שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
ארונות הזזה לחדר ארונות
ארונות הזזה לחדר ארונות 
צילום:freepik
 

ארונות הזזה לחדר ארונות

מה היתרונות של ארונות הזזה? איך בוחרים ארון לחדר ארונות? מה ההבדל בין ארון לחדר ארונות וארון לחדר שינה?

בשיתוף עץ מי 02.02.21

דלת הזזה משדרגת כל סוג של ארון. כאשר מתקינים מסילה עם דלת הזזה, המשמעות הבולטת ביותר היא חיסכון במקום. אותו חיסכון במקום בא לידי ביטוי בעיצוב חלל הפנים שבו הארון נמצא – אך כאן לא נגמרים היתרונות.כמו כן, כדאי לזכור כי השימוש במסילה לא פוגע במקום הפנוי בתוך הארון. במילים אחרות, ארון עם דלת הזזה חוסך מקום בתוך החדר – אבל החלוקה הפנימית שלו נשארת אותו דבר.

 

מחפשים רהיטי עץ לבית? עברו לאתר עץ מי, שם תוכלו למצוא מגוון ענק של ארונות הזזה

 

שילוב ארונות בחדרים שונים בבית

השאלה היא כיצד לוקחים את היתרונות של ארונות הזזה ומשלבים אותם בחדרים שונים בבית. כאן ההבדל העיקרי הוא בין שילוב של ארונות כאלה בחדרי ארונות, לעומת שילוב שלהם בחדרי שינה. כמו כן, כדאי להתייחס למאפיינים השונים של כל חדר על מנת להתאים עבורו את הארון הנכון.

 

בחירת ארון הזזה לחדר ארונות

חדר ארונות מתאפיין בכך שמשתמשים בו כפתרון אחסון מרכזי. בגלל שכל החדר אמור לשמש רק לאחסון, אפשר להציב על כל קיר ארון אחר. מנגד, צריך לקחת בחשבון את האפשרות לעמוד מול הארון על מנת לבחור בגדים או להתלבש.

 

לכן, בחדר ארונות כדאי לשלב דלתות הזזה. עם דלתות של ארונות איכותיים, ניתן לייצר עוד פתרונות אחסון בלי לגזול מקום יקר ערך מהחדר.

 

ארונות הזזה לחדר ארונות
ארונות הזזה לחדר ארונות צילום:freepik

 

שילוב ארונות הזזה בחדרי שינה

אפשרות אחרת היא לשלב ארון עם דלת הזזה בתוך חדרי שינה. ארונות כאלה יכולים להתאים עבור חדרי שינה של הורים, ילדים או אורחים.

בחדרי שינה, הדגש הוא על התאמה עיצובית של ארונות לשאר האלמנטים האסתטיים של החדר. כאשר האלמנטים העיצוביים מתכתבים אחד עם השני, ארונות הזזה הופכים לחלק בלתי נפרד מהחדר.

 

חלוקה פנימית של ארונות הזזה

ארון עם דלת הזזה יכול להיות מעוצב כמו כל ארון אחר. למעשה, אין משמעות לשאלה איזה סוג של מסילה או ציר פתיחה יש בפרופיל של הדלת.

כך לדוגמא ניתן לתכנן את הארון עם חלוקה פנימית על בסיס מגירות, מדפים ווי תלייה וכן הלאה. לעומת זאת, אפשרות אחרת היא להקדיש את החלוקה הפנימית לתכולה אחרת כגון צעצועים או נעליים.

 

השוואה בין סוגי ארונות הזזה

כדאי לנצל את השלבים המוקדמים של תכנון חדרי ארונות על מנת להשוות בין דגמי ארונות. השוואה כזו צריכה להיות מבוססת על פרמטרים כמו עיצוב, חומרי גלם, עמידות ומחיר. בגלל שמשלבים לפחות 2-3 ארונות בכל חדר, המחיר הוא פקטור משמעותי.

 

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להשיג רהיטים איכותיים במחיר של עד 50% הנחה. עם רהיטים כאלה קל לשדרג גם חדרי ארונות וגם חדרי שינה. מהרגע שבו משלבים את הארון בחדר, כל שנותר הוא להחליט מה לאחסן בו וכיצד לנצל את החלוקה הפנימית הקיימת.

 

לרהיטי איכות במחירים מהיצרן לצרכן עברו לאתר עץ מי

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות