מילון כלכליסט
ביטוח רכב מקיף
ביטוח רכב מקיף 
צילום freepik
 

קונה? מוכרת? חשוב שתדעו – טיפים לקוני ומוכרי רכב

קונים או מוכרים רכב? גם אם זו לא הפעם הראשונה שבה אתם מעורבים בעסקה סביב הרכב שלכם, אתם בוודאי מעט מבולבלים. בין אם כקונים ובין אם כמוכרים, אתם צריכים לדעת שאתם נכנסים לעסקה הזו כשיש לכם את כל המידע שצריך להיות לכם, ושאתם יוצאים ממנה עם התוצאה הרצויה מבחינתכם. בשביל שתוכלו לעשות את זה בצורה טובה יותר, אנחנו כאן בשביל לעזור לכם עם כמה טיפים חשובים

בשיתוף AIG 31.03.21

קנייה או מכירה של רכב היא לא תהליך כל כך פשוט

קנייה של רכב, כמו גם מכירה שלו, היא תהליך לא כל כך פשוט הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינה מהותית. בירוקרטית, כל רכב שמוחזק בידיים כלשהן חייב להיות רשום במשרד התחבורה תחת בעליו, והעברת בעלות על רכב צריכה להתבצע גם מבחינה רשמית וגם מבחינת העברת הרכב בפועל. זה החלק הפשוט יותר . החלק המסובך יותר הוא להצליח לסגור את עסקת הרכב בצורה שתהיה רצויה משני הצדדים. רכבים הם, כמובן, יקרים למדי – ולאדם מן השורה קשה לאמוד בצורה מדויקת את המחיר של הרכב - בין אם מדובר ברכב שלו שהוא רוצה למכור, ובין אם מדובר ברכב שהוא רוצה לרכוש מיד שנייה.המפתח הראשון טמון בהערכה מדויקת של הרכב שעומד למכירה

ברור למדי, ועדיין צריך להגיד זאת – בשביל לבצע קנייה או מכירה של הרכב בצורה נכונה וחכמה, צריך קודם כל לאמוד בצורה מדויקת את המחיר שלו. כיום, ישנם מחשבונים אינטרנטיים שיודעים להעריך לכם בצורה גסה אך יחסית מדויקת את שווי הרכב בהתאם לשנת הייצור שלו, הדגם שלו וההיסטוריה הרלוונטית אודותיו. וכן, בדיוק כמו שאתם משתמשים במחשבון בשביל להעריך עלות של ביטוח רכב מקיף, אתם יכולים לאמוד באמצעותו גם את השווי המוערך של הרכב המדובר. בשביל הערכה מדויקת יותר, אפשר לשכור את שירותיו של שמאי רכב.

 

ביטוח רכב מקיף
ביטוח רכב מקיף צילום freepik

 

אחד הדברים החשובים ביותר הוא זיהוי של דגלים אדומים אצל הקונה או המוכר

אם אתם מזהים דגלים אדומים בעסקת הרכב, כדאי להימנע ממנה בכל מקרה ולבחור באפשרות בטוחה יותר. דגלים אדומים כאלה יכולים להיות:

 

  • התנהלות חשודה מבחינה כלכלית של אחד הצדדים.
  • רכב שלא נראה תואם למפרט הטכני שמפורסם לו.
  • רכב שעבר תאונות רבות וקשה להעריך את המצב הטכני שלו.
  • קונה או מוכר ש"נעלם" לתקופות זמן ארוכות וחוזר באופן פתאומי עם הצעה מפתה.
  • רכב שנראה שנצבע מחדש באופן גס או לא מקצועי, יתכן שעל מנת להסתיר פגיעות שלד שונות.
  • רכב ישן במיוחד או במצב טכני ירוד.

 

דגלים אדומים כאלה הם אמנם מובנים מאליהם באופן יחסי, אבל במצבים מסוימים הם גם בהחלט יכולים להיות מפתים כשהם מתלווים להצעה משתלמת במיוחד לקונה או למוכר. התרחיש הגרוע ביותר מבחינתכם הוא להישאר עם חתול בשק – עדיף שלא תשאירו מקום לאפשרות כזאת.

 

עסקה טובה היא עסקה שמתנהלת בצורה מחושבת ומתוכננת כלכלית

עסקה משתלמת על רכב היא לא רק כזו שנותנת לכם ערך טוב בקנייתו או במכירתו. עסקה טובה מתאימה גם למסגרת הכלכלית שנחוצה לכם, בין אם בתשלומים חודשיים שנוח לכם יותר לשלם ובין אם בסכום הכולל עצמו. זכרו שגם הצעה שנראית זולה ואטרקטיבית עבור רכב שנמצא מעבר להישג יכולתכם הרגיל – עלולה להיות בעייתית עבורכם, אז אל תתפתו לעסקה טובה לכאורה שאינה עסקה טובה עבורכם.

 

בקנייה או במכירה – חשוב מאוד שתסיימו את העסקה עם התוצאה הרצויה מבחינתכם. אם אתם עובדים בצורה זהירה, מעריכים בצורה נכונה את הרכב ויודעים כיצד לבצע עסקה בצורה משתלמת – אין שום סיבה שלא תצליחו לעשות זאת.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות