$
שווקי חו"ל

דיווח: בנק לאומי בוחן מכירה של לאומי ארה"ב

לפי דיווח של בלומברג, הבנק דורש מיליארד דולר עבור פעילות הזרוע האמריקנית שלו. לאומי מחזיק ב-85% מהמניות, אחרי שב-2018 מכר 15% מהן לקרנות ההשקעות אנדיקוט גרופ ואמ.אס.די קפיטל, תמורת כ-140 מיליון דולר. הבנק עמד בשנים האחרונות במרכז חקירה גדולה בארה"ב, אבל מאז התאושש וביצע תוכנית התייעלות

גולן חזני ועירית אבישר 20:5804.05.21

בנק לאומי בוחן מכירה של לאומי ארה"ב. לפי דיווח של בלומברג, הבנק רוצה מיליארד דולר עבור פעילות הזרוע האמריקנית שלו.

 

לאומי מחזיק ב-85% ממניות לאומי ארה"ב אחרי שב-2018 מכר 15% ממניות הבנק לקרנות ההשקעות אנדיקוט גרופ ואמ.אס.די קפיטל, תמורת כ-140 מיליון דולר - כלומר לפי שווי של כ-933 מיליון דולר. מדובר בשווי קרוב לזה שאותו מבקש לאומי כיום, כך לפי הדיווח. עוד לפי הדיווח, הבנק שכר את שירותיו של יועץ שיטפל בנושא. עם זאת, ידוע כי היועץ נשכר כבר ב-2018.

 

מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן

 

לדברי גורמים בבנק לא התקבלה כל החלטה בנושא, אבל הבנק בוחן כל העת דרכים להציף ערך ולמקסם את פעילותו, כמו גם חלופות שונות בשוק ההון, כולל הנפקה ומיזוגים.

 

לאומי ארה"ב פועל בעיקר בניו יורק, קליפורניה, פלורידה ואילינוי, ומעסיק כ-470 עובדים. הבנק עמד בשנים האחרונות במרכז חקירה גדולה בארה"ב, אבל מאז התאושש, הגדיל את צוות העובדים שלו וביצע תוכנית התייעלות, בעיקר בתחומי מערכות המידע והמחשוב. בבנק גם הגדילו את הפעילות בתחומים שהוגדרו כאסטרטגיים.

 

בלאומי סירבו להתייחס לדברים.

x