מילון כלכליסט
אתר expert
אתר expert 
צילום: אתר expert
 

הדרך לנכס המניב הבא שלך מעולם לא היתה קלה כל כך

רבים מנצלים את התקופה הנוכחית לרכישת נכס מניב, כזה שההשקעה בו כדאית, הוא נמצא במיקום מרכזי ויש לו יכולת תשואה גבוהה. אבל איך יודעים מה ואיפה לחפש? ומה כדאי לדעת על שכירה או רכישה של נכס מסחרי?

בשיתוף expert 03.03.21

זה ידוע שכאשר מעוניינים לשכור או לרכוש נכס מסחרי, כדאי לשוחח עם מתווך מסחרי, שזה תחום ההתמחות המובהק שלו כדי שיסייע בטיפול בנושא זה, אבל גם בחירת מתווך מקצועי שידע לבחור עבורכם את הנכס המבוקש, מצריכה השקעה של זמן בבחירה, קבלת המלצות, פגישות והתלבטויות.עכשיו יש אתר חדש שעושה לכם סדר בכל הנושא הזה ובמקום לבחור מתוך מאות מתווכים וסוחרים, אתר אקספרט קיבץ לכם את הספקים הטובים ביותר לאחר בדיקת עומק של כל הפרמטרים האפשריים.

 

מתוך מאמר מקצועי שפורסם על אתר אקספרט בעיתון דה מרקר: "לפעמים בחירת ספקים נכונה יכולה להיות המקור להצלחה או לכישלון של העסק".

אתר אקספרט עובד על פי מודל ייחודי ויחיד מסוגו ומרכז את הספקים הטובים והאיכותיים בתחומם, כאלה שיש להם המלצות מהלקוחות שלהם ושמים דגש על חוויית שירות, מקצועיות ואמינות לאורך זמן. אנו ממליצים לכל בעל עסק הזקוק לספק שירות/חברה להיכנס לאתר בכל עת ומכל מכשיר ולמצוא באקספרט את רשימת הספקים/חברות הטובות ביותר.

 

בחירה של מתווך מסחרי היא קריטית

בכל עיר קיימים מתווכים מסחריים פעילים, אך לאור העובדה שמדובר בעסקה חשובה ביותר אשר היקפיה הכספיים הם משמעותיים, חשוב לבצע בדיקות מסוימות, כדי לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר לכך על פי המומחיות שלו ואת זה אתר אקספרט כבר עשה בשבילכם.

 

למתווכים יצא שם של חאפרים, אף על פי שרובם אינם כאלו ולכן כל מתווך אמור להוכיח ללקוח שלו את רמת המקצועיות שלו. כיוון שמדובר בעסקה מורכבת ולעיתים אף סבוכה, חשוב שתהיה כימיה בין הלקוח למתווך וזאת כדי ליצור הבנה ויחסי אמון, לאורך כל הדרך.

 

חשוב לבחור מתווך נדל"ן מסחרי אשר למד תחום זה, מכיר את כל החוקים ואת כל הנהלים ולכן הוא מחזיק ברישיון תיווך נדל"ן בר תוקף. מעבר לכך יש לוודא שזהו תחום העיסוק העיקרי שלו, כך שהוא מומחה בתחומו.

 

חשוב לשכור את שירותיו של מתווך מקומי שמכיר היטב את העיר, את המבנים המסחריים בה ואת כל מבני המשרדים על יתרונותיהם ועל חסרונותיהם.

יש לוודא שהמתווך מיומן בתחום הרלוונטי כמו קניית נכסים מניבים, רכישת נכסי נדל"ן בעלי צפי להשבחה, משרדים להשכרה, משרדים לקניה ועוד. שהוא חי את השטח ובקיא בכל מה שקורה בסביבה זו.

 

אתר expert
אתר expert צילום: אתר expert

 

לאחר שמעבירים למתווך את המשימה שהיא למצוא שוכר לנכס קיים, למכור נכס מסחרי או לחפש נכס לרכישה או להשכרה, יש להעביר לו את מלוא המידע כדי שהוא יוכל לתת ללקוחות הפוטנציאליים את כל המעטפת כולל היתרי בניה, זכויות בניה ועוד.

 

מתווך מיומן לומד עם השנים את תהליכי המשא והמתן ולכן יש לו תפקיד מרכזי בהגעה לשלב החתימה על החוזה. במקרים רבים נוצרות מחלוקות שונות כמו בנושא לוח התשלומים או מועד מסירת החזקה. חילוקי הדעות הללו שאינם מאפשרות לעבור את המשוכה ולהגיע להסכמות כדי לבצע את העסקה בפועל. למתווך מנוסה יש תקשורת בין אישית מצוינת, הוא מקשיב לשני הצדדים ומציע פתרון שהוא שביל הזהב, ברירת מחדל שמקובלת על שני הצדדים ובהתאם למתווה זה מעדכנים את החוזה וחותמים עליו.

 

אל תשכחו שהתשלום למתווך המסחרי הוא סכום נכבד לאור עלות העסקה, לכן יש לקבוע מראש את גובה התשלום. ברוב המקרים מדובר באחוז מסוים מתוך ערכה הכספי של העסקה. מומלץ להתחבר למתווך מסחרי שגובה עמלה הוגנת ומעניק תמורה מלאה לשכר הטרחה שלו.

 

חיפוש אחר מתווך מסחרי אולטימטיבי

חיבור עם מתווך מסחרי מעולה עשוי ליצור עסקה מהירה במחיר מצוין לאור המקצועיות שלו. לכן דווקא בתקופה העכשווית קיימת חשיבות רבה לעבודה מול מתווך מסחרי שיש עליו המלצות מצוינות של מוניטין חיובי באתר האינטרנט אקספרט.

 

אתר מקצועי זה בוחן באופן מעמיק את ההמלצות על כל אחד מנותני השירות וזאת על פי אפיונים רלוונטיים, גודלו של העסק הקטן וכדאיות השירות. המטרה היא למצוא את הספק הטוב ביותר כדי לא להתאכזב מחיבור שלא הוביל לתוצאה הרצויה. ההמלצות וחוות הדעת באתר הן אלו שהתקבלו מאנשי עסקים אחרים שקיבלו ממנו שירותים שונים והביעו את שביעות רצונם.

זו הסיבה שכדאי לבחור מתווך מסחרי מתוך האופציות המוצעות באתר זה בהתאם לסביבה הגיאוגרפית כדי לבצע עסקאות מוצלחות בכל ההיבטים.

 

בחירת מיקום אופטימלי

מי שמחפש לרכוש או לשכור משרד מציב לעצמו כמה תנאים בסיסיים כמו סביבתו של המשרד, מיקום שיהיה נוח להגעה עבור העובדים והלקוחות, חניונים, דרכי גישה, תחבורה ציבורית. גודלו של המשרד, אופן החלוקה שלו למשרדים או לחלל פתוח, מטבח מרווח ועוד.

 

מסלול רכישת משרד להשקעה

אנשי עסקים רבים בוחרים לרכוש משרד כדי להפעיל ממנו את עסקיהם, או לחלופין קונים משרד להשקעה. המטרה היא להשכיר את הנכס באופן רציף וכך ליהנות מהכנסה פאסיבית לאורך כל השנה. לאור זאת קיימת חשיבות רבה לבחירת הנכס להשקעה, שיהיה במיקום מנצח, בסביבה שיש בה משרדים רבים ולכן יש דרישה של עסקים אחרים לשכור בסביבה זו משרדים. המטרה היא לרכוש נכס שהוא חדש, או במצב תחזוקה מעולה כך שהשוכרים פוטנציאליים יהיו מעוניינים בו.

 

המלצות של עסקים עבור עסקים B2B

איש עסקים שמקבל שירות בתחום מסוים, רואה את הדברים ואת אופן ההתנהלות בהיבטים רבים. הוא ערני לדקויות, להסכמים, לנקודות אקוטיות ולפרטים רבים שאנשים שאינם אנשי עסקים לא היו מבחינים בכך. לכן כאשר קיימת המלצה מאנשי עסקים על איש מקצוע בעל רזומה עשיר, ברור מעל לכל ספק שהם היו מרוצים מההתקשרות ביניהם שהובילה לעסקה מוצלחת.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות