$
בורסת ת"א

אקזיט קיבוצי: ניר עוז ונירים מוכרים את אחזקותיהם בנירלט ב-266 מיליון שקל

אינרום תרכוש את האחזקות, נתח של 37.8% בנירלט, בעסקת מניות, ותהפוך לבעלת שליטה מלאה - הקיבוצים יקבלו בתמורה 13% מהון המניות של החברה-האם

מיקי גרינפלד 09:2421.03.21
אקזיט קיבוצי: ניר עוז ונירים מוכרים את מניות המיעוט שלהם בנירלט צבעים, נתח של 37.8%, בעסקת מניות עם בעלת השליטה, אינרום תעשיות בנייה: הקיבוצים יקבלו בתמורה מניות אינרום בשווי 266 מיליון שקל.  

 

הקיבוצים יקבלו 16,260,000 מניות אינרום – שווי מניה בנעילה ביום חמישי עמד על 16.36 שקל. עם השלמת העסקה תחזיק אינרום ב-100% מהון המניות של נירלט, והקיבוצים יחזיקו ב-13% מהון המניות של אינרום.

 

בחברה הרוכשת מעריכים שהשלמת העסקה תגדיל משמעותית את שווי השוק של החברה ליותר מ-2 מיליארד שקל – מול 1.78 מיליארד שקל כיום. נירלט היא אחת משלוש החברות-הבנות המרכזיות שפועלות תחת אינרום, לצד איטונג וכרמית.

 

עם השלמת העסקה יסיימו הדירקטורים בנירלט מטעם הקיבוצים את כהונתם. אינרום תפעל למנות דירקטור שיומלץ על ידי הקיבוצים לדירקטוריון החברה-האם - המינוי יידרש לאישור אסיפת בעלי המניות.

  

ההסכם כפוף לתנאים מתלים, ובהם קבלת אישור רשויות המס לאישור העסקה כ"מיזוג על דרך החלפת מניות" ללא חבות מס בעת הביצוע. המועד האחרון להתקיימות התנאים המתלים הוא 90 יום ממועד החתימה.

 

נועם שצ'לקה, מנכ"ל אינרום, מסר: "אנו שבעי רצון מהמהלך לחיזוק השותפות הטובה וארוכת השנים עם הקיבוצים ניר עוז ונירים, ושמחים על הפיכתם לבעלי מניות בקבוצה כולה. נירלט היא בעלת הפעילות הגדולה בקבוצה, ורכישת יתרת מניותיה והפיכתה לחברה בבעלות מלאה יחזקו את קבוצת אינרום ויאפשרו למצות ולהאיץ את פוטנציאל הפיתוח וההתרחבות של נירלט".

  

טל פרידמן בפרסומת לנירלט טל פרידמן בפרסומת לנירלט צילום: מתוך יוטיוב

 

x