$
שווקי חו"ל

דיווח: נוגדנים לחצי שנה לפחות אחרי החיסון של מודרנה

לפי המחקר שפורסם בארה"ב, זו התוצאה שהושגה בניסוי ב-33 נסיינים שקיבלו שתי מנות של חיסון מודרנה נגד קורונה; הופסק הניסוי של אוניברסיטת אוקספורד בחיסון של אסטרזניקה בילדים ובני נוער לאחר הדיווחים על קרישי דם במחוסנים

חדשות חוץ 21:2106.04.21

מניות חברת התרופות מודרנה עולות ב-3% הערב (ג') בוול סטריט אחר שה-New England Journal of Medicine פרסם מחקר לפיו החיסון של החברה לקורונה הצליח להפיק נוגדנים למשך לפחות שישה חודשים. זאת אחרי המנה השנייה שניתנה לקבוצה של 33 נסיינים שמשתתפים בשלב הראשון של הניסוי, שעדיין נמשך.

 

"זהו מידע דומה לזה שפורסם לאחרונה על התגובה החיסונית לחיסון של פייזר וביונטק", כתבו החוקרים במכתב שפורסם. נכון להיום לא ידוע מה משך ההגנה שמקנים החיסונים נגד המחלה. מניות מודרנה עלו ב-17.5% מתחילת השנה, לעומת עליה של 8.6% ב-S&P500.

 

מה דעתך על מניית MODERNA:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בתוך כך התפרסם כי אוניברסיטת אוקספורד הפסיקה את הניסויים בחיסונים לקורונה מתוצרת אסטרזניקה לילדים ובני נוער. זאת כדי לחכות למידע נוסף בנוגע להופעת קרישי דם כפי שהתגלו בכמה מחוסנים שקיבלו את החיסון. כך מפרסם היום וול סטריט ג'ורנל. מניית החברה מאבדת 0.2% בוול סטריט.

 

הניסוי החל באמצע פברואר ביותר מ-200 נסיינים בני 6 עד 17. בדיווח נמסר כי דובר מטעם האוניברסיטה מסר כי לא נמצאו בעיות בטיחות כל שהן בחיסון של אסטרזניקה, אך החששות מפני ההשלכות הרחבות בעניין מצד רשויות הרגולציה בבריטניה ובאיחוד האירופי עומדים מאחורי הפסקת הניסוי.

 

 

אסטרזניקה אסטרזניקה צילום: University Of Oxford

 

x