$
שווקי חו"ל

ברקשייר האת'וויי חושפת את זהות מחליפו העתידי של באפט

סגן היו"ר צ'ארלי מאנגר רמז באסיפה שיורשו של וורן באפט בן ה-90 בתפקיד מנכ"ל ברקשייר יהיה סגן היו"ר גרג אבל; באפט אישר את הדברים, והוסיף כי אם יקרה משהו לאבל, יחליף אותו סגן היו"ר אג'יט ג'יין

חדשות חוץ 14:2903.05.21

ענקית האחזקות ברקשייר האת'וויי סיפקה מידע בנוגע לזהות המנכ"ל הבא שלה, בעקבות האסיפה השנתית שערכה בשבת האחרונה.

 

בתשובה לשאלה לגבי האפשרות שהחברה עשויה להפוך לגוף מורכב מכדי לנהלו, סגן יו"ר ברקשייר צ'רלי מאנגר בן ה-97 ענה כי "גרג ישמור על התרבות". מאנגר הסביר שהמבנה המבוזר של החברה יצליח לשרוד גם בלעדיו ובלי בעל השליטה המיליארדר וורן באפט בן ה-90, שמשמש כיו"ר וכמנכ"ל.

 

מדבריו של מאנגר הובן שלפי התוכניות, המשרה תעבור לגרג אבל, סגן היו"ר שמנהל כיום את כל פעילויות החברה למעט בתחום הביטוח.

 

 

 

גרג אבל, סגן יו"ר ברקשייר האת'וויי גרג אבל, סגן יו"ר ברקשייר האת'וויי צילום: בלומברג

 

 

באפט אישר את הדברים ל-CNBC: "המנהלים מסכימים על כך שאם משהו יקרה לי הלילה, יהיה זה גרג אשר יתפוס שליטה מחר בבוקר." הוא גם שיבח את אבל ואת סגן היו"ר אג'יט ג'יין, שמנהל את עסקי הביטוח של החברה. שניהם נחשבים למועמדים למשרה הבכירה מאז שקודמו לתפקיד סגני יו"ר ב-2018.

 

"אם, חס וחלילה, משהו יקרה לגרג אז זה יהיה אג'יט," אמר באפט, והוסיף שגיל המועמדים הוא גורם חשוב עבור הדירקטוריון. אבל בן 59 וג'יין בן 69. "שניהם בחורים נהדרים, והסיכוי שאחד מהם יוכל לשמש בתפקיד כעשרים שנה לפחות עושה את ההבדל".

 

במשך שנים ההערכה הייתה שממשיכו של באפט יהיה דיוויד סוקול, שניהל מספר חברות שנמצאות בשליטת ברקשייר. אך סוקול עזב את החברה ב-2011 אחרי שנחשף שהוא קנה מניות בשווי 10 מיליון דולר בחברת הכימיה לובריזול, מעט לפני שהמליץ לברקשייר לרכוש אותה.

x