מילון כלכליסט
תיירות
תיירות 
צילום: freepik
 

עידו פישמן מסביר - עד כמה התמיכה בתיירות הלוקאלית חשובה

עד כמה חשובה התמיכה בתיירות הלוקאלית בישראל בתקופת הקורונה? עידו פישמן עונה ומסביר: כיצד קרה שהצימרים ברמת הגולן ובדרום הארץ נהפכו לאטרקציה בפני עצמה? הנה כל הפרטים על נופש בימים של נגיף עולמי ועם תו סגול

בשיתוף עידו פישמן 09.02.21

שוקלים איזה נופש מפנק בחו"ל בתקופת הקורונה? נכון לכתיבת שורות אלו, יוון כנראה עומדת להיות מדינה אדומה לכל דבר שאליה אתם לא תוכלו לטוס בקרוב. וגם אם תטוסו ליוון, כנראה שאתם תצטרכו בידוד כשאתם חוזרים ממנה. אם כך, מתחיל להיות מובן מדוע צימרים ברמת הגולן נהפכו לשם דבר של ממש בימינו. שוקלים חופשת צימרים בצפון עם תו סגול? עידו פישמן עונה על השאלה: מה כדאי לדעת על אותם צימרים באזור הגליל המערבי, סובב כנרה וברמת הגולן?עידו פישמן טורס על: התיירות הלוקאלית בתקופת הקורונה

שאלנו את עידו פישמן טורס לגבי כל אותם צימרים ברמת הגולן: מה הם בדרך כלל מכילים ומדוע אנשים כל כך נוהרים אליהם בתקופה הנוכחית? האם הם לא מפחדים ממגפת הקורונה? ובכן, מסתבר שהצורך של אנשים לחגוג ולהנות הוא גדול מכל דבר אחר.

 

אנשים נוהרים לצימרים ברמת הגולן ובדרום הארץ לא בכדי. מדובר במתחמי נופש כל כך מפנקים, עד שאתם תחשבו בטעות שהגעתם לאיזו חופשה באמסטרדם. אבל זו ממש לא אמסטרדם, מדובר סה"כ בצפון הארץ, או בדרומה.

 

אילו סוגי פינוקים ממתינים לכם בצפון בתקופת הקורונה?

ואילו סוגים של פינוקים ממתינים לכם בכל אותם מתחמי נופש עם תו סגול לימי הקורונה? ובכן, אם אתם הולכים על צימר בצפון, אין ספק שאתם הולכים על סטייל אמיתי. יש לכם לא מעט צימרים למשל ביישובים כמו חד נס, שהוא נחשב אחד היישובים הכי מרתקים בישראל.

 

היישוב הוא אמנם מאוד כפרי באופיו, אבל אתם תמצאו שם המון מלונות בוטיק יוקרתיים מאוד וסוויטות יוקרתיות אל מול הכנרת. אין ספק, חשוב לתמוך בתקופה הזאת בתיירות הלוקאלית. אבל יחד עם זאת, אם התיירות הלוקאלית לא הייתה מציעה פינוקים אטרקטיביים, כנראה שאף אחד מאיתנו לא היה מעוניין בכל מקרה לתמוך בה.

 

איך יוצא שבתקופת הקורונה אנשים נוהרים לרמת הגולן?

רק בגלל שהתיירות הלוקאלית בארץ היא כל כך מפנקת, אנשים נוהרים אל צימרים בצפון בימי הקורונה. עוד כדאי לדעת, יש לכם גם לא מעט מלונות בוטיק ברמת הגולן עם תו סגול ועם בריכות פרטיות. ואם כבר דיברנו על יישוב חד נס, אנחנו רוצים גם שתיקחו בחשבון כל מיני אטרקציות שיש סביב היישוב הזה ובאזורו.

 

שמעתם על צפרות פעם? והאם שמעתם על צפרות באזור עמק החולה? באזור עמק החולה יש לכם סוגים מאוד נדירים של עופות דורסים ואפילו גם נשרים ייחודיים לישראל. סמכו עלינו, מדובר בזמן איכות של ממש. גם אם אתם לא ממש חובבי טבע מושבעים בלב, אתם תהנו מצפייה בנשרים ענקיים. מדובר בחוויה של ממש. אבל לא חובה לצאת לטיולי טבע אם זה לא באמת הסגנון שלכם.

 

מה סגנון הטיולים שלכם בתקופת הקורונה ובכלל?

אם הסגנון שלכם הוא פינוקים מהבוקר עד הערב, אתם תהנו לתמוך בתיירות הלוקאלית בישראל ולהגיע אל מתחמי הצימרים בצפון. אנחנו מדברים אתכם על כל מיני טיפולי ספא שונים, שכשוך בבריכות פרטיות, הנעמת זמנכם בסאונות יבשות ועוד.

 

בסופו של דבר, כל עוד אתם מעוניינים לחגוג ולהנות מהחיים האלו בגדול, יש לכם את האפשרות לעשות זאת בצפון ובדרום הארץ. אגב, בדרום הארץ יש לכם לא מעט חוות חקלאיות שניתן להתארח בהן. שמעתם פעם על חוות חקלאיות בדרום שניתן לחוות בהן אוהל הזעה אמיתי?

 

אוהלי הזעה בדרום הארץ עבור חוויית חושים אמיתית

אוהלי הזעה גם לפעמים נקראים בהלצה "אוהלי הזיה". זאת, משום שבמהלך שהייה בתוך אוהל הזעה, אנשים לפעמים חווים סוגים שונים של הזיות בעקבות שהייה בתוך אוהל שמחומם בטמפרטורה גבוהה. כמובן, לא מדובר באיזשהו תהליך מסוכן.

 

אוהלי הזעה יהיה לכם קצת קשה למצוא בצפון הארץ במתחמי צימרים, אבל בהחלט שווה את הניסיון. אם לא תמצאו אוהלי הזעה כאלו בצפון, אתם תמיד יכולים להשתמש בסאונות שלרוב יהיו מותקנות בחצרות הצימרים והסוויטות בצפון.

 

תיירות
תיירות צילום: freepik

 

הנה כמה דברים שכדאי לדעת לגבי חופשת צימרים ברמת הגולן

שוקלים נסיעה לצפון בקרוב למטרת חופשת צימרים? על פי עידו פישמן טורס (מדריך טיולים), יהיה כדאי להזמין מקום כמה שיותר מוקד וכמה שיותר מראש. אם תצטרכו לבטל את ההזמנה שלכם בעקבות סגר, בדרך כלל לא תהיה שום בעיה לעשות זאת.

 

אנחנו כולנו בתקופה של חוסר ודאות, מה שבעלי הצימרים בצפון ובדרום מודעים אליו. זה ברור שאם תצטרכו לבטל הזמנה של נופש בצפון, בעלי צימרים יהיו צריכים להתחשב בכם. מעבר לכך, נדירים הם הצימרים שצריך לשלם עליהם מראש. לרוב אתם תגיעו ותהנו לכם מהנופש שלכם, רק אחר כך אתם תשלמו. ואם לא תגיעו בעקבות איזשהו סגר שלפתע צץ, הרי שאף אחד גם לא יוכל לחייב אתכם על שום דבר.

 

עידו פישמן מתייחס לחופשות בחו"ל אל מול חופשות ברמת הגולן

אם אתם מתכננים נופש בחו"ל בתקופת הקורונה, אנחנו נמליץ לכם לחשוב פעמיים. יש עדיין מדינות ירוקות מסוימות שאפשר לטוס אליהן, זה נכון. אבל האם אתם תרגישו בטוחים לטוס לכל מיני מדינות שבהן לא ניתן לדעת מתי יוטל סגר כולל?

 

על פי עידו פישמן טורס, כנראה שעוד עומד לעבור זמן עד שנוכל להנות מנופש נטול דאגות בחו"ל. כמובן שכולנו מצפים בכיליון עיניים לחברה שתפתח חיסון לנגיף הקורונה, אבל בינתיים כולנו צריכים ללמוד לחיות עם העובדה שיש נגיף עולמי באוויר. ותוך כדי שאנחנו למדים להתמודד עם העניין הנגיפי הזה, אנחנו עדיין יכולים וחשוב יהיה לתמוך בתיירות הלוקאלית בישראל.

 

התיירות הלוקאלית בישראל והתמיכה החשובה בה

התיירות הלוקאלית בישראל חוותה ועדיין חווה מכות אנושות בעקבות נגיף הקורונה, מה שגורם לכולנו להבין כי אם אפשר לדחות טיסות לחו"ל – כנראה שיהיה כדאי. ואגב, לא רק בגלל שיהיה כדאי לתמוך בתיירות בישראל, ממש לא.

 

יהיה כדאי לדחות טיסות לחו"ל כרגע, מאחר שבעצם אף אחד לא יודע מה המחר יביא ובאיזו מדינה המצב ישתנה בצורה קיצונית. להזכירכם, כאשר רק החלה תקופת הקורונה בחודש מרץ 2020, מדינת ישראל נאלצה להוציא טיסות חילוץ עבור ישראלים שהיו תקועים בחו"ל מבלי יכולת לחזור ארצה. אם אתם צריכים פרטים נוספים לגבי נופש בחו"ל בתקופת הקורונה, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אל עידו פישמן טורס ולקבל מידע נוסף. ישנן עדיין מדינות שניתן לטוס אליהן, אבל על פי עידו פישמן טורס, יהיה את הצורך לעבור בדיקות קורונה וגם לשהות בבידוד ברגע שחוזרים מאותן מדינות נופש. אם זה מרגיש לכם כמו פרויקט מורכב מדי, אנחנו מזמינים אתכם לשקול לחיוב צימרים בדרום הארץ ובצפון הארץ. קחו לכם סוף שבוע של בריכות פרטיות מול הכנרת, אולי סוף שבוע במכתש רמון. בין אם ככה או ככה, תמכתם בתיירות הלוקאלית בארץ, שזה מעשה חשוב ביותר. תהנו!

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות