מילון כלכליסט
ביטוח לרכב – הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבתם!
ביטוח לרכב – הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבתם! 
צילום: freepik
 

ביטוח לרכב – הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבתם!

קניתם רכב חדש? הילד קיבל את רישיון הנהיגה שלו? מזל טוב! רגע לפני שאתם עולים על הכביש לנסיעה ראשונה, חשוב מאוד לוודא שעשיתם ביטוח לרכב שיעניק לכם ביטחון מלא בכל נסיעה

בשיתוף WOBI 08.04.21

ביטוח לרכב יכול להישמע כמו תהליך ארוך ומסורבל, אבל האמת היא שבתקופה האחרונה חברות הביטוח עושות הכל כדי להעניק ללקוחות שלהן חיים קלים יותר. חברות ביטוח רבות מציעות חבילות וביטוחים שימנעו מכם בירוקרטיה מסובכת, הוצאות כלכליות מיותרות וכאבי ראש נלווים.אז, מה חשוב לבדוק לפני שעושים ביטוח לרכב ?

מספר הנהגים ברכב – חשוב לציין את המספר המדויק של האנשים הנוהגים ברכב. גם כדי לוודא שכל הנהגים מכוסים וגם כדי לחסוך בכסף.

 

נהגים זמניים ברכב – אם אתם האנשים שלא חוששים להשאיל את הרכב לקרובי משפחה או לחברים, ניתן להוסיף לביטוח הרכב את האפשרות לנהג זמני באופן נקודתי כשיש צורך בכך.

נהג צעיר – ביטוח לנהג צעיר הוא ביטוח יקר מאוד שלא כדאי לזלזל בו. אם מדובר בילד שחוזר מהצבא ונוהג ברכב פעם בכמה זמן, אין סיבה לשלם ביטוח מלא של נהג צעיר. היום, קיימות אופציות רבות מאוד עבור נהגים צעירים.

 

בין היתר ניתן לבצע "כיסוי זמני לנהג צעיר", לשלם פר קילומטר לנסיעה ועוד אופציות רבות שחברות הביטוחים מציעות. כאשר המטרה היא לא לשלם סתם את כל הסכום עבור ביטוח לנהג צעיר.

כיסוי "חדש תמורת ישן" – אם קניתם רכב חדש בשנתו הראשונה, כדאי לכם לוודא שאתם קונים ביטוח שיש לו כיסוי "חדש תמורת ישן". הכיסוי יבטיח שגובה הפיצוי על הרכב במקרה של אובדן או גנבה, יגיע לשווי הרכב בשנתו הראשונה (עד 10% משווי הרכב).

 

ביטוח לרכב – הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבתם!
ביטוח לרכב – הרבה יותר פשוט וקל ממה שחשבתם! צילום: freepik

 

כמה ביטוחים אני באמת צריכ/ה ?

בישראל קיימים 3 ביטוחים לרכב; ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. ביטוח חובה הוא חובה על פי חוק, ומטרתו היא לכסות על נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מפגיעת כלי הרכב.

ביטוח מקיף מיועד לכסות את כל הנזקים שנגרמים לרכב במקרי פריצה או כתוצאה מתאונה. הביטוח המקיף כולל גם את ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף מומלץ במיוחד לרכבים שיוצרו בשנים האחרונות, רכבים שהשווי שלהם הוא יחסית גבוה.

 

ביטוח צד ג' (או ביטוח צד שלישי) מכסה את הנזקים שנגרמו לרכושו של אדם אחר. בעלי רכבים ישנים יותר או בעלי רכבים בעלות נמוכה יעדיפו לרכוש את ביטוח צד ג' ללא הביטוח המקיף, לצד ביטוח החובה.

 

איך מחשבים את דמי הביטוח ?

הקריטריונים לחישוב דמי הביטוח הם זהים בכל חברת ביטוח. הנתונים שמשפיעים על גובה דמי הביטוח הם בין השאר נתונים שקשורים לרכב עצמו, כמו למשל; מודל הרכב, שנת הייצור שלו, נפח המנוע, מספר כריות האוויר, הערך של הרכב ועוד.

 

קריטריונים לחישוב דמי הביטוח שקשורים לנתוני הנהגים ברכב; גיל הנהג, ותק רישיון הנהיגה, מספר הנהגים שיורשו לנהוג ברכב, נהגים צעירים- אם יש, כמות פסילות ועבר ביטוחי של שלוש השנים האחרונות של כל הנהגים הצפויים להשתמש ברכב.

 

והדבר החשוב ביותר – השוואת ביטוחים!

זאת הנקודה החשובה ביותר לפני שקונים ביטוח. חשוב מאוד לדעת שחברות הביטוח משנות את התעריפים שלהן כמעט כל חודש על פי שיקול דעתן. לכן, מאוד חשוב להשוות את כל ההצעות שקיבלתם עבור ביטוח רכבכם. אז תהיו חכמים, וקודם כל תשוו בין כל הביטוחים.

 

בדיוק לשם כך קיימת חברת Wobi - חברה להשוואת ביטוחים המובילה בישראל. Wobi משווה בין כל ביטוחי הרכב הקיימים היום בשוק במהירות ובאופן מקוון. לאחר כ2 דקות של בדיקה, תקבלו מגוון הצעות לביטוח הרכב המתאים ביותר עבורכם. בWobi תקבלו עד 9 הצעות שונות לביטוח הרכב שלכם.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות