$
חדשות האלכוהול

גבהים חדשים

כל אחד משלושת היינות החדשים בסדרת רכסים של סגל עשוי מענבים שנבצרו מחלקת כרם אחת, כך שטעמיהם משקפים את אופיו של הכרם

שלמה פפירבלט 13:3615.08.10

אבי פלדשטיין הגשים לעצמו חלום של ייננים: מצד אחד יש לו מותג עצמאי משלו, היינות של סגל, מצד שני הוא מחובק על ידי ברקן, מהגדולים ביקבים בישראל, שרכש את המותג ב־2001, אך שמר על אופי ועשייה ייחודיים ונפרדים.

 

סדרת רכסים האיכותית של סגל מתאפיינת בכך שכל אחד מיינותיה עשוי ענבים שנבצרו מחלקת כרם אחת, והיין הנוצר בסוף התהליך הוא תבנית נוף הכרם. שלושה יינות חדשים הושקו זה עתה בסדרה, ועומדים במבחן הציפיות.

 

 

כרם דובב. בין הר מירון ללבנון גדלים ענבי מרלו וארגמן כרם דובב. בין הר מירון ללבנון גדלים ענבי מרלו וארגמן

 

 

רכסים, כרם דובב, מרלו, בציר 2006. הכרם נמצא במרום הגליל, צפונית להר מירון ועל גבול לבנון, בגובה 740 מטרים מעל פני הים. בתקופת מלחמת לבנון השנייה הפך האזור לזירת קרב, וכאשר הגיעו הבוצרים נמצאו הענבים בגובה הזה במצב אופטימלי. היין התיישן 18 חודשים בעיקר בחביות עץ אלון צרפתיות, ויש לו גוון אדום כהה ועמוק ואף מגוון מאוד, שילוב של ארומות פרי ותבלינים. על החך הוא מלא, טעים ועשיר. מחיר: 114 שקל.

 

רכסים, כרם דובב, ארגמן, בציר 2007. יין מפרי כרם שניטע ב־1999. הארגמן הוא הכלאה מקומית ונחשב לזן הישראלי היחיד. לאחר התסיסה וההשריה הארוכה יחסית על זגי הענב, התיישן היין בחביות עץ אלון 18 חודשים. התוצאה: יין עם ניחוחות פרי יער אדום מרוכזים ועוצמתיים, ארומות וניל וריחות עישון טובים. על הלשון הוא מפגין רעננות טובה, מגע רך וטעמים מרוכזים. מחיר: 114 שקל.

 

רכסים, כרם דישון, קברנה סוביניון, בציר 2007. גפנים הנטועות בגובה 430 מטר בעמק קדש שברכס נפתלי. במהלך תסיסתו עבר היין השריית קליפות ארוכה במיוחד, ואת 18 חודשי התיישנותו העביר בחביות עץ אלון צרפתיות, ברובן. התוצאה היא יין אלגנטי ועשיר. ניחוחותיו עזים, פטל ואוכמניות רעננות, עם תבליני החבית ומעט עישון. על החך הוא מלא, טעים ועסיסי, מאוזן ומפתה. מחיר: 114 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x