$
סטארט-אפים והון סיכון

אקספליי מוצעת למכירה תמורת 650 אלף דולר בלבד

בחברת הסטארט-אפ העומדת בפני פירוק הושקעו מאז הקמתה כ-7 מיליון דולר. הרוכשת הפוטנציאלית היא ADM היפנית, ואחד התנאים לביצוע העסקה הוא השארת עובדי החברה בתפקידם

אסף גלעד 10:2529.12.09

חברת הסטארט-אפ אקספליי, שהחלה בתהליכי פירוק באוקטובר האחרון, תימכר לחברת ADM היפנית תמורת 650 אלף דולר. באקספליי, שפיתחה מקרן וידיאו זעיר, הושקעו מאז הקמתה 7 מיליון דולר.

 

מפרק החברה עו"ד ערן אטלס הגיש בתחילת השבוע בקשה לאישור המכירה, לאחר שספקית רכיבי האלקטרוניקה ADM נבחרה מתוך 20 גופים שהיו מעוניינים ברכישתה. עו"ד אופיר רונן, המייצג את עובדי אקספליי, אמר ל"כלכליסט" כי להערכתו כמחצית מ-17 עובדי החברה ימשיכו להיות מועסקים בה, לאחר שאחד מהתנאים שהוצבו לקיום העסקה הוא השארתם בחברה. 

 

הפיתוח של אקספליי, היושבת בהרצליה, מאפשר להקרין על הקיר סרטונים, מצגות ותמונות ממכשירים סלולריים ונגני מדיה.  לפני כשלושה חודשים הגישו עובדי אקספליי בקשה לפירוק החברה, לאחר שלא קיבלו את משכורותיהם האחרונות כתוצאה מחובות של כ-3 מיליון דולר שצברה החברה כלפי עובדיה וספקיה, בראשם חברת לומינטיקס האמריקאית. 

 

מהבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי עולה כי לומינטיקס ביקשה אף היא לרכוש את אקספליי, אלא שהצעתה של ADM היתה גבוה יותר מזו של לומינטיקס, שעמדה על 535 אלף דולר, ללא מע"מ. החברה היפנית הגיעה עם לומינטיקס להסכם שלפיו תסיר את שיעבוד רכושה של אקספליי אליה אם תאושר העסקה בבית המשפט. לומינטיקס העניקה לאקספליי הלוואת גישור בת 600 אלף דולר בחודש מרץ 2008.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x