$
חברה וסביבה

רצח ג'ורג' פלויד: מיניאפוליס הסכימה לשלם למשפחתו 27 מיליון דולר

פלויד נרצח על ידי שוטר שכרע ברך על צווארו במשך דקות ארוכות. בעקבות הרצח הגישה משפחתו של פלויד תביעה אזרחית נגד עיריית מיניאפוליס וארבעה קציני משטרה. מועצת העיר של מיניאפוליס אישרה פה אחד את ההסדר. אחיו של פלויד: "צעד הכרחי עבור כולנו כדי לסגור מעגל"

חדשות חוץ 22:0512.03.21

מיניאפוליס תשלם 27 מיליון דולר להסדרת התביעה האזרחית שהגישה משפחתו של ג'ורג' פלויד, שנרצח על ידי שוטר שחנק אותו בברוטאליות. מועצת העיר של מיניאפוליס אישרה את ההסכם עם בני המשפחה פה אחד - כך דיווח אתר NBC News. 

 

ההסדר הושג חודשים לאחר שבני המשפחה הגישו תביעה על רציחתו של פלויד נגד עיריית מיניאפוליס וארבעה קציני משטרה שהיו מעורבים במעצר שבמהלכו פלויד נרצח. 

המהומות בארה"ב בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד המהומות בארה"ב בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד צילום: רויטרס

 

בהצהרה שמסר לתקשורת עו"ד בן קראמפ המתמחה בזכויות אזרח וייצג את משפחתו של פלויד הוא אמר כי ההסדר "שולח מסר חזק שהחיים של שחורים אכן משנים ("Black lives do matter") וכי הברוטאליות של המשטרה כלפי שחורים חייבת להיפסק".

 

מותו של פלויד הביא לצמיחת אחת מתנועות המחאה הגדולות ביותר שנראו בארה"ב - Black Lives Matter. משפטו של השוטר שהואשם ברצח מדרגה שנייה ובהריגה, דרק שובין, החל בתחילת השבוע.

 

"ההסכם הזה הוא צעד הכרחי עבור כולנו כדי לסגור בעניין הזה מעגל", אמר אחיו של פלויד רודני. "המורשת של ג'ורג לאלה שאהבו אותו תהיה תמיד רוח האופטימיות שלו שדברים תמיד יכולים להשתפר ואנחנו מקווים שההסכם הזה יעשה בדיוק את זה - שהוא יגרום לדברים להיות קצת יותר טובים במיניאפוליס וייתן תקווה לקהילות שונות ברחבי המדינה".

 

פלויד נרצח בחודש מאי האחרון. השוטר שעצר אותו דרק שובין כרע ברך על צווארו במשך שמונה דקות ו-46 שניות, בעוד פלויד אומר שהוא לא יכול לנשום ונחנק.

 

מותו עורר גל מחאה עולמי במסגרת תנועת Black Lives Matter שהובילה לקריאות לביצוע רפורמות בפעולות השיטור ברחבי ארה"ב.

 

שובין הואשם ברצח מדרגה שנייה ושלישית וכן בהריגתו של פלויד. לפי שעה, בחירת המושבעים למשפט נמשכת.

x