$
פרסום ושיווק

גולף מכרה לפוקס שבע חנויות של טופשופ תמורת 2 מיליון שקל

זאת לאחר שאיבדה את הזיכיון למותגי קבוצת ארקדיה, שנרכשה ע"י אסוס. גולף התחייבה בפני המחליפה לפנות את החנויות ב-6 באפריל 2021, ופוקס תיכנס בהסכמי שכירות חדשים. במקביל, שלחה גולף מכתבי התראה ל- ASOS בטענה לפגיעה בזכויותיה בשל הפקעת המותג טופשופ

אורנה יפת 10:3124.02.21

גולף מכרה את כל חנויות טופשופ לקבוצת פוקס. זאת לאחר שאיבדה את הזכיון למותגי קבוצת ארקדיה, שנרכשה ע"י אסוס. גולף חתמה עם פוקס על הסכם להעברת החנויות ותקבל עליהן דמי פינוי בגובה של 2-2.5 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

 

החברה תפנה שלוש חנויות בתל אביב: בדיזינגוף סנטר, קניון רמת אביב, וקניון עזריאלי, חנות בקניון הגדול בפתח תקווה, באייס מול אילת, ממילא ירושלים, שרונים בהוד השרון, וקניון עיר ימים בנתניה.

 

 

אתמול חתמה החברה על העברת שבע החנויות ששכרה בקניונים ועליהן היתה חתומה בחוזה שכירות והתחייבה בפני המחליפה לפנות את החנויות ב-6 באפריל 2021. קבוצת פוקס תיכנס בהסכמי שכירות חדשים ותשלם לגולף תשלום בהתאם לתמהיל החנויות שיפונו. ההסכם מותנה בקבלת אישור מצד הקניונים ובעלי הנכסים.

חנות טופשופ חנות טופשופ צילום: דנה קופל

 

 

במקביל, שלחה קבוצת גולף מכתבי התראה ל- ASOS בטענה לפגיעה בזכויותיה, לאחר שהזיכיון של המותג טופשופ הופקע מידיה. בתחילת פברואר התברר כי קבוצת גולף איבדה את הזכיון למותג האופנה הבריטי TOPSHOP, לאחר שאסוס, הקמעונאית הבריטית, רכשה את מותגי קבוצת ארקדיה. אסוס הודיעה לגולף, זכיינית מותגי ארקדיה בישראל, כי היא לא תקבל ממנה עוד הזמנות חדשות עבור המותג טופשופ.

 

קמעונאית האופנה המקוונת, אסוס, הפכה לבעלים של המותגים טופשופ, טופמן, ומיס סלפרידג' שנרכשו בתמורה ל-295 מיליון ליש"ט. המותגים הוצעו למכירה לאחר שקבוצת ארקדיה פשטה רגל בשנה שעברה. אסוס לא רכשה את הסניפים אלא את את המותגים בלבד, שכן היא מפעילה חנות מקוונת ולא חנויות פיזיות.

 

בהתאם, העבירה אליה אסוס 300 עובדים בלבד מכלל העובדים. בנובמבר העסיקה קבוצת ארקדיה 13 אלף עובדים והפעילה 500 חנויות בבריטניה. הקבוצה הודיעה על פשיטת רגל במהלך משבר הקורונה.  

x