שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
שלומי ביזק
שלומי ביזק 
צילום: מיכל קושרוב
 

גיבור בגלימה: הכירו את עורך הדין הפלילי שלומי ביזק

כדי להבין מדוע עורך הדין שלומי ביזק מרגיש לפעמים כמו גיבור על, דמיינו את הסיטואציה הבאה המתרחשת פעם אחר פעם. בערב ראש השנה, כשכל המדינה בסגר, ישב עו"ד ביזק עם אשתו ובתו בארוחת החג, ופתאום הטלפון מצלצל. תוך 2 דקות הוא כבר בדרך לתחנת משטרה, לנסות להציל את המקרה הבא

בשיתוף עורך הדין שלומי ביזק 21.02.21

כדי להבין את הנחישות של ביזק, נחזור להתחלה

הוא גדל ביפו, בן רביעי במשפחה בת 7 נפשות. כשהתבגר, משפחתו עברה להתגורר בנס ציונה והוא התגייס להיות לוחם ביחידה מובחרת, ולאחר מכן פיקד על צוותי לוחמים. אביו של ביזק, שמהווה מקור השראה מרכזי עבורו עד היום, התנדב במשך 30 שנה במשטרה והסיפורים עליהם הוא גדל סללו את דרכו לעולם הפלילי.עו"ד ביזק בעל תואר בשני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. בתחילת דרכו המקצועית שימש כפרקליט ולאחר מכן, עשה מעבר לצד השני של המתרס והפך לאחד מהסניגורים המובילים בישראל בתחום הפלילי. הוא זכה לנהל תיקים מורכבים והוביל אותם אל הצלחות מרשימות ולא בכדי שמו הולך לפניו. השמועה החלה לעבור מפה לאוזן, הוא צלח עוד תיק, חילץ עוד מקרה והשאר כבר היסטוריה.

 

על סיפורי ההצלחה

ביזק היום נחשב לאחד מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, ולא סתם. סיפורי ההצלחה שלו סוקרו בהרחבה בתקשורת, אחד התיקים הבולטים הינו נהג משאית שנחשד בגרימת מוות ברשלנות. עקשנותו הביאה לסגירת התיק טרם הגיע לכותלי בית המשפט. תיק בולט נוסף המעיד על המקצועיות הבלתי מתפשרת שלו הינו בחור שביצע עבירות גניבה פעם אחר פעם, יצא ללא כל הרשעה.

 

במקרה אחר, ביזק הצליח לחלץ סטודנט למשפטים שהואשם באיומים חמורים בפעם השנייה ברציפות, ללא הרשעה. מדובר בהישג נדיר בעולם הפלילי שבו סניגור מצליח לשכנע את בית המשפט להימנע מהרשעה פעמיים רצופות כלפי אותו נאשם. כמו כן גם זכה להצלחות רבות בתיקים של סחר בסמים, עבירות פשע חמורות והרשימה עוד ארוכה.

 

כשנשאל על מקרה שזכור לו במיוחד הוא נזכר בחיוך על טכנאי רנטגן שהואשם בתקיפה וחבלה של ממש, במהלך ניהול ההוכחות בתיק בעת שחקר ביזק את העדים, התביעה התקפלה וביקשה לבטל את כתב האישום.

 

על התרומה לקהילה

בין הצלחותיו עו"ד ביזק מצליח לפנות זמן גם להחזיר לקהילה. במקרים יוצאי דופן למי שידם אינם משגת, ביזק מעניק ייצוג פרו בונו (ללא תמורה). מכאן הגיע המנהג שאימץ לבחור מקרה מדי שנה ביום הבינלאומי נגד אלימות כלפי נשים, ולספק ייצוג ללא כל תמורה.

 

בנוסף לכך, מעת לעת כאשר נחשף למקרה של אי צדק משווע ברשתות המדיה, הוא נקרא לדגל ומייצג ללא עלות את נפגעי העבירה. בין שלל תיקיו ניתן למצוא גם את המקרה המצער בו נער בן 14 מרחובות, הותקף באכזריות מתחת לביתו ואף הוא סוקר בהרחבה במהדורות החדשות.

 

עו"ד ביזק אשר "קנה" את שמו ביושר, חולש על אזור השפלה, ומכמות התיקים אשר עברו תחת ידיו, נדמה שכל מקרה פלילי בשפלה מגיע לפתח משרדו.

 

עו"ד שלומי ביזק
עו"ד שלומי ביזק

 

עורך הדין כשליח

כשנשאל מה הכוח המניע אותו - הוא משיב בהתלהבות על הרצון שלו להיות האדם שמסייע לאנשים שמגיעים למקומות הנמוכים ביותר בחיים, שפעמים רבות אינם יכולים להיעזר באחרים או אפילו לשוחח עם בני המשפחה הקרובים. הוא מוסיף ואומר, "בשום שלב אינני מזדהה עם ביצוע העבירות, לא אני ביצעתי

 

אותן ובכל זאת, הם זקוקים לעזרתי ואני אהיה שם עבורם. אינני שופט אותם, וגם לא מעניין אותי אם ביצעו את העבירות או לא, בשביל זה יש את בית המשפט. ככלל אני סבור שמצפון ומוסר הם לא חלק מארגז הכלים של סנגור פלילי".

 

על המסע אחר האמת (המשפטית)

עורך דין פלילי מוצג פעמים רבות כחותר למציאת האמת המוחלטת, האבסולוטית. לתפיסתו של עורך הדין ביזק, עבודתו אכן מאופיינת בחיפוש אחר האמת – אבל היא שונה ממה שאתם חושבים. "כסנגור, לא האמת העובדתית מעניינת אותי. מה שמעניין אותי היא האמת המשפטית, כלומר האם ניתן להוכיח את מה שקרה או שלא ניתן. עבודתו של סנגור טוב היא להפריד בין האמת העובדתית לבין האמת המשפטית – בדיוק בין שניהם חוצץ קו ההגנה!"

 

את עבודתו הוא מדמה, כאמור, לזו של גיבור על. הגלימה של עורך הדין הפלילי היא מבחינתו "שריון", שלא מאפשר גם למקרים הקשים בהם הוא נתקל לחדור אליו. כשהוא מגיע הביתה הוא מסיר את הגלימה, וחוזר לשגרת החיים. לפחות עד הקריאה הבאה.

 

פרסום ראשון: 21.02.21, 11:24

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות