מילון כלכליסט
"ראינו שקיימת דרישה עצומה לייעוץ משכנתא נגיש, דיגיטלי ופשוט, שגם יהיה זול יותר בצורה משמעותית מהיועצ
"ראינו שקיימת דרישה עצומה לייעוץ משכנתא נגיש, דיגיטלי ופשוט, שגם יהיה זול יותר בצורה משמעותית מהיועצ 
צילום: שלומי יוסף
 

רפי גמיש: "רכישת חברת WIFIX ע"י שכ"ל תשנה את שוק המשכנתאות בישראל"

קבוצת שכ"ל בהובלתו של מייסדה, רפי גמיש, רכשה לאחרונה את חברת WIFIX, אשר מבצעת מהפכה בתחום המשכנתאות ומעבירה את התהליך כולו לדיגיטל. בשיחה איתנו, גמיש הסביר על המהלך ועל עתיד שוק המשכנתאות בישראל לאור השינויים בהוראות בנק ישראל על הגבלת ריבית הפריים במשכנתא

בשיתוף שכ"ל ביטוח פנסיה ופיננסים 11.04.21

מאת: שרון אלול 11/04/21בנק ישראל הסיר לאחרונה את המגבלה על ריבית הפריים במשכנתא וכעת מתיר לקחת עד שני שליש ממנה במסלול ריבית פריים, מסלול שנחשב לזול יותר בצורה משמעותית. תחילה רק לוקחי משכנתאות חדשות יוכלו ליהנות משינוי זה, אך החל מחודש מרץ 2021 גם ממחזרי משכנתא קיימת יוכלו לנצל את ההטבה.

 

בעקבות השינויים בתחום המשכנתאות, בנוסף לשינויים שהחברה הישראלית עוברת בתקופת הקורונה, התעורר צורך אדיר לייעוץ משכנתא איכותי, מדויק וכמובן נגיש יותר. הקורונה למעשה האיצה את התהליך של מעבר שירותים לדיגיטל, מה שמאפשר ללקוחות לקבל שירות מהיר יותר, איכותי יותר ובעלות מופחתת - כל זאת כשהם נמצאים בביתם ולא מגיעים לבנק או למוסד הפיננסי. עובדה זו נכונה גם לתחום המשכנתאות.

 

קבוצת שכ"ל (שקט כלכלי), אשר הפכה לשם דבר בעולם הפיננסים בזכות ההלוואות המשתלמות שהיא משיגה עבור סטודנטים, שכירים ועצמאיים על ידי איגוד כוח צרכני מול הבנקים, רכשה לאחרונה את חברת המשכנתאות הדיגיטלית WIFIX כחלק מהתרחבות הקבוצה לתחומים פיננסיים נוספים. שוחחנו עם מייסד הקבוצה, רפי גמיש, על מנת שיפרט עבורנו על ההחלטה.

 

"אנחנו בשכ"ל תמיד מנסים לראות איזה צורך קיים בשוק הפיננסים, שאין עליו עדיין מענה מתאים. בתחום המשכנתאות ראינו שקיימת דרישה עצומה לייעוץ משכנתא נגיש, דיגיטלי ופשוט, שגם יהיה זול יותר בצורה משמעותית מהיועצים המסורתיים, גם ייתן ערך גדול יותר עבור הלקוחות, ויסייע להם לחסוך אלפי שקלים. החיסכון מתחיל כבר בתהליך הייעוץ ומגיע עד מאות אלפי שקלים במהלך תקופת המשכנתא כולה - דבר שהוא בהחלט אפשרי בעולם הדיגיטל", הסביר רפי גמיש.

 

הוא הוסיף: "חברת WIFIX משכה את תשומת ליבנו בגלל הצורה החדשנית בה היא מנגישה ייעוץ משכנתא באמצעות האינטרנט, ובשל התמורה הגדולה שהיא מספקת ללקוח ביחס לעלות. WIFIX למעשה עושה עבור הלקוח מכרז ריביות בין הבנקים השונים ומאפשרת את קבלת ההצעה הזולה ביותר. אנו מאמינים שהחיבור לשכ"ל, עם כוחה הצרכני העצום, יגביר את האטרקטיביות של ההצעות מול הלקוח ויאפשר קבלת משכנתא זולה משמעותית מתנאי השוק. העלייה במבקשי המשכנתאות, שנראה בעקבות שינוי הוראות בנק ישראל בנוגע לחלק היחסי של ריבית הפריים מהתמהיל, מראה שיש קהל פוטנציאלי אדיר".

 

מהפכה בתחום המשכנתאות

האופן בו WIFIX משנה את עולם המשכנתאות הוא בעל מספר רבדים. ראשית, השירות בונה עבור הלקוח תמהיל מותאם אישית בצורה קלה ופשוטה, על ידי הזנה של פרטי הלקוח, נתוני הכנסה, סכום ההלוואה המבוקש ורמת הסיכון. למעשה, החברה פועלת מול מספר בנקים לקבלת הצעות ערך עבור הלקוח Online, דבר המציב את WIFIX כחלוצה בתחומה. מדובר בפעם הראשונה בישראל בה הלקוח מקבל הצעה ראשונית למשכנתא ללא הצגת ניירת כלל. שנית, WIFIX פיתחה בסיוע חברת G-STAT, החברה המובילה בישראל בפיתוח ואינטראקציה של מודלים מורכבים בתחום הבנקאי בפרט, אלגוריתם מורכב ביותר המשווה בין אלפי מסלולי משכנתא אפשריים ובוחר את המסלול המתאים ביותר עבור מבקש המשכנתא.

 

לבסוף, WIFIX עושה שימוש בכוח הצרכני שלה אשר מאגד עשרות אלפי מבקשי משכנתא, על מנת לגשת למכרזים על הריביות מול הבנקים. בדרך זו משיגה החברה את הריבית הזולה והמשתלמת ביותר שניתן עבור הלקוחות, בהתאם לנתונים.

 

"אנחנו מצליחים להעניק את ייעוץ המשכנתאות היעיל והזול ביותר בישראל", מצהיר גיא שחר, מנכ"ל חברת WIFIX. "השירות חוסך עבור הלקוחות את ההתרוצצויות ממקום למקום, התמקחות מול הבנקים על הריבית, ומאפשר לקבל את ההצעה הטובה ביותר בתהליך דיגיטלי מלא, בצורה נוחה ופשוטה – מדובר במוצר שובר שוק ובמהפכה של ממש. האלגוריתם המתקדם שלנו, אשר פותח במשך שנים, מוצא עבור נוטל המשכנתא את ההלוואה המשתלמת ביותר עבורו, ללא צורך לבצע השוואות או לפגוש מספר יועצים".

 

גיא שחר: "אנחנו מצליחים להעניק את ייעוץ המשכנתאות היעיל והזול ביותר בישראל"
גיא שחר: "אנחנו מצליחים להעניק את ייעוץ המשכנתאות היעיל והזול ביותר בישראל" צילום: באדיבות וויפיקס

 

שחר הוסיף כי "בנוסף לשירות הדיגיטלי, החברה מעמידה גם יועץ משכנתא מוסמך ומנוסה עבור הלקוחות, על מנת שילווה אותם לאורך התהליך ויענה על כל השאלות. כלומר, תמיד יש מענה אנושי קשוב וזמין, והיועץ יסייע ויספק מענה לכל בעיה שתתעורר".

 

העתיד הוא דיגיטלי

ללא ספק, אחת התופעות הבולטות יותר בתקופה זו הינה המעבר של שירותים לאינטרנט, החל משירותי משרדים ממשלתיים ועד הזמנת קניות מהסופר, הכל עובר למרחב הדיגיטלי. תהליך זה החל כבר לפני מספר שנים, אך הקורונה האיצה אותו בעשרות מונים. כעת אנשים מבינים שאין צורך יותר בעמידה בתורים ארוכים, פגישות וכדומה, אלא ניתן לפשט תהליכים בירוקרטיים באמצעים דיגיטליים חדשניים.

 

וויפקס
וויפקס צילום: באדיבות וויפיקס

 

על כך אמר רפי גמיש: "חברת WIFIX למעשה לקחה תהליך מסורבל והפכה אותו ליעיל וידידותי. העובדה שניתן לקבל את ההצעה הטובה ביותר למשכנתא, מבלי לפגוש מספר יועצים באופן פרונטלי ולהתמקח על הריביות, מקלה על המון אנשים. כעת כשקיים השירות, נותר להעביר את הבשורה לקהל הרחב. לשכ"ל יש נגישות למאות אלפי לקוחות אשר שירתנו בעבר, להם נוכל להציע את השירות החדשני".

 

מהלך נוסף של קבוצת שכ"ל

רכישת WIFIX על ידי קבוצת שכ"ל, כמו כל כיווני ההתרחבות האחרונים של הקבוצה, מהווה עוד אבן דרך המבססת את שכ"ל, כקבוצה פיננסית מובילה הנותנת מענה קל, דיגיטלי וזול ללקוח. לאחרונה רכשה הקבוצה את הפעילות של מועדון הצרכנות Istudent - אשר מאגד את הכוח הצרכני הסטודנטיאלי וכעת מסביר גמיש ששכ"ל תפעל להשתלב גם בתחומים נוספים.

 

"יש לנו המון תוכניות לעתיד, במספר תחומים פיננסיים. המטרה שלנו היא לשפר את מעמדו של הצרכן מול הגופים השונים, בין אם מדובר בבנק, חברת ביטוח או רשת צרכנות. כפי ששינינו את שוק ההלוואות, ואיגדנו את צרכנות הסטודנטים בישראל, אנחנו מתכוונים להביא את השינוי גם לשוק המשכנתאות ולפעול ולחזק את הצרכנים הישראלים גם בענפים נוספים", סיכם רפי גמיש.

 

פרסום ראשון: 11.04.21, 16:37

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות