מילון כלכליסט

כלים למטבח ארגל 
צילום: ארגל
 

foodie - טרנד חולף או סגנון חיים?

בשנים האחרונות הפכה ישראל למעצמה עולמית בתחום הקולינריה, ואנו חובבי האוכל הופכים יותר ויותר ל- Foodies

27.12.15

גלו את עולמם המופלא של הפודיז

ישראלים אוהבים לאכול ובכל משפחה כמעט ניתן למצוא פודי (Foodie)- אדם שרואה באוכל תחביב ומאוד אוהב לאכול. למעשה, ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמה עולמית בתחום הקולינריה, ולאור טרנד תוכניות הבישול הפופולאריות ומבחר מסעדות השף שנפתחו, הרי אין זה פלא כי להיות פודי אינו עוד טרנד חולף אלא הפך להיות לסגנון חיים. עם זאת, להיות פודי ישראלי מחייב אותך להשקיע הרבה זמן בנושא, ובעיקר אתה חייב שיהיה לך כסף כדי לבלות במסעדות, ולרכישת ציוד מקצועי למטבח וכלי שולחן והגשה איכותיים ומיוחדים.

 

כלים למטבח ארגל
כלים למטבח ארגל צילום: ארגל

לחיות ולאכול טוב

כדי לדעת אם אתה פודי אתה חייב לאהוב אוכל, ללכת למסעדות, להכיר שפים ומתכונים, לצאת לסיורים קולינריים, לקרוא ביקורות על מסעדות, להכיר את חומרי הגלם הנדרשים להכנת מנות גורמה נפלאות, ולשלוט בז'אנר של המהפכה הקולינרית ההולכת ומתפתחת בארץ ובעולם. אם אתה פודי אמיתי לבטח אתה נוהג לתייג מנות פרי ידיך, ואת כל המנות שאתה אוכל במסעדות, באמצעות התגית הידועה foodie# באינסטגרם.

רועי עמית, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת ארגל המספקת ציוד למסעדות ופתרונות הגשה ואירוח טוען כי מהפכת הקולינריה בארץ החלה בקרב המסעדנים אך פשטה לציבור הרחב, וכיום לקוחות פרטיים מכל קצוות הארץ מגיעים לחברה על מנת לרכוש ציוד מקצועי למטבח הביתי וכלי הגשה ואוכל מעוצבים, שאינם מביישים את הציוד הנמצא במסעדות היוקרתיות ביותר ובבתי המלון המפוארים. אם כך, ניתן בהחלט לקבוע כי להיות פודי הפך מטרנד שרבים שיערו כי יחלוף במהירות, לסגנון חיים אופנתי המשמח את כל "חולי האוכל".

 

אמנות האוכל וההגשה

כאמור, להיות פודי מחייב אותך לנהוג ביראת כבוד לכל הקשור לעולם האוכל, להתמסר לתחביב, להתעדכן בכל החדש בעולם הקולינריה ולרכוש את השפה החדשה השגורה בפי חובבי האוכל. מעבר לכך, עליך לדעת כי להיות פודי אפשרי רק אם יש לך את היכולת הכלכלית המתאימה, כיוון שלא ניתן להסתפק כיום רק בהעלאת תמונות לאינסטגרם או בשיחות עם חברים וקולגות בעבודה על אוכל, אלא עליך ללמוד ולרכוש ידע רב בנושא אמנות האוכל וההגשה.

 

המטבח הישראלי החדש

חשוב לציין כי הפודי הישראלי הטיפוסי מבין באוכל, מתעניין בהבנת והכרת חומרי גלם, יודע היכן ניתן לרכוש תבלינים מיוחדים וחומרי גלם שלא ניתן למצוא ברשתות השיווק הרגילות, אוהב לארח חברים ובני משפחה לארוחות מושקעות, וכמובן להציג לפניהם את כישוריו הקולינריים ואת הציוד החדש שרכש לאחרונה לשדרוג המטבח.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות