שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
תלמידי מדיקל קולג'
תלמידי מדיקל קולג' 
צילום: תל אביב מדיקל קולג'
 

"תל אביב מדיקל קולג" - שלוש פעימות ללימודי רפואה בחו"ל

לימודי רפואה בחו"ל, כמו גם לימודי רפואת שיניים, או וטרינריה, הפכו זה מכבר לדרך הנפוצה בה סטודנטים ישראלים רבים בוחרים להגשים את עצמם ולעסוק במקצוע החלומות שלהם

בשיתוף מכללת תל אביב מדיקל קולג' 04.02.21

אל תטעו - הדרך לשם אולי קצת יותר קלה מקבלה לאוניברסיטה טובה בארץ, אבל היא מלאה באתגרים מסוג אחר, אותם מלווים באדיקות ובמסירות רבה, לאורך שנים רבות, צוות המכינה של "תל אביב מדיקל קולג".אז כדי שתבינו איך זה עובד ותראו שזה בהחלט אפשרי - הצוות המקצועי של מכללת "תל אביב מדיקל קולג" מסביר - כך מתקבלים לאוניברסיטה מובילה לרפואה בחו"ל.

 

"תל אביב מדיקל קולג", פעימה ראשונה: בחירת מסלול והכנה ראשונית

בחירת מסלול לימודים גם היא כרוכה בתהליך מורכב, הכולל התייחסות למספר גורמים, עליהם צריכים המועמדים לתת את דעתם, ביניהם עלויות (לכל אוניברסיטה עלויות משלה), תנאי מחיה, שיקולים חברתיים, אופי האוניברסיטה, מרחק מהבית, התמודדות עם שפה זרה ועוד.

 

"תל אביב מדיקל קולג" מציעה לסטודנטים שרותי ייעוץ והשמה, המבוססים על היכרות רבת שנים, מעמיקה והדוקה, עם האוניברסיטאות המובילות באירופה.

 

בין היתר, צוות "תל אביב מדיקל קולג" , ביניהם תוכלו למצוא את ד"ר שחר גבע, ד"ר אלון איקן ופרופ' גררדו ביק - מציע סיוע במילוי והגשת טפסי הרשמה לאוניברסיטאות השונות, במציאת דיור מתאים, ביצירת קשרים עם הקהילה היהודית המקומית ועוד.

 

כמו כל אוניברסיטה שמכבדת את עצמה, גם האוניברסיטאות לרפואה בחו"ל מקפידות על תנאי קבלה נוקשים, לקבלת הסטודנטים המתאימים ביותר ללימודי רפואה.

 

תנאי קבלה אלה משמשים כלי יעיל למיון סטודנטים רבים המבקשים להתקבל ללימודים, מורכבים ממספר פרמטרים ונבדקים בשיטה שונה בכל אוניברסיטה:

 

תעודת בגרות הכוללת את המקצועות: ביולוגיה, כימיה, פיזיקה.

בנוסף, חלק גדול מן האוניברסיטאות דורשות מהסטודנטים לגשת למבחן קבלה פנימי, הכולל שאלון אמריקאי , לצד מבחן באנגלית בעל פה, בתחומי הלימוד הנ"ל.

 

מבין כל המדינות בהן אפשר ללמוד לאחר ההכנה של מכללת "תל אביב מדיקל קולג'", הגדילה לעשות איטליה, המבקשת מהסטודנטים לגשת למבחן ה IMAT.

זהו מבחן קבלה לסטודנטים המבקשים לגשת לתוכנית ללימודי רפואה באנגלית והוא עוסק בתחומי ידע מורכבים, כמו ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, ידע כללי וחשיבה קוגניטיבית.

 

"תל אביב מדיקל קולג'" מקפידה להתעדכן בתנאי הקבלה של המדינות והאוניברסיטאות השונות כדי לתת לסטודנטים שלה את כל הידע והכלים הדרושים להצלחה בבחינות אלה, ללא צורך בידע מוקדם.

 

הידע אותו רוכשים מועמדים ללימודי רפואה בחו"ל, משמש אותם ומקל עליהם לאורך שנת הלימודים הראשונה, המפרכת ואינטנסיבית.

 

 

 

"תל אביב מדיקל קולג'" מכינה אתכם למסלולים הבאים:

 

לימודי רפואה בחו"ל - רפואה כללית

הסטודנטים לומדים ב"מכינה ללימודי רפואה בחו"ל" בשפה האנגלית.

המכינה לרפואה מקיימת קשרים הדוקים עם אוניברסיטאות רבות, שהן חלק מ - 40 אוניברסיטאות, הפזורות במדינות שונות ברחבי אירופה ומציעות מסלולים ללימודי רפואה בשפה האנגלית לסטודנטים זרים.

 

האוניברסיטאות האירופאיות, אשר חלקן ידועות בזכות איכות גבוהה של לימודים בסטנדרט גבוה במיוחד, ידועות כאוניברסיטאות מצטיינות שזכו בפרסים בינלאומיים.

 

לימודי רפואת שיניים בחו"ל

המסלול הבא אליו "תל אביב מדיקל קולג'" מכינה את הסטודנטים שלה הוא מסלול רפואת שיניים באנגלית לסטודנטים זרים.

אוניברסיטאות רבות ברחבי האיחוד האירופי, המקיימות קשרים הדוקים עם המכללה, מציעות את המסלול המבוקש הזה, המאפשר לסטודנטים ללמוד ברמה גבוהה ובעלויות מחיה נמוכות יחסית.

 

לימודי וטרינריה בחו"ל

הביקוש הגדול של סטודנטים ישראלים ללימודי וטרינריה בחו"ל באנגלית, הביא את המכללה לפתוח גם מסלול הכנה ללימודי וטרינריה בשפה האנגלית.

המדינות אליהן אפשר להגיע לאחר סיום המכינה הן פולין, הונגריה, סלובקיה וצ'כיה.

 

"תל אביב מדיקל קולג", פעימה שניה: נתונים אישיים מול דרישות קבלה

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת מסלול לימודים ואוניברסיטה מתאימה הוא רמת ההתאמה של הנתונים האישיים של הסטודנט לדרישות של האוניברסיטה.

בין האוניברסיטאות, יש כאלה הדורשות שכר לימוד גבוה מאוד, תנאי קבלה מחמירים ועוד.

במדינה אחת אפשר למצוא כמה אוניברסיטאות שונות, המציעות תנאי קבלה שונים.

צוות המכללה מסייע לסטודנטים לאתר את האוניברסיטאות המתאימות ביותר לנתונים האישיים וליכולות שלהם וכך מקל מאוד על התהליך.

 

"תל אביב מדיקל קולג", פעימה שלישית: הגשת מועמדות

הגשת מועמדות לאוניברסיטאות הרצויות כרוכה בתהליך מורכב, הכולל מבחני קבלה - אליהם הסטודנטים מגיעים מוכנים בזכות ההכשרה במכינה.

 

אבל חוץ מבחינות הקבלה, התהליך כולל גם הגשת בקשה להתקבל לאוניברסיטה, לצד המסמכים אותם מבקשת האוניברסיטה.

 

למרבה המזל, הצוות של "תל אביב מדיקל קולג" מלווה את הסטודנטים דרך כל התהליכים הללו יד ביד, עד לקבלת האישורים הנכספים ותחילת מסלול הלימודים הנבחר.

 

תואר מוכר על ידי משרד הבריאות בישראל?

צוות המכללה יודע כי לא כל אוניברסיטה טובה בחו"ל מסוגלת לספק לכם תואר מוכר על ידי משרד הבריאות הישראלי, כל שכן על ידי האיחוד האירופי וארה"ב.

משמעות ההכרה הזו היא האפשרות לעבוד במקצוע הרפואה במדינות אלה ולכן היא קריטית.

 

המכללה חוסכת לכם גם את הטרחה הלא קטנה הזו, כי המכללה מקפידה לעבוד רק עם אוניברסיטאות שיכולות לספק לכם תואר לגיטימי, כלומר תואר שאיתו תוכלו לעבוד בישראל, כמו גם ברחבי אירופה ואפילו ארה"ב וקנדה.

 

תלמידי מדיקל קולג'
תלמידי מדיקל קולג' צילום: תל אביב מדיקל קולג'

 

שלושה טיפים לבחירת אונ' לרפואה בחו"ל

לימודי רפואה הם לימודים מורכבים, תובעניים וקשים. את זה יכול לומר לכם כל רופא שתפגשו.

אבל גם תהליך הקבלה לאוניברסיטה הוא מורכב ולא פחות מכך - בחירה באוניברסיטה המתאימה לכם ביותר.

 

המכינה של "תל אביב מדיקל קולג" - הרבה יותר ממכינה רגילה לרפואה

לימודי רפואה בחו"ל הפכו ברירת מחדל עבור ישראלים רבים. הסיבות לכך ידועות - תנאי קבלה בלתי אפשריים ועלויות לימודים מהגבוהות בעולם, הופכות את לימודי הרפואה בישראל למותרות שרק מתי מעט יכולים להרשות לעצמם.

 

אבל הפתרון האפקטיבי של לימודי רפואה בחו"ל מאפשר למכללות ייעודיות לספק לסטודנטים רבים שירות שמקל לאין ערוך על המצב המיוחד הזה -

סיוע בהכנה ללימודים בחו"ל, לעמידה בדרישות הקבלה המחמירות של האוניברסיטאות המובילות באירופה, להגשת טפסי בקשה וכן לבחירת האוניברסיטאות המתאימות ביותר לנתונים של כל סטודנט.

 

טיפ ראשון מהמומחים של "תל אביב מדיקל קולג" - אוניברסיטה מוכרת

יש אוניברסיטאות נהדרות באירופה, ללא ספק, אבל רק חלק מהאוניברסיטאות האלה מספקות תואר ברפואה שהוא גם מוכר על ידי משרד הבריאות בישראל.

למעשה, לא כל אוניברסיטה יכולה לספק לכם תואר לרפואה, שהוא מוכר בכל העולם ושאתם יכולים לעבוד איתו ברחבי האיחוד האירופי, בישראל וגם בארה"ב וקנדה.

 

 

טיפ שני מהמומחים של "תל אביב מדיקל קולג'" - התאמה של נתונים אישיים

הניסיון מלמד כי חלק מהאוניברסיטאות בחו"ל דורשות שכר לימוד גבוה מאוד, חלקן ממוקמות בסביבה שבה יוקר המחיה גבוה מאוד ובחלקן קיימים שני הגורמים גם יחד.

 

לכן, גם אם אתם ממש רוצים לחיות וללמוד ברומא למשל, אתם צריכים לבדוק קודם כל אם העלויות החודשיות הצפויות הן בכלל ריאליות עבור התקציב שלכם:

כמה יעלה לכם לשכור שם דירה?

מה צפויה להיות עלות המזון החודשית?

 

 

שיטות לימודים - הטיפ השלישי מהמומחים של "תל אביב מדיקל קולג"

אוניברסיטאות לרפואה בחו"ל מציעות מסלולי לימודים שונים, סגנון הוראה שונה, דגשים אחרים בתחומים אחרים ואפילו כאלה שמציעות סגנון הוראה קצת קשוח לעומת כאלה המאפשרות סגנון קצת יותר חופשי וקליל.

 

כל סטודנט מתחבר כמובן לסנון הוראה אחר ועל כן חשוב לבצע התאמה של האוניברסיטה באופן אישי לכל סטודנט, אלא שכאן לא נגמרים הפרמטרים השונים לבחינה, לפני שבוחרים לימודי רפואה בחו"ל.

 

צוות היועצים של מכללת "תל אביב מדיקל קולג'" מסייע לסטודנטים שלו לבחור אוניברסיטה מתאימה מבחינת סגנון הוראה, אבל גם בהתייחס להווי הלימודים החברתי, מספר הסטודנטים הישראלים באוניברסיטה, מידת ההשפעה של הקהילה היהודית בעיר וכן הלאה.

 

שירות השמה ללימודי רפואה בחו"ל

צוות המכללה מכיר בקושי בבחירת אוניברסיטה מתאימה, שכן יש כ 40 אוניברסיטאות שונות ב 10 מדינות שונות באירופה, בהן אפשר ללמוד לתואר ברפואה, המוכר על ידי משרד הבריאות בישראל.

משום כך, המכללה מציעה שירות השמה מיוחד, המאפשר לסטודנטים לבחור ביעילות את האוניברסיטה המתאימה להם ולהתקבל אליה.

 

השירות כולל:

- התייעצות מפורטת במשרדי המכללה, או בשיחת וידאו, לבחירת מסלול לימודים מתאים, בחירת המדינה המתאימה לתקופת הלימודים, באוניברסיטה המתאימה ביותר לנתונים האישיים ולצרכים של כל סטודנט.

- הכנה ושליחה של כל המסמכים הדרושים לצורך הגשת בקשת קבלה לאוניברסיטאות הנבחרות

- הכנה יסודית לקראת מבחן הקבלה של האוניברסיטאות, תנאי הקבלה השונים ועוד.

- סיוע במציאת דיור וכל הדרוש לצורך התאקלמות במדינה חדשה לתקופת הלימודים הארוכה.

- תמיכה וסיוע אדמיניסטרטיבי לאורך הסמסטר הראשון

 

פרסום ראשון: 04.02.21, 11:55

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות