$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פורמולה רוכשת את זאפ מקרן איפקס ב-300 מיליון שקל

60 מיליון שקל מהסכום מותנים בביצועים עתידיים; איפקס ניסתה להנפיק בקיץ 2018 את הקבוצה, המחזיקה בין השאר באתר השוואת המחירים זאפ, לפי שווי של 650־700 מיליון שקל. זאת, לאחר שרכשה אותה ב־2015 לפי שווי של 145 מיליון שקל

גולן חזני 14:5706.04.21

קבוצת פורמולה מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת זאפ מידי קרן איפקס ישראל של זהבית כהן. לכלכליסט נודע כי המו"מ מתנהל סביב שווי של כ-300 מיליון שקל - 60 מיליון מתוך הסכום מותנים בביצועים עתידיים.  

איפקס ניסתה להנפיק בקיץ 2018 את זאפ לפי שווי של 650־700 מיליון שקל. זאת, לאחר שרכשה אותה ב־2015 לפי שווי של 145 מיליון שקל, אבל השוק דחה את ההנפקה ונקב בשווי 500 מיליון שקל. זאפ מנוהלת בידי רמי חזן ומחזיקה באתרים זאפ להשוואת מחירים, רסט למסעדות, דוקטור, אתר מתחתנים וכן אתרים נוספים.

 

 

גיא ברנשטיין מנכ"ל פורמולה גיא ברנשטיין מנכ"ל פורמולה

 

האחזקה בזאפ מתומחרת באייפקס בשווי של 85 מיליון דולר, להם אפשר להוסיף דיבידנדים בסכום של 22 מיליון דולר שקיבלה איפקס מזאפ לאורך השנים.

 

מה דעתך על מניית פורמולה מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח לפני מסים, ריבית ופחת (ebitda) של זאפ מוערכת ב-60 מיליון שקל ואיפקס מחוייבת למכור אותה לפי מדיניות הקרן. החברה עברה בשנתיים האחרונות תהליך התייעלות אינטנסיבי שכלל פיטורים של עשרות עובדים.

 

פורמולה נסחרת בנאסד"ק ובבורסה של תל אביב, ושווי השוק שלה הוא 1.37 מיליארד דולר. החברה מחזיקה בשלוש חברות ציבוריות ובחברות פרטיות נוספות, ומנוהלת ע"י גיא ברנשטיין מהשכירים המתוגמלים במשק.

 

החזקות פורמולה כוללות 49% ממניות מטריקס הפועלת בשוק שירותי ה-IT, סאפיינס (47.9%) שמספקת פתרונות לחברות ביטוח ומג'יק (45.5%) המספקת פתרונות לפיתוח אפליקציות עסקיות. השליטה בפורמולה מוחזקת בידי אסקו הפולנית.

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר בתגובה: "אנו מברכים על המו"מ למכירה. עם זאת, ידע הקונה שבכדי שהתהליך יעבור חלק, קרן אייפקס עדיין צריכה להסדיר את ההסכם הקיבוצי עם העובדים ונציגותם, שפרטיו סוכמו זה מכבר ומחכה לחתימה".

 

את אייפקס ייצגו עוה"ד רן חי ורעות אלקלעי ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן. את קבוצת פורמולה יצגו עוה"ד מייק רימון וישראל וגשל ממיתר.

x