$
בורסת ת"א

מנכ"ל סלע נדל"ן: "תחום הלוגיסטיקה באטרף - כשיירגע אולי ניכנס"

קרן הריט חתמה שנה סוערת עם יציבות בדמי השכירות, ההנחות לשוכרים הסתכמו ב-13 מיליון שקל - סלע הודיעה על דיבידנד שנתי של 102.5 מיליון שקל; המנכ"ל גדי אליקם: "התחזיות השחורות שהשמיעו על עולם משרדים והמסחר לא התממשו"

חזי שטרנליכט 11:5618.03.21

סלע נדל"ן מסכמת שנה מורכבת, במהלכה עברה ניסיון השתלטות עוינת שלא צלח מצד חברת מבנה. כמובן שמעבר לקרבות בחדרי הדירקטוריונים ובאולמות בתי המשפט, היתה גם פעילות נדל"ן לנהל - קרן קרן הריט מסכמת את 2020 עם יציבות בגביית דמי השכירות המתואמים (NOI) ועלייה מתונה ברווח התזרימי התפעולי (FFO).

 

ה-NOI של סלע נדל"ן הסתכם בשנת 2020 בכ- 213.3 מיליון שקל, ירידה של 0.7% בהשוואה לשנה שקדמה לה. ה-FFO עמד על 152.8 מיליון שקל, עליה של 1.4% ביחס ל-2019.

ברבעון הרביעי, שבמהלכו נרשם הסגר השלישי, היה פחות מוצלח לסלע נדל"ן. ה-NOI ירד ב-4.9% והסתכם ב-51.6 מיליון שקל וה-NOI מנכסים זהים נפל ב-12.1% ל-47.7 מיליון שקל. ה-FFO הריאלי ירד בשיעור מתון יותר ברבעון האחרון, בשיעור של 2.6%,  והוא הסתכם ב-37.7 מיליון שקל. הקרן העניקה בשנה שחלפה הנחות לשוכרים של 13 מיליון שקל.

 

סלע נדל"ן מתכננת לחלק השנה דיבידנד בהיקף של 102.5 מיליון שקל שמשקף תשואה מינימלית בשיעור של 7.20%. בשנה שחלפה חילקה דיבידנד של 94 מיליון שקל בתשואה שנתית של 7%. תחזית הקרן ל-2021 עומדת על  NOI בהיקף של 212 עד 220 מיליון שקל ו-FFO שינוע בין 153 ל-158 מיליון שקל.

 

מנכ"ל סלע נדל"ן, גדי אליקם אומר ל"כלכליסט": "זו היתה שנת קורונה לכלל המשק,  שבאופן יחסי היתה באמת טובה עבורנו. התחזיות השחורות שהשמיעו בנוגע לעולם של המשרדים והמסחר לא התממשו. סיימנו את השנה בעלייה ב-FFO".

 

על הנסיגה בתוצאות ברבעון הרביעי אמר אליקם: "הרבעון האחרון היה חלק מהתקופה הקשה של הקורונה. השוכרים שלנו לא השתנו ולא ברחו - אלא להיפך. אנחנו באנו לעזרה ובנינו תוכנית סיוע ממוקדת לשוכרים. כל אחד בהתאם לצרכיו. המספרים של הירידה הם מיליונים שבאמצעות שמרנו על הלקוחות וסייענו להם. גם עכשיו אנחנו מסייעים להם, תוך כדי הרבעון הראשון של 2021, כדי שהעסקים שלהם ישגשגו".

 

מה המצב מאז החזרה המדורגת לשגרה? "המצב עכשיו טוב. בעולם המסחר אנחנו מאוד מרוצים. ידענו שזה יקרה וזה קורה. רואים גידול בפדיונות. עשינו טיוב בנכסים ואנחנו רואים תקופה טובה שמגיעה לשוכרים ובסוף זה מתגלגל אלינו. בקניון חונים קונים שקנינו ממליסרון עלינו בתוך מספר שבועות בודדים ב-50 מיליון שקל בפדיון של החנויות. ביצענו תמהיל חדש והוא הוכיח את עצמו בשנת קורונה. יש לנו חוויה טובה מהמסחר."

 

על אופציית ההתרחבות בשנה הנוכחית אמר המנכ"ל: "היינו במו"מ לרכישה של נכסים לקראת סוף השנה, הן נגדעו בעקבות האירוע (ניסיון ההשתלטות של מבנה, ח"ש). אני מקווה שנחזור למודל הצמיחה של רכישות בהיקם שנע בין 200 ל-400 מיליון שקל של נכסים. אנחנו רוצים להגדיל את ההחזקות שלנו בתחום הלוגיסטיקה, אבל כולם שם באטרף. כרגע כל מי שמחליט למכור, ישר נוצר אצלו תור של מכוניות. יש ביקוש לוהט שאני מקווה שיירגע ואז נוכל להיכנס ואולי אפילו בייזום עם שותף".

  

גדי אליקם מנכ"ל סלע נדל'ן גדי אליקם מנכ"ל סלע נדל'ן צילום: אוראל כהן

 

x