• תפריט
התעשייה

ניסטק רכשה מפעל בקצרין

קבוצת האלקטרוניקה רכשה ב-5 מיליון שקל את מפעל "מולטי-סורס", שפשט את הרגל. עד סוף השנה צפויה ניסטק להגיע למחזור פעילות של 130-100 מיליון שקל

אסף גלעד 13:0723.04.09

קבוצת האלקטרוניקה ניסטק רכשה את מפעל מולטי-סורס בקצרין בהשקעה של כ-5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי יצחק ניסן, מנכ"ל הקבוצה ובעליה, יעסיק המפעל כ-100 עובדים ויתמחה בייצור לסקטור הביטחוני.

 

יצחק ניסן, מנכ"ל קבוצת ניסטק יצחק ניסן, מנכ"ל קבוצת ניסטק

המפעל, שפשט את הרגל, משתרע על שטח של 2,100 מ"ר וכולל שני קווי ייצור ציוד אלקטרוניקה המשתמשים בטכנולוגיית SMT החדישה, החוסכת את הצורך בהלחמת רכיבים.

 

לאחר הרכישה תיכלול קבוצת ניסטק 4 מפעלים: לפני כ-9 חודשים רכשה הקבוצה את מפעל ניסטק במעלות, המעסיק 145 עובדים וכולל ארבעה קווי SMT; מפעל ההרכבות ניסטק מרכז, הפועל מפתח תקווה באתר ייצור בשטח של 3,500 מ"ר וכולל גם הוא ארבעה קווי SMT; ומפעל חברת ניסטק דיזיין המספקת שירותי תכנון ועריכת מעגלים אלקטרונים. כל החברות פועלות במתכונת של חברות-בנות בבעלות ניסטק אחזקות.

 

להערכת ניסן, עד סוף השנה תעסיק הקבוצה כ-450 עובדים ותגיע להיקף פעילות של 130-100 מיליון שקל, הכפלה של היקף הפעילות ביחס לשנת 2008. לקבוצה 120 לקוחות, רובם ככולם חברות תקשורת ישראליות המייצאות ציוד תקשורת, ביניהן פוליקום ישראל, סרגון וגמאטרוניק.

 

ניסן הסביר כי רווחיות החברה נפגעה בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, אך החברה שומרת על איזון תקציבי, וממשיכה בגיוס עובדים. במפעל במעלות נקלטו ברבעון האחרון 20 עובדים, ומפעל שבקצרין יקלוט 30 עובדים ברבעון הקרוב. לאחר שרכש 2 מפעלים בתוך שנה ניסן אינו מתכנן רכישה נוספת בזמן הקרוב: "כל רכישה דורשת מאיתנו זמן הטמעה ממושך והתאמה לדרישות השוק.  

 

מפעל ניסטק בקצרין מפעל ניסטק בקצרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x