$
שווקי חו"ל

פייסבוק עקפה התחזיות לרבעון, ההכנסות זינקו ב-48%

הרשת החברתית רשמה רווח נקי למניה של 3.3 דולרים, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 2.37 דולרים; ההכנסות הסתכמו ב-26.17 מיליארד דולר; מספר המשתמשים החודשי - מעט מתחת לתחזיות; המניה עולה בכ-5% במסחר המאוחר

סופי שולמן 23:1228.04.21

פייסבוק פרסמה הערב לאחר נעילת המסחר בוול סטריט את דוחותיה לרבעון הראשון. הרשת החברתית רשמה רווח נקי למניה של 3.3 דולרים, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 2.37 דולרים. מניית פייסבוק מזנקת ב-5.5% במסחר המאוחר בניו יורק.

 

ההכנסות הסתכמו ב-26.17 מיליארד דולר (זינוק של 48% לעומת התקופה המקבילה), מעל תחזיות האנליסטים להכנסות של 23.67 מיליארד דולר.

 

 

 

 החברה בראשות מארק צוקרברג הגדילה משמעותית את שיעור הרווח התפעולי ל-43% וזאת לעומת תחזית לשיעור רווח תפעולי של 34%. מספר המשתמשים החודשי הגיע ל-2.85 מיליארד, מעט מתחת לתחזיות שעמדו על 2.86 מיליארד.  מספר המשתמשים היומי הממוצע היה 1.88 מיליארד, עלייה של 8% בהשוואה לתקופה המקבילה. פייסבוק הגדילה את מספר העובדים שלה ב-26% ל-60,654.

 

"היה לנו רבעון חזק ככל שעזרנו לאנשים להישאר מחוברים ולעסקים לצמוח", אמר צוקרברג עם פרסום התוצאות, "נמשיך להשקיע באגרסיביות כדי לספק חוויות חדשות כולל בתחומים חדשניים כמו מציאות רבודה ומדומה ומסחר".

 

מארק צוקרברג
מארק צוקרברג צילום: איי אף פי

 

הכנסות פייסבוק מפרסום זינקו ב-46% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה והגיעו ל-25.4 מיליארד דולר. הרווח התפעולי כמעט והוכפל ל-11.4 מיליארד דולר והרווח הנקי זינק ב-94% לעומת התקופה המקבילה והסתכם ב-9.5 מיליארד דולר.

 

בתחזית קדימה ציינה פייסבוק כי קצב הצמיחה יישאר דומה או יואץ קלות לעומת הקצב שהיא מציגה כעת. במחצית השניה של השנה קצב הצמיחה יהיה מתון יותר, משום שההשוואה תהיה לשני רבעוני הקורונה שבהם החברה צמחה בקצב חריג עקב הסגרים בעולם.

 

פייסבוק גם סיפקה התייחסות לשינוי במערכת ההפעלה של אפל שיקשה עליה לקבל גישה למידע ופרטים של גולשיה לצורך קמפיינים פרסומיים, והגדירה אותו כ"רוח נגדית" ולא יותר מכך, מה שלא משנה את תחזית הצמיחה המהירה.

 

פייסבוק צופה הוצאות גבוהות יותר מהערכות קודמות ברמה של 70-73 מיליארד דולר לעומת תחזית קודמת ל-68-73 מיליארד דולר. זאת כתוצאה מעלייה בעלויות כוח אדם, תשתיות וחומרה. עם זאת, לחברה יש כעת יתרות מזומנים של 64.2 מיליארד דולר, כך שאין סיבה אמיתית לדאגה.

x