$
בורסת ת"א

עובדי פסגות הפגינו, גילעד אלטשולר: "מבין את הכאב שלכם"

עובדי פסגות הפגינו הבוקר מול ביתו של הבעלים והמנכ"ל המשותף של אלטשולר שחם, עקב עסקת הרכישה של בית ההשקעות. אחד העובדים אמר: "עוד כמה שבועות אתה הולך לשלוח את כולם הביתה". צפו בסרטון

עירית אבישר 11:2016.02.21

עובדי פסגות ממשיכים במאבקם למנוע פיטורי רוב העובדים בעקבות מכירת בית ההשקעות לאלטשולר שחם. הבוקר (ג') הפגינו חלק מהעובדים מול פתח הבית של גילעד אלטשולר, מהבעלים ומנכ"ל משותף בבית ההשקעות.

 

בשלב מסוים יצא אלטשולר אל המפגינים, שנשאו שלטים ואמירות כנגד העסקה וכנגדו, ובין הצדדים התפתח שיח קצר. אחד העובדים אמר: "עוד כמה שבועות אתה הולך לשלוח את כולם הביתה. אני לא יודע אם לקרוא לזה ניתוק...". אלטשולר אמר בתגובה: "הדבר האחרון שאפשר להגיד עליי, שאני אדם חוצפן, אבל הכל בסדר. אני מבין את הכאב שלכם". "אתה רוצה שנספר לך איזה אווירה יש אצלנו?", המשיך לקרוא לעברו העובד. אלטשולר שקל את מילותיו והעדיף שלא להגיב, איחל להם יום טוב, וחזר לביתו.

 

 

גילעד אלטשולר גילעד אלטשולר צילום: אוראל כהן

 

 

בתוך כך נמשכת השביתה בפסגות, שהחלה אתמול. יו"ר ועד העובדים שלומי לוגסי מסר היום: "רצינו להגיע הבוקר לביתו של גילעד אלטשולר, כדי להגיד לו שאי אפשר לזרוק הביתה מאות עובדים עם משפחות בהינף יד, כאילו הם מספרים בגיליונות אקסל, וכל זה בלי לשבת איתנו למו"מ ענייני ורציני".

 

בסוף השבוע נחתמה העסקה למכירת פסגות לאלטשולר שחם בתמורה ל-910 מיליון שקל. בעסקה אחרת שנעשתה באחרונה בענף בתי ההשקעות - מכירת הלמן אלדובי לפניקס, התחייבה הפניקס לקלוט 70% מהעובדים לתקופה של שנה, ואילו בעסקה זו אין התחייבות מצד אלטשולר שחם לקלוט את העובדים, ולפי הערכות חלק גדול מתוך 650 העובדים יפוטרו, כאשר פסגות תחת בעלת השליטה אייפקס אמורה לסכם עם העובדים את תנאי הפרישה.

 

שלשום נפגשו נציגי הוועד עם הנהלת פסגות, ודרשו חסינות מפיטורים וגם מענק בגין המכירה. הפגישה לא הניבה תוצאות, ומאתמול החלה השביתה.

 

 

עובדי פסגות מפגינים מול ביתו של גילעד אלטשולר עובדי פסגות מפגינים מול ביתו של גילעד אלטשולר צילום: יח"צ

 

 

עובדי פסגות מפגינים מול ביתו של גילעד אלטשולר, הבוקר עובדי פסגות מפגינים מול ביתו של גילעד אלטשולר, הבוקר צילום: יח"צ

 

x