$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מזרחי טפחות מגייס את האחיין של צבי יוכמן לניהול ההשקעות

אחרי שלאומי גייס לשורותיו את אבי אורטל, גם מזרחי־טפחות לוקח שחקן רכש בולט מקרן סקיי לניהול מערך ההשקעות הריאליות שלו - את רון הוכמן, שכבר החל פעילותו בבנק

גולן חזני 07:4013.04.21

מזרחי טפחות מגייס שחקן רכש מקרן סקיי: ל"כלכליסט" נודע כי רון הוכמן ינהל את מערך ההשקעות הריאליות של הבנק. 

  

הוכמן הוא אחיינו של צבי יוכמן, מייסד הקרן והשותף הבכיר בה יחד עם ניר דגן. העזיבה שלו עוררה גל שמועות בשוק אולם בסביבת סקיי וגם בבנק טוענים כי היא נעשתה ברוח טובה וכי הוא קיבל את ברכת הדרך מהדוד, שנחשב לאחד הבכירים בתעשיית קרנות ההשקעה בארץ. יתרה מכך, אותם גורמים מציינים כי השידוך היה הדדי.

 

הוכמן החל בימים האחרונים את פעילותו במזרחי טפחות. באתר סקיי הוא עדיין מופיע כשותף זוטר. הוא הגיע לקרן לפני כעשר שנים מפירמת רואי החשבון KPMG סומך חייקין, שם עשה את הסטאז' שלו. ברקע שלו מצוין כי הוא רואה חשבון מוסמך, מעורב באנליזות ההשקעה של סקיי ומשמש כדירקטור בחברות הפורטפוליו של הקרן. ב־KPNG עבד במשך שלוש שנים, שם עסק, בין היתר, בביצוע הערכות שווי לחברות משלל תחומים. להוכמן תואר ראשון במינהל עסקים וחשבונאות מהמכללה למינהל וכן MBA מאוניברסיטת תל אביב.

 

בנק לאומי הקדים את מזרחי טפחות עם מהלך דומה. לפני כשנתיים פרש מקרן סקיי אבי אורטל, שהיה שותף בכיר בה, ועבר לנהל את זרוע ההשקעות לאומי פרטנרס. היקף ההשקעות שביצע הבנק תחת אורטל, שהחליף את ירון בלוך, מתקרב ל־2 מיליארד שקל.

סניף של מזרחי טפחןת סניף של מזרחי טפחןת צילום: אוראל כהן

 

בינואר האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי מזרחי טפחות נכנס לפעילות של השקעות ריאליות ומקים בימים אלה יחידה מיוחדת בתוך החטיבה הפיננסית. זו תעסוק בהשקעות בחברות ריאליות - בענפי תעשייה קלה וכבדה, נדל"ן, טכנולוגיה ועוד. המהלך נכלל בתוכנית האסטרטגית החדשה של הבנק, שמוביל המנכ"ל משה לארי.

 

עד היום לא היה הבנק פעיל בהשקעות ריאליות והתמקד בפעילות המשכנתאות. בניגוד לשלושת הבנקים הגדולים, שמבצעים את הפעילות באמצעות חברות־בנות, מזרחי טפחות הקים בשלב הראשון יחידת השקעות פנימית. היחידה תהיה כפופה למנהל החטיבה הפיננסית עדי שחף, שגם יעמוד בראש ועדת ההשקעות. שחף היה מי שהוביל את הראיונות של המועמדים לתפקיד ראש היחידה ואת הבחירה בהוכמן. המטרה של הבנק היא להגיע להשקעות של מאות מיליוני שקלים עוד השנה. 

x