שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

צ'יפ פי.סי קיצצה 20% משכר כלל העובדים

מהלך התייעלות נרחב בחברת הווירטואליזציה החיפאית: 4 עובדי פיתוח פוטרו ושאר העובדים יעברו למתכונת של 4 ימי עבודה בשבוע פעם בשבועיים. לפי נתוני החברה, הפסדיה מגיעים ל-700 אלף שקל בחודש

אסף גלעד 15:0813.04.09

חברת צ'יפ פי.סי (ChipPC) פיטרה ערב חג הפסח 4 עובדי פיתוח מתוך 60, וכן קיצצה בשכר הנותרים בשיעור של 20%, כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע כי החברה הגיעה להסכמה עם העובדים בישראל שלפיה יעברו העובדים למסגרת של 4 ימי עבודה בשבוע, פעם בשבועיים. סבב הפיטורים הנוכחי הוא סבב שני,

לאחר שבאוקטובר פוטרו 10 עובדי מכירות ותפעול מתוך כ-70 עובדי החברה דאז, וקוצצו 7% משכר כל העובדים.

 

ההודעה נמסרה לעובדים במסגרת כינוס שערכו מנהלי החברה, אורה אביב-סופר ועדי דולברג. לפי הנתונים שנמסרו בהודעה לעובדים, החברה מפסידה 700 אלף שקל מדי חודש. צי'פ פי.סי נסחרת במדד היתר בבורסה בתל-אביב. בעקבות ירידה בערכי מניותיה ירדה החברה ממדד היתר 120, אך לא נמחקה מהמסחר. לפני כשבועיים דיווחה החברה על צמצום של כ-23.6% במחזור ההכנסות בשנת 2008 בהשוואה לשנת 2007, והוא הגיע לרמה של 55 אלף שקל, נתוני הרבעון האחרון של 2008גרועים עוד יותר: בתקופה זו רשמה החברה ירידה של כ-66% בהכנסות השוואה לרבעון המקביל בשנה הקודמת לו.  

 

חברת צ'יפ פי.סי מחיפה היא מחלוצות מערכות הווירטואליזציה לארגונים. החברה פיתחה מערכת המאפשרת לארגונים לחסוך במערכות מחשוב בזכות מערכת מרכזית המנהלת את כל מחשבי העובדים. במקום לקבל מחשב, מקבל כל עובד צג, מקלדת ועכבר ועובד בתוך סביבה המדמה מחשב אישי, אשר מנוהלת בפועל על ידי המחשב המרכזי.

 

מנסה להדביק את הפער מול המתחרות

 

עם לקוחות צ'יפ פי.סי נמנים חיל הים הישראלי, ממשלת שבדיה ודויטשה בנק, והיא אף הנפיקה באחד העם בשנת 2007. אלא שמאז אימצו את הטכנולוגיה הזו גם ענקיות מחשוב כגון לנובו ו-HP, שהפכו למתחרות לחברה הישראלית. צ'יפ פי.סי. נותרה עם טכנולוגיה המבוססת על מערכת ההפעלה Windows CE בעוד שהגדולות הציעו כבר פתרונות דומים למערכות מבוססות XP או לינוקס. בניסיון להדביק את הפער הקימו מנהלי החברה צוותים ייעודים לפני כשנה,.  

 

את החברה הקימו אביב סופר, ורעייתו אורה מאיר-סופר בשנת 2000. סופר עזב את החברה ומאז הקים חברת סטארט-אפ נוספת, אקסיד, שאותה מכר לאלביט. כיום משמשים הזוג סופר כיועצים חיצוניים לחברה. 

 

"המהלך העיקרי מבחינתנו הינו הפחתת שכר של 20% לכלל עובדי החברה", אומרת אורה מאיר-סופר, יו"ר החברה. "מטרתנו העיקרית היתה לחסוך כ-700 אלף בהוצאות החודשיות של החברה. את המהלך עשינו מבלי לפגוע במערך השיווק והמכירות שנותר על כנו ועובד 5 ימים בשבוע. עלינו לתפקד בצורה שמרנית יותר בהתחשב במשבר העולמי". 

 

מאמץ שיווק מוגבר בארה"ב

 

אתמול הודיעה צ'יפ פי.סי על עסקת ענק עם רשת הקמעונות הגדולה בעולם, אך את שם הרשת סירבה החברה לחשוף. החברה דיווחה על הזמנת 8,000 מחשבים בהיקף כולל של 5 מיליון שקל במהלך החג ולפניו. צ'יפ פי.סי, שביצעה השנה מאמץ שיווק מוגבר בשוק האמריקאי, מדווחת על גידול משמעותי במכירות בארה"ב למרות המשבר. לפני החג ביצע צוות המכירות של החברה בארה"ב עיסקה עם חברת השילוח פדקס בסך כולל של 1.2 מיליון שקל.

 

להצלחת המכירות בארה"ב בתקופה האחרונה מצטרפות עסקות נוספות שצ'יפ פי.סי חתמה עליהן בשישה חודשים האחרונים באירופה, כגון עסקה של ענקית הביטוח האירופית IKB בהיקף מוערך של כ-2.5 מיליון שקל; לצ'יפ פי.סי שיתוף פעולה עם ענקית המחשוב Dell, אשר מפיצה את מוצריה, כמו גם עם אינטגרטורים ומשווקים מובילים בעולם. לחברה שותפים עסקיים בתחום המחשוב והווירטואליזציה: Microsoft, IBM ,Citrix ו-VMware . בין לקוחות החברה נמנים ארגונים מובילים בארץ ובעולם דוגמת רשות המסים הגרמנית אשר רכשה 22,000 יחידות של המערכת שלה, חברת החשמל, משרד החוץ, משרד הביטחון, בזק, לופטהאנזה, Epson, הבנק העולמי BNP Paribas, FedEx ו DHL.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x