מילון כלכליסט
מציאת עבודה בהייטק
מציאת עבודה בהייטק 
צילום: pixabay
 

עופר אלשיך על מציאת עבודה בהייטק ללא ניסיון קודם

בין אם למדתם ללא הפסקה ארבע שנים, עברתם קורס מקצועי או לימדתם את עצמכם דרך האינטרנט, סביר להניח שהמכשול העומד כעת ביניכם ובין העבודה הנחשקת בהייטק הוא היעדר הניסיון. עופר אלשיך, סמנכ"ל כספים בקבוצת סלע ומומחה בתחום הלימוד וההדרכה בעולם ההייטק, מגלה לכם סודות מתוך התעשייה שיציבו אתכם בראש הרשימה של מחלקות משאבי האנוש

בשיתוף : עופר אלשיך - שירותי ניהול 11.12.18

איזה ערך מוסף אתם מביאים אתכם לחברה?

כל אחד מהמועמדים לתפקיד מגיע לראיון עם רקע ואופי שונים. בהחלט יתכן שאין לכם ניסיון בתחום שאליו אתם מתמיינים, אך ניחנתם בתכונות אופי חיוביות או בניסיון מקצועי שאינו קשור באופן ישיר למשרה, אבל יכול להועיל לביצועים שלכם בחברה. כבר בשלב קורות החיים, הדגישו תכונות אופי מועילות כמו רצינות, אוטודידיקטיות, אחריות ויחסי אנוש מעולים, או כישורים שעשויים לתרום לארגון שבו תעבדו.העולם החדש מתפתח ומשתנה בלי הפסקה, ולכן הנכס הגדול ביותר שלכם עשוי להיות יכולת הלמידה העצמית. אם רכשתם חלק מהידע המקצועי שלכם בעצמכם או בדרך שאינה קונבציונאלית, אל תשכחו להדגיש זאת בקורות החיים ובראיון. עופר אלשיך מעיד כי פרט המידע הזה עשוי להיות הקלף המנצח שלכם.

 

צילום: pixabay

 

 

הפגינו ביטחון והאמינו בעצמכם

עליכם לשדר ביטחון עצמי ומסוגלות כבר בשלב הראיון הראשון. אין צורך להסתיר את חוסר הניסיון שלכם – צאו מנקודת הנחה שהמראיין מודע אליו, ובכל זאת זימן אתכם לראיון. ספרו לו מדוע עליו לשכור אתכם למרות חוסר הניסיון ונסו להתייחס להיעדר הניסיון כיתרון. הפגינו מוטיבציה, רצון ללמוד ולהשתפר וגישה חיובית.

 

נסו להיכנס לנעליים של המראיין ולחשוב אילו פרטים מחייכם ירשימו אותו ויגרמו לו להבין שתוכלו להוות נכס לארגון – בין אם מדובר בהצלחות כבירות מתקופת הלימודים או בפרויקטים עצמאיים שהקדשתם להם זמן וסבלנות, אלו פרטים שעשויים להרשים את המעסיק ולפצות על היעדר הניסיון.

 

זכרו – אם לא תאמינו בעצמכם, גם המראיין יפקפק ביכולות שלכם. לפי עופר אלשיך, מעבר לניסיון, מראיינים בחברות הייטק מחפשים גם את הניצוץ בעיניכם המעיד על ביטחון, מוטיבציה ורצון אמיתי להתפתח וללמוד. כמועמדים רעננים וחדשים בתחום, זה היתרון שלכם על פני עובדים ותיקים, עייפים ולמודי קרבות. נצלו אותו!

 

קורות חיים הם לא משאב מתכלה

אם אתם נתקלים בתפקיד מעניין ומאמינים שתוכלו לבצע אותו בהצלחה, אל תמנעו משליחת קורות חיים בשל דרישות סף שאינן תואמות לחלוטין את הכישורים שלכם. מומלץ להשתמש בהגיון בריא, ולא לשלוח קורות חיים למשרות בכירות מאוד הדורשות ניסיון רב. אך היכולות האישיות שלכם, כמו גם הידע הרב שצברתם, בהחלט עשויים לחפות על היעדר הניסיון.

 

במקרים שבהם דרישות התפקיד אינן תואמות לחלוטין את הנתונים שלכם, עופר אלשיך ממליץ לציין בגוף המייל או במכתב נלווה מדוע אתם סבורים שתהיו המועמדים הטובים ביותר לתפקיד, על מנת למשוך את תשומת הלב של המגייסים. קחו בחשבון שהם עוברים על עשרות או מאות קורות חיים ביום, ועליכם לבלוט בנוף כדי שיעניקו לכם הזדמנות להוכיח את עצמכם.

 

השורה התחתונה

חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמו. התפקיד שלכם הוא להבדיל את עצמכם משאר המועמדים חסרי הניסיון ולהרשים את המעסיק הפוטנציאלי שלכם לכל אורך הדרך. אתם יודעים אילו יכולות וכישורים יחודיים אתם מסוגלים להציע למקום העבודה העתידי שלכם – קורות החיים וראיון העבודה הם ההזדמנות שלכם להעביר את התחושה הזו הלאה.

תהליך חיפוש העבודה עשוי להיות ארוך, מייגע ומייאש. אל תדרכו במקום ואל תאבדו תקווה – זה הזמן שלכם להתפתח, ללמוד דברים חדשים ולהשתפר באופן עצמאי. הפיקו לקחים מכל כשלון והגיעו לראיון שאחריו בכוחות מחודשים ועם גישה חיובית. בהצלחה!

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות