מילון כלכליסט
רפי גמיש  מייסד שכ"ל
רפי גמיש מייסד שכ"ל  
צילום: שלומי יוסף
 

רפי גמיש: "קבוצת שכ"ל ממשיכה בתנופה ונכנסת לעולמות הביטוח, הפנסיה והפיננסים - נחולל מהפך דיגיטלי בתחום"

קבוצת שכ"ל, בהובלת מייסדה, רפי גמיש, ממשיכה בהתרחבות בעולם הפיננסי ומקימה את 'שכ"ל ביטוח, פנסיה ופיננסים'. בתכנון: מהפך דיגיטלי בענף הביטוח, בהתאם לרוח התקופה והביקוש הרב לשירות מהיר, נגיש ופשוט באינטרנט

בשיתוף שכ"ל ביטוח פנסיה ופיננסים 17.02.21

מאת: שרי דדון 17/2/21תקופת משבר הקורונה הובילה לשינוי בחשיבתו של הצרכן הישראלי. בתגובה, חברות רבות במגוון רב של תחומים מעבירות את שירותיהן לדיגיטל, ומאפשרות לצרכן ליהנות משירות מהיר, נגיש ופשוט, באמצעות האינטרנט. כעת, קבוצת שכ"ל (שקט כלכלי) שמה לה למטרה להנגיש גם את תחומי הביטוח, הפנסיה והפיננסים בעבור לקוחותיה - על ידי שימוש באמצעים דיגיטליים מתקדמים.

במסגרת השקת זרוע הביטוח של שכ"ל, עלה לאוויר האתר החדש של שכ"ל בתחום, במסגרתו יוכלו חברי קהילת שכ"ל למצוא את כל המידע אודות הביטוחים השונים והחסכונות הפנסיוניים והפרטיים בצורה ברורה ונגישה.

 

לצד כניסתה של שכ"ל לענף המשכנתאות באמצעות רכישת חברת WIFIX, אשר עושה שימוש באלגוריתם מתקדם על מנת להתאים עבור מבקשי משכנתא את המסלול המתאים ביותר עבורם, ומשתמשת בכוחה הצרכני על מנת להוזיל את ריביות הבנקים, בחרה הקבוצה להמשיך בהרחבת פעילותה גם לתחומים פיננסיים נוספים.

 

רפי גמיש, מייסד שכ"ל, שוחח עימנו בנושא, וסיפר כי שכ"ל נמצאת בתהליכים מתקדמים להקמת זרוע פעילות חדשה, אשר תשולב באופן טבעי עם שאר הפעילות הכללית של הקבוצה, ותתמקד בהנגשת כלים פיננסיים וביטוחיים בצורה דיגיטלית ונוחה, בהתאם לצורכי השוק ובתנאים ללא תחרות.
רפי גמיש: "ממשיכים בהרחבת הפעילות הפיננסית של קבוצת שקט כלכלי"
רפי גמיש: "ממשיכים בהרחבת הפעילות הפיננסית של קבוצת שקט כלכלי" צילום: שלומי יוסף

 

 

"כחלק מאסטרטגיית הקבוצה, שכ"ל ממשיכה להרחיב את פעילותה בעולם הפיננסים, ומבקשת לספק מענה לצרכים שקיים בעבורם ביקוש גבוה באוכלוסייה", , הסביר גמיש. "הקמת זרוע הביטוח של שכ"ל מגיעה לאחר ההצלחה המסחררת של שכ"ל בתחום ההלוואות, עם הוזלת הריביות בצורה משמעותית בעבור סטודנטים, שכירים ועצמאים, השקת הפלטפורמה הדיגיטלית להחזרי מס מבית שכ"ל, Finupp, רכישת פעילות מועדון הצרכנות Istudent, אשר מרכז את כוח הקנייה של הסטודנטים ומאפשר להשיג בעבורם הטבות מעולות, ורכישת חברת ייעוץ המשכנתאות WIFIX המציעה שירות חדשני וקל".

 

גמיש הרחיב על השתלבות זרוע הפעילות החדשה באסטרטגיית ההתפתחות הטבעית של הקבוצה:" אנחנו מקימים את 'שכ"ל ביטוח, פנסיה ופיננסים' לאחר שזיהינו צורך משמעותי בקרב חברי קהילת שכ"ל לסיוע בתחום הביטוחים, ובמטרה להנגיש גם את העולמות האלו באופן דיגיטלי ונוח, עם פתרונות יצירתיים וחדשניים,. בכוונתנו להציע ללקוחות הקבוצהתנאים שוברי שוק - אותם נשיג באמצעות ההתמחות המיוחדת של שכ"ל, איגוד הכוח הצרכני שלנו, , אשר מסייעת לנו להשיג את המחירים והתנאים הטובים ביותר בכל פעילות אליה אנו נכנסים".

 

חדשנות ויצירתיות דיגיטלית

 

את המהלך מבצעת שכ"ל בשיתוף עם סוכנת הביטוח הוותיקה והבכירה, מאור זיני, שמגיעה עם למעלה מ-12 שנות ניסיון בעולם הביטוח והפיננסים, והיא תנהל ותוביל את הפעילות מטעם הקבוצה זיני, שעבדה עם כמה מהלקוחות הגדולים ביותר במשק הישראלי, הסבירה כי הסוכנות החדשה שתוקם אינה "עוד סוכנות ביטוח רגילה", אלא סוכנות חדשנית שמאמצת את השינויים הנדרשים בהתאם לרוח התקופה.

 

הסוכנות החדשה שאנחנו מקימים תהיה ממוקדת בחדשנות ותואמת לשנת 2021, גם מהבחינה המעשית וגם מבחינת ההנגשה. בעזרת כוח הקניה הגדול שמרכזת שכ״ל, בכוונתנו לתת דגש על חסכון מהותי בעלויות הביטוח בעבור לקוחותינו וכן למנוע מלקוחותינו כפילויות בביטוחים.

זאת לצד הערך המוסף לחברי קהילת שכ"ל, אשר כולל ייעוץ והכוונה בתהליכי התביעות במטרה להביא למיצוי זכויות מלא של הלקוח. אנו מאמינים כי עולם הביטוח והפיננסים חייב להיות נגיש בלחיצת כפתור, עם הסברים פשוטים, מדויקים וברורים ללקוח וכך להבהיר את המידע ככל שניתן, אותו אפשר לקבל ישירות מהבית באמצעות המחשב או מכשיר הסמארטפון״ מסבירה זיני.

 

מאור זיני: "תקופת המשבר עוררה את המשק"
מאור זיני: "תקופת המשבר עוררה את המשק" צילום: אילנה פלטונוב

 

 

"אני חושבת שתקופת המשבר עוררה את המשק וגרמה לאנשים להיות יותר מודעים למצבם הפיננסי והביטוחי. הם מעוניינים לברר כפילויות של כיסויים, להיכנס לעולם ההשקעות - תחום שנשים עליו דגש - ובאופן כללי להיות יותר מעורבים. אך עם זאת, כיום לא קיים שירות המסדר בצורה ברורה ומובנת את כל האפשרויות בפני הלקוח, ואנחנו מתכוונים לשנות זאת", היא הוסיפה.

 

לא מהססים לשבור מוסכמויות

 

במהלך השנים האחרונות, הפכה קבוצת שכ"ל לשם דבר בעולם הפיננסים. שכ"ל מיצבה עצמה במשק הישראלי כמובילה שלמהלכים רבים, שמטרתם להביא תחומים מיושנים ולא נגישים לקדמת הבמה ולהפיח בהם חיים חדשים, ע"י שימוש בפתרונות טכנולוגיים ודיגיטליים מגוונים. בקבוצת שכ"ל, מסביר גמיש, "לעולם לא מהססים לשבור מוסכמויות בכל הנוגע לאופן בו השירות מוצג ומונגש ללקוחות".

 

רפי גמיש הרחיב: "מאז הקמתה, שכ"ל המשיכה לנסות ולשנות את 'חוקי המשחק' הפיננסי בישראל לטובת הצרכן, בענף ההלוואות, מועדוני צרכנות, משכנתאות וכעת ביטוחים, פנסיה ופיננסים. הפעילות שלנו נועדה להעמיד את הלקוח במרכז, וכיום ישנם אמצעים שבעזרתם ניתן לבצע התאמה אישית של תוכנית או הלוואה עבור אדם ספציפי בהתאם לנתוניו, באופן מקוון".

גמיש מאמין כי שנת 2021 הולכת להיות בסימן פיננסי, היות ואנשים שחזו בתשואות אשר ניתן לקבל משוק ההון במהלך השנה, הבינו שמדובר בדרך בטוחה ומשתלמת להשקיע את ההון שלהם, לעומת השקעות אחרות.

 

גמיש אמר: "לאורך זמן, אין בכלל ספק ששוק ההון מניב תשואות נאות יותר מאשר אופציות השקעה אחרות. בעקבות המשבר אני חושב שאנשים הפכו ליותר מודעים לאופציה זו, בעיקר בגלל התשואות היפות שקיבלו משקיעים למרות מצב המשק והקורונה".

 

"אין לי ספק שגם 'שכ"ל ביטוח, פנסיה ופיננסים' תהיה הצלחה, בדומה ליוזמות נוספות שהובלנו בעבר, ואנחנו נצליח לשנות את השוק מן הקצה אל הקצה ולחזק את הצרכן הישראלי פעם נוספת", סיכם רפי גמיש.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות