$
פרסום ושיווק

אלקטרה מוצרי צריכה נכנסת לשותפות עם אופיס דיפו בדיוטי פרי בנתב"ג

אלקטרה חתמה על הסכם שותפות עם חברת אופיס 3000 דיוטי, לרכישת השליטה בה. תמורת 5 מיליון שקל. ההסכם הנוכחי מאפשר לאלקטרה צריכה להיכנס לדיוטי פרי בדלת האחורית, לאחר שלא זכתה במכרז לחנות החשמל לפני שנתיים. אלקטרה צריכה גם תרכוש את חנות הדגל של אופיס דיפו בקניון "אייס מול" באילת

אורנה יפת 10:4507.02.21

אלקטרה מוצרי צריכה נכנסת לשותפות עם אופיס דיפו בפעילות הדיוטי פרי בנתב"ג. החברה חתמה על הסכם שותפות עם חברת אופיס 3000 דיוטי, לרכישת השליטה בה. לאלקטרה הוקצו 50.1% מהון המניות של החברה, אשר מחזיקה בזיכיון להפעלת חנויות חשמל ואלקטרוניקה פטורות ממכס בנתב"ג.

 

 

 

בנוסף, תרכוש אלקטרה צריכה את חנות הדגל של אופיס דיפו בקניון "אייס מול" באילת בתמורה לכמה מיליוני שקלים שישולמו לאופיס דיפו בעתיד.

 

במועד השלמת הסכם הקצאת המניות, ולאחר שיתקבלו האישורים הנדרשים מרשות התחרות, המכס, ורשות שדות התעופה, תעביר אלקטרה 5 מיליון שקל לחברת אופיס 3000 דיוטי, שיופנו לצורך החזר הלוואות, שיפוץ החנות, הכנסת מוצרים חדשים, טיפול בהון החוזר והכשרתם מחדש של 110 העובדים במקום. ההסכם מעניק לאופיס דיפו זכות לקבל דיבידנד בכורה בגובה 2 מיליון שקל.

 

 

 

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צילום: תמר מצפי

 

במסגרת ההסכם תקים חטיבת קמעונאות החשמל של אלקטרה, בניהולם של שמואל מנדביצקי ויורם בדש, את החנות שתחל לפעול בחודש הבא בדיוטי פרי תחת המותג "שקם Duty Free".

 

חברת אופיס 3000 דיוטי, מקבוצת אופיס 3000, בשליטתו של רני צים, זכתה לפני כשנתיים במכרז של רשות שדות התעופה לניהול והפעלה של חנות מוצרי אלקטרוניקה וחשמל בטרמינל 1 ובטרמינל 3 לתקופה של 6 שנים עם אופציה ל-3 שנים נוספות. ההסכם הנוכחי מאפשר לאלקטרה צריכה להיכנס לדיוטי פרי בדלת האחורית, לאחר שלא זכתה במכרז לחנות החשמל לפני שנתיים.

 touchit office depot בנתב"ג
touchit office depot בנתב"ג צילום: ערן גרנות

 

אופיס דיפו זכתה במכרז של רשות שדות התעופה לאחר שהציעה תמלוגים מופרזים בגובה 54 מיליון שקל, כאשר דמי ההרשאה המינימליים שדרשה הרשות עמדו על 38 מיליון שקל פלוס 6 מיליון שקל עבור שטחים ציבוריים. הזוכה השניה במכרז היתה רשת אלמ, שפעלה בדיוטי פרי במשך 12 שנים, והציעה 48 מיליון שקל במכרז האחרון. אלקטרה מוצרי צריכה הציעה באותו המכרז כ-25 מיליון שקל בלבד וכעת זוכה להכנס לדיוטי פרי בתמורה נמוכה בהרבה.

 

הדמיית שקם אלקטריק בדיוטי פרי, נתב"ג הדמיית שקם אלקטריק בדיוטי פרי, נתב"ג

 

 

הכתובת היתה על הקיר

 

הקשיים של אופיס דיפו בדיוטי פרי החלו רגע לאחר הזכיה במכרז והכתובת היתה על הקיר. כבר עם הזכיה ההערכה היתה שהיא תתקשה לעמוד בתמלוגים הגבוהים ולהרוויח. תקופה קצרה לאחר שנכנסה לחנות בנתב"ג, עם המותג "טאצ'איט" (touchit), החלה החברה לחפש שותפים לפעילות בדיוטי פרי ולנהל מגעים עם רשות שדות התעופה לשינוי המודל. היא ניהלה מגעים גם עם אלמ, שחקנית ותיקה ומנוסה בדיוטי פרי, אשר היה לה עניין לחזור לדיוטי פרי, אך אלה לא צלחו ולבסוף נחתמה העסקה עם אלקטרה צריכה.

 

אלקטרה צריכה הצליחה להיכנס לדיוטי פרי בתנאים קלים יחסית וזאת בשל משבר הקורונה שבו ירד מספר הנוסעים לכחצי מיליון נוסעים בשנה בלבד. "הצפי שלנו הוא שהעולם יחזור לקדמותו ותהיה עליה בכמות הנוסעים בהדרגה", אומר צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה צריכה. "הניסיון שלנו יתן לנו ערך מוסף עצום בשיתוף עם אופיס דיפו. זו עסקה טובה לשני הצדדים ומבחינת אלקטרה העסקה שכוללת גם את חנות האייס מול, נותנת לנו יתרון עצום בתחום האלקטרוניקה באילת ובכלל. אנחנו לא מחליפים את אופיס דיפו. הקורונה היא אירוע חריג. נמשיך את העבודה ביחד עם אופיס דיפו כשותפים שעשו בשנתיים האחרונות עבודה יפה".

 

חנות שמינית בעיר אילת

 

חנות האלקטרוניקה שמעבירה לידי אלקטרה באייס מול תהיה חנות החשמל השמינית שלה בעיר והיא תיפתח תחת המותג שקם אלקטריק, ותצטרף לחנות מחסני חשמל שכבר פועלת כיום באייס מול. החנות שפועלת כיום תחת המותג טאצ' איט ממוקמת במרכז הקניון, וכוללת כ-400 מ"ר על פני שתי קומות. אלקטרה תמכור בה מוצרי טיפוח וחשמל למטבח ולבית, מכשירי סלולר של כל המותגים, מוצרי אודיו, מכונות קפה, שואבים, גיימינג ומחשוב.

 

חטיבת קמעונאות החשמל של אלקטרה מפעילה 4,000 מ"ר שטחי מסחר באילת בהם מועסקים כ- 100 איש. בספטמבר האחרון השיקה רשת מחסני חשמל את חנות הדגל שלה בעיר אילת "מחסני חשמל Duty Free" בהשקעה של 5 מיליון שקל. בחברה מצפים כי אילת תהווה שליש מהמחזור המכירות שלה עד סוף 2021.

 

לדברי יורם בדש, מנכ"ל משותף מחסני חשמל, "בשנה האחרונה כ- 40% מהסמארטפונים בקטגוריית הפרימיום נמכרו בעיר אילת. הסכום הממוצע של עסקה באילת עומד על 4,900 שקל וואילת מהווה כיום כ- 25% ממחזור המכירות של הרשת בתחום הטכנולוגיה, התקשורת והמחשבים כשהצפי שלנו הוא להגיע לשליש ממחזור המכירות של הרשת עד סוף 2021". 

x