$
התעשייה

זיסאפל על הקמת איגוד תעשיית ההייטק: "זה לא נעשה בתיאום איתנו"

יו"ר איגוד תעשיות התוכנה והאלקטרוניקה בהתאחדות התעשיינים מביע תרעומת על היוזמה להפוך את איגוד קרנות ההון סיכון לאיגוד תעשיית ההייטק: "אני מאוד מופתע מהמהלך הזה. אם זה ימשיך ככה, יהיו שני איגודים בעלי סמכויות דומות"

מאיר אורבך ואסף גלעד 10:3304.11.09

מאבק טריטוריות בהייטק הישראלי? יו"ר איגוד תעשיות התוכנה והאלקטרוניקה בהתאחדות התעשיינים, יהודה זיסאפל, מביע התנגדות ליוזמתו של אהרון מנקובסקי להפוך את איגוד קרנות ההון סיכון ל"איגוד תעשיות ההייטק".

זיסאפל. "לא זה הפתרון לתעשיית ההון סיכון" זיסאפל. "לא זה הפתרון לתעשיית ההון סיכון" צילום: עמית שעל

 

אתמול (ג') הודיע מנקובסקי על שינוי אסטרטגי באיגוד שהוא עומד בראשו, שיהפוך מ"איגוד קרנות ההון סיכון" ל"איגוד תעשיית ההייטק". משמעות השינוי, מעבר להחלפת השם, היא שמעתה יתמקד הארגון, לדברי מנקובסקי, בפיתוח תעשיית הייטק בישראל מעבר לפעילות ממוקדת בחברות סטארט-אפ ובאקזיטים, ולהנהלת האיגוד החדש יצטרפו נציגים של חברות הייטק בוגרות, מהארץ ומחו"ל.

 

באשר להתנגשות הצפויה עם איגוד תעשיות התוכנה והאלקטרוניקה, שבראשו עומד זיסאפל, טען מנקובסקי כי האיגוד החדש יהווה השלמה לאיגוד תעשיות התוכנה, ואמר כי "הראשון שראה את התוכנית היה יהודה זיסאפל, יו"ר איגוד התעשיות, והוא נתן לנו את ברכת הדרך שלו". אך משיחת "כלכליסט" עם זיסאפל עולה תמונה אחרת לגמרי.

 

לדברי זיסאפל, מנקובסקי ייכנס לתחום של איגוד תעשיות התוכנה והאלקטרוניקה, ויצור למעשה כפילות. "הוא רוצה לעשות את מה שאנחנו עושים", טען זיסאפל. "ואם זה ימשיך ככה, יהיו שני איגודים בעלי סמכויות דומות". זיסאפל גם הביע דאגה לגבי הטיפול בתעשיית ההון סיכון והסטארטאפים, שבה התמקד עד כה מנקובסקי.  

 

אתה צופה שיהיה מעבר מהאיגוד שלכם לשלהם?  

"אני לא חושב. אלה אמנם אנשים מכובדים שישבו סביב השולחן, אבל הצרכים, המשימות והפוקוס של חברה בתהליך שצריך לגדול הוא שונה מחברות סטארט-אפ, אלה שני דברים שונים, וטוב להפריד ביניהם, למרות שזה ברור שהצלחה אחת מזינה את השנייה. אני לא מבין את זה, הרי מול הממשלה אנו בכל מקרה פועלים, ומול החברות אנו גם פועלים. אני מאוד מופתע מהמהלך הזה, וזה לא נעשה בתיאום איתנו, ואינני חושב שזה הפתרון לתעשיית הון סיכון. הייתי מציע לו לטפל בתעשיית ההון סיכון ולא בתעשיות אחרות. אף אחד לא ישקיע בהון סיכון בגלל אמדוקס או בגלל רד או ECI".".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x