חדשות IT

Nvidia רוכבת על הגל: יצרנית המעבדים הגרפיים יוצאת נגד אינטל

כשבועיים לאחר שהאיחוד האירופי קבע כי אינטל התנהגה כמונופול, גם מנכ"ל Nvidia מאשים את ענקית השבבים בפגיעה בתחרות. לטענתו, עסקת חבילה שהיא מציעה מונעת מ-Nvidia להיכנס לשוק הנטבוקים

סוכנויות הידיעות 15:1619.05.09

בעקבות קביעת נציבות האיחוד האירופי כי אינטל התנהגה כמונופול נגד חברת AMD, גם חברת המעבדים הגרפיים Nvidia יוצאת נגד מדיניות התמחור האגרסיבית של אינטל. מנכ"ל Nvidia, ג'ן-הסון הואנג, כינה את ההתנהגות של אינטל "בלתי הוגנת", אך הוסיף כי החברה לא מתכננת עדיין מאבק משפטי או פנייה לרשויות ההגבלים העסקיים.

 

מנכ"ל Nvidia, ג'ן-הסון הואנג. מדיניות אינטל "בלתי הוגנת" מנכ"ל Nvidia, ג'ן-הסון הואנג. מדיניות אינטל "בלתי הוגנת" צילום: בלומברג

ברוב הנטבוקים, המחשבים הזעירים, מותקנים מעבדי Atom מתוצרת אינטל, בצד מאיץ גרפי שגם הוא מתוצרתה. הואנג טען כי  אינטל מוכרת את המעבד ואת המאיץ בעסקת חבילה אגרסיבית ליצרניות נטבוקים, כולל דל, אייסר, אסוס ו-HP, כדי למנוע ממתחרות כמו Nvidia להיכנס לשוק הנטבוקים. הואנג דיווח כי אינטל מוכרת מעבד Atom תמורת 45 דולר, בעוד שעסקת החבילה של המעבד והמאיץ עולה 25 דולר בלבד.

 

ב-NVidia טוענים כי המעבד הגרפי שלהם יכול לספק עוצמה גרפית רבה יותר למשתמשים בלי להכביד על משאביו המצומצמים של הנטבוק הממוצע. "זה נראה די לא הוגן", אמר הואנג. "אנחנו אמורים להיות מסוגלים להתחרות ולשרת את השוק הזה".

 

דובר אינטל, ביל קאלדר, אמר בתגובה כי החברה מתחרה באופן הוגן לחלוטין: "אנחנו לא מכריחים אף יצרנית מחשבים לרכוש מאיתנו חבילות, ולקוחות יכולים לקנות את Atom לבד או כחלק מחבילה. אם אתה רוצה לקנות את חבילת המעבדים, מן הסתם נספק לך תמחור מעודד".

 

בשבוע שעבר פסקה נציבות האיחוד האירופי, לאחר בדיקה משפטית, כי אינטל עברה על החוק בתחרות שלה נגד יצרנית המעבדים AMD. בעקבות הפסיקה, אינטל תידרש לשנות את התנהגותה העסקית באירופה ולשלם קנס של 1.06 מיליארד אירו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x