$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

צבי זיו ואורי פז ינפיקו את חברת האשראי החוץ בנקאי מכלול

צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ואורי פז, מנכ"ל בנק ירושלים לשעבר, ינפיקו את חברת האשראי החוץ בנקאי מכלול לפי שווי של 700-600 מיליון שקל. לכלכליסט נודע כי ההנפקה צפויה להתבצע בשבועות הקרובים

גולן חזני 14:5906.05.21

צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ואורי פז, מנכ"ל בנק ירושלים לשעבר, ינסו להנפיק את חברת האשראי החוץ בנקאי מכלול לפי שווי של 700-600 מיליון שקל. לכלכליסט נודע כי ההנפקה צפויה להתבצע בשבועות הקרובים.

 

מכלול מתמחה במתן אשראי כתחליף בנק מלא, למיזמי נדל"ן בתחום הבניה למגורים וההתחדשות העירונית. החברה מספקת אשראי בהיקף של מיליארד שקל ליזמים שונים והיא פעילה בתחום שדומה לזה של גמלא הראל, שגם היא יוצאת להנפקה לפי שווי של 500 מיליון שקל. עם זאת, בשונה מגמלא הראל שמעניקה הלוואות מזנין, מכלול מעניקה חוב מורכב.

 

טרם ההנפקה תמזג מכלול לתוכה את קרן תמוז הפרטית שמעניקה חוב לחברות בצמיחה בהיקף כולל של כ-300 מיליון שקל, כך שהחברה הממוזגת שתונפק, תעסוק הן במימון מיזמי נדל"ן והן במימון חברות צמיחה.

 

אורי פז ישמש כמנכ"ל החברה הציבורית וצבי זיו כיו"ר, ובמניות יחזיקו מייסדי שתי החברות, מכלול ותמוז, והציבור. מכלול נוסדה ע"י אורי פז, איילת רוסק, וירון בלנק. תמוז נוסדה ע"י זיו, פז, ושני מייסדים נוספים.

 

 

צבי זיו צבי זיו צילום: עמית שעל

x