$
חדשות האלכוהול

יפו שבעמק האלה

יקב יפו שכן עד לפני שלוש שנים במרתף של משפחת צלניקר ברמת החי"ל. הבן שהצטרף כיינן והמעבר לעמק האלה מסמנים את היקב כהבטחה

שלמה פפירבלט 10:3225.07.10

רק מעטים יודעים כי בין בתי שכונת רמת החי"ל בתל אביב, מול משרדי ההייטק, שכן במשך שנים יקב פעיל ומוצלח במרתף ביתם של בני הזוג אן ומשה צלניקר. היקב הוקם ב־1998 במחסן קטן לא הרחק מנמל יפו, ואף שפעל שם רק זמן קצר נותר לו שמו: יקב יפו.

קברנה סוביניון, 2008 קברנה סוביניון, 2008

 

אן היא צרפתייה ילידת אלזס, בת למשפחה שעשתה יין, ומשה ישראלי, פיזיותרפיסט במקצועו, חי שנים בצרפת. יחד הם הקימו בית בארץ, ויקב. במשך כמעט עשר שנים הם עשו בכל בציר אלפי בקבוקים — ליודעי דבר — במרתף המצוחצח והמצויד של הבית הפרטי ברמת החי"ל. בשלוש השנים האחרונות עבר היקב למושב נווה מיכאל שבעמק האלה, והחל משתמש בענבים הבאים מכרמים אשר בבעלותו באזור ירושלים. חיזוק נוסף הוא בנם של בני הזוג צלניקר ,

 

סטפן בן ה־30, שהפך ליינן של יפו לאחר התנסות בבורדו. היינות הראשונים שלו ביקב המשפחתי מסמנים אותו כהבטחה גדולה.

יקב יפו עושה כעת כ־25 אלף בקבוקים בשנה. יין הדגל שלו הוא ההריטאז', בלנד של קברנה סוביניון ומרלו, והסדרה הנוספת היא "יפו", הכוללת שני יינות חדשים:

 

יפו, קברנה סוביניון, 2008. היין עשוי עם תוספת קטנה של ענבי מרלו, מחלקות כרם בעמק האלה, גפנים מדוללות כדי לתת יבול שאינו עולה על 800 ק"ג לדונם. היין עבר התיישנות של 13 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות. זהו יין בעל גוף מלא־בינוני, אדום עמוק ונאה, השולח אל האף זר עז של ארומות פרי ריבתי, גרגרי יער ושזיף בשל, עם ניחוחות תבליני עץ, עישון נעים ורמזי קפה מפתים. על החך הוא מורכב, עשיר וטעים, עם סיומת ארוכה וטובה. יין אלגנטי עם פוטנציאל התיישנות טוב של שש עד שמונה שנים. מחיר: 110 שקל.

בני הזוג צלניקר במרתף ביתם ברמת החי"ל בני הזוג צלניקר במרתף ביתם ברמת החי"ל

 

יפו, מרלו־סירה, 2008. בלנד ענבי מרלו (70%) וענבי סירה. היינות תססו והתיישנו במשך 13 חודשים בנפרד, בחביות עץ אלון, והבלנד נעשה כחודש לפני הביקבוק. בטעימה מגלה היין עדינות ומתינות מצד המרלו, המתמזגות יפה עם הכוח והאופי הסוער של הסירה. ארומות הפרי נהדרות, והמגע על הלשון מלא ועשיר. מחיר: 110 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x