירון, איתן ורטהיימר ונציגו דני גולדמן. ערב פירוקה העסיקה אקסאנט בישראל 62 עובדים, ואילו כיום מעסיקה החברה 41 מהנדסים בישראל ועוד 6 בחו"ל.

 

החברה חייבת 10 מיליון דולר לקרן ההלוואות קראוס, עוד כמיליון דולר לעובדים בישראל והשאר לספקים שונים. בסך הכל גייסה החברה עד לפירוקה כמעט 100 מיליון דולר מהקרנות אוורגרין, אינטל קפיטל, CSK, קודאק, NIF, ומיקרודנט - קרן ההשקעות בהייטק של איתן ורטהיימר וגיורא ירון. ל"כלכליסט" נודע כי אוורגרין, גיורא ירון ואיתן ורטהיימר ויתרו על חלקם בחברה-האם, הרשומה במדינת דאלוור, ארה"ב, על מנת להקל על מכירתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x