$
מט"ח וסחורות

הדולר נותר ברמה של 3.26 שקלים לאחר החלטת הריבית בישראל

המטבע האמריקאי רושם יום שלישי ברצף של ירידות מול מקבילו הישראלי; ברקע למסחר, החלטת הריבית של בנק ישראל שנותרה כצפוי על 0.1%, וההפתעה עם פרסום מדד המחירים לפני החג; מגמה שלילית בדולר גם בעולם: ביום שישי של ירידות מול סל המטבעות העיקריים, כשהמשקיעים מעדיפים את הסיכון בוול סטריט שנמצא בשיא

נועם לנדמן 16:0819.04.21

הדולר ממשיך להיחלש היום מול השקל במסחר בשוק מטבע החוץ. המטבע האמריקאי נחלש עד לרמה של 3.26 שקלים, בעוד היורו שומר על יציבות יחסית ברמה של 3.92 שקלים.

 

בנק ישראל פרסם את החלטת הריבית - נותרה כצפוי על 0.1%. הסוחרים בשוק יעקבו בדריכות אחרי מסיבת העיתונאים של הבנק. "כלכליסט" יעביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

  

 

 צילום: רויטרס

 

 

ברקע למסחר, פרסום מדד המחירים לצרכן בסוף השבוע שעבר. המדד לחודש מרץ עלה ב־0.6%, מעל המצופה. הפעם האחרונה שמדד המחירים לצרכן - המייצג את סל הצריכה של סחורות ושירותים של הישראלי הממוצע - עלה בשיעורים כאלו היתה במאי 2019, בדיוק לפני שנתיים.

 

עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הלבשה, תרבות ובידור, תחבורה, ריהוט וציוד לבית ודיור. אך גם סעיף הארחה, נופש וטיולים עלה בכמעט 10%, וסעיף עריכת מסיבות ואירועים בכ־4% - ואלה תרמו לעלייה החדה במדד.

 

בשוקי העולם הדולר בשפל של חודש מול סל המטבעות העיקריים: נחלש ב-0.5% ל-91.100 נק'. מדובר ביום שישי ברצף של ירידות מול הסל. ברקע, המשקיעים נוטשים את חוף המבטחים ובמקום זאת נצמדים לשוקי המניות, כשוול סטריט בשיא.

 

היורו מטפס ב-0.4% ל-1.20 דולר, הליש"ט מתחזקת ב-0.6% ל-1.39 דולר. המטבע האמריקאי נסוג גם מול הין והיואן.

x